Yarı klasikçi yeni üye
Smile 
Öncelikle herkese merhaba. Yaklaşık olarak bir buçuk yıldır forumu üyelik olmadan takip ediyorum. İnternet erişimimin kısıtlı olması ve iş nedeniyle üye olmamıştım ancak işleri hale yola koyunca ilk işim üye olmak oldu. Birazcık kendimden bahsedeyim 1992 doğumluyum, memurum. Bingöl'de çalışıyorum. Aslen Ankara Kızılcahamamlıyım. Traş geçimişim ise özetle:Lise ve yatılı iki yıllık yüksek okul hayatım boyunca Derby Yeşil hazır köpük ve Gilette Blue2 jilet olarak başladı. Çok fazla sakalım olmadığı için yetiyordu. 2017 yılının sonunda Geltir ailesi ile tanışmaya başlayınca ıslak traş, klasik traş kavramları hayatıma girmeye başladı ve artan oranda devam etti. İlk klasik traş denememde beni bu işin içine çeken olay rahmetli dedemi izlerken yaşadığım hissiyatı hatırlatmasıydı. Dedem TCDD'de memur idi. Kırmızı Arko sabununu köpürtür bakır tıraş tası ve ayaklı küçük mavi aynasıyla yaprak jileti tıraş makinesine koyarak traş olurdu. Eczaneden doldurttuğu açık tütün kolonyasını sürerdi. Bende ilk tıraşımda Arko traş sabunu Blue2 traş bıçağı ve tütün kolonyası ile neredeyse o günlere tekrar geri döndüm. Biraz da duygulandım açıkcası. Devamında da bu büyük aile ile işler gitgide büyüdü. Proraso yeşil sabun, Muehle 3'lü sabun, badem yağları derken dolaplar dolmaya başladı. Big Grin Şimdi konu başlığında da neden yarı klasikçi dediğimden bahsedeyim. Jiletli tıraş makinası olarak Gilette'nin eski bir makinasını, EJ ve Mühle makina; Derby, Zaza ve Mühle jilet kullandım ancak istediğim konforu bir türlü yakalayamadım. Yüzdeki saatlerce bitmek bilmeyen yanma, kızarma beni mahvedince son üç yıldır kullandığım ve memnun kaldığım Mach3 Sensitive'e tekrar dönüş yaptım. Sorunlarım çok şükür düzeldi. Forumda gördüğüm neredeyse bütün tıraş tekniklerini denedim ancak jiletli klasik makina bana iyi gelmedi. Muhtemelen sakalımın seyrek ve yumuşak, cildimin ise çok hassas olmasından kaynaklı. Bir buçuk yıl sonra nihayetinde kendi tıraşımı buldum. Olduğum her tıraştan keyif almamı sağlayan bütün abilerime, komşularıma teşekkürü borç bilirim. Onlar sayesinde keyifli tıraşa başladım. Herkese keyifli tıraşlar.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Foruma hoşgeldiniz. Umarım keyifli vakit geçirirsiniz. Anladığım kadarıyla 3 jilet denemişsiniz sadece, sorun jiletten olabilir mi?
Hoş geldiniz benim yüzümde platin kaplı jiletler yanma ve kızarıklık yapıyor feather bile yaramadı bana

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(04/02/2019, Saat: 16:26)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma hoşgeldiniz. Umarım keyifli vakit geçirirsiniz. Anladığım kadarıyla 3 jilet denemişsiniz sadece, sorun jiletten olabilir mi?

Ayın 15inde yine bir alışveriş yapmam gerekecek. Yeni bir jilet düşünebilirim. Ne tavsiye edersiniz? Yüzde en az travma oluşturacak marka nedir?
(04/02/2019, Saat: 17:08)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ayın 15inde yine bir alışveriş yapmam gerekecek. Yeni bir jilet düşünebilirim. Ne tavsiye edersiniz? Yüzde en az travma oluşturacak marka nedir?
İlk akla gelenlerden bir permasharp denemelisiniz mesela. Derby usta yakın zamanda çıktı. Astra serisi deneyimleyebilirsiniz. Yakın olsanız size 20 farklı jilet vereyim hemen deneyin deneyin durun ama mesafe çok Smile Daha dün bir tanidiga 15 farklı jilet götürdüm denesin beğendiğini kullansın sonra diye. Jilet çok göreceli. Bol bol denemek gerekiyor uyani bulmak için maalesef. Jilet para etmediği için genel olarak fazla etki yapmaz bütçeye de..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Hoşgeldiniz. Keyifli sohbetleriniz, tahrişsiz tıraşlarınız olsun.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(04/02/2019, Saat: 17:17)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk akla gelenlerden bir permasharp denemelisiniz mesela. Derby usta yakın zamanda çıktı. Astra serisi deneyimleyebilirsiniz. Yakın olsanız size 20 farklı jilet vereyim hemen deneyin deneyin durun ama mesafe çok Smile Daha dün bir tanidiga 15 farklı jilet götürdüm denesin beğendiğini kullansın sonra diye. Jilet çok göreceli. Bol bol denemek gerekiyor uyani bulmak için maalesef. Jilet para etmediği için genel olarak fazla etki yapmaz bütçeye de..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi

Düşünmeniz yeter çok teşekkür ederim. Denemeye devam o zaman Big Grin Big Grin
Hoş geldiniz. Kendi yolunu bulmanıza sevindim. Keyifli forumlar dilerim.

GM6_Tur cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
@3RD1
Hoş geldiniz..

Yapılan tıraşın yüzde yanma, kızarıklık, tahriş yapmasının bir kaç nedeni olabilir.
Geleneksel tıraş usulü ile devam ettikçe kendinize ait tıraş makinesi ve tıraş tarzını geliştirdikçe olumlu anlamda yol katedeceksiniz.

Buna etki eden ve aklıma gelen çeşitli nedenler..

1- Kullanılan jilet veya makine
2- Tıraş makinesinin yüze basınç derecesi
3- Tıraş fırçası ile yüzü hazırlama

Bunlara bir kaç neden daha eklenebilir.

En iyi makine, en iyi jileti de kullansanız örneğin boyun altına veya bıyığın sağ sol altlarına baskıyla işlem yaptığınız zaman mutlaka tahriş olur. O bölgelere daha dikkatli işlem yapmak gerekiyor.

Bu veya sizin geliştireceğiniz ve dikkate alacağınız tekniklerle ve geçen zaman içerisinde kazanacağınız deneyimlerle tıraş olmayı bir keyif haline getireceğinize inanıyorum.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Foruma hoş geldiniz. Bahsettiğiniz rahatsızlıklar özellikle kaplamalı jiletleri denediğim zaman bende de oluyor. Bir süredir direkt yüzümde köpük yapmıyorum. Tasta hazırlayıp, fırçanın uçlarını yüzüme değdirmeden, badana fırçası yöntemiyle yüzüme uyguluyorum. Porsuk fırça ve kaliteli bir kremle tıraşın en keyifli kısmını oluşturuyor. Komşuların belirttiği gibi, Yeşil - Mavi Astralar, Derby Usta, Perma-Sharp, Pol-Silver, Personna deneyebilirsiniz. Tıraş sonrası Aloe Vera içerikli bir ürün kullanabilirsiniz. Tahrişsiz tıraşlar dilerim.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İyi geceler. Yeni geleneksel tıraş sevdalısı. Emir_ 26 7,435 27/10/2020, Saat: 22:33
Son Yorum: Emir_
  Yeni Bir Tıraşseverden Herkese Selamlar Tony Soprano 36 8,710 19/05/2020, Saat: 18:33
Son Yorum: Tony Soprano
  Yeni Tıraş Zidane 28 8,334 12/05/2020, Saat: 18:35
Son Yorum: V4Vamık
  Merhaba / Ankara / Yeni Üye BalPorsuğu 29 7,254 13/03/2020, Saat: 12:27
Son Yorum: grknclk
  Yeni üye Gelenekseltraş 21 5,751 09/12/2019, Saat: 14:45
Son Yorum: tanios74
  Yeni üye Dorukbey 19 3,973 25/11/2019, Saat: 15:29
Son Yorum: U A K
  kabul ederseniz yeni komşunuz..zorsakal..merhabalar :-) zorsakal 29 6,802 28/10/2019, Saat: 09:33
Son Yorum: 3RD1
  Yeni Komşunuz :) ErkanY. 39 16,211 24/10/2019, Saat: 07:56
Son Yorum: ErkanY.
  Yeni komşunuz... mvorun 23 6,064 12/10/2019, Saat: 11:35
Son Yorum: mvorun
  Merhaba yeni üye newbie 25 6,187 15/09/2019, Saat: 17:01
Son Yorum: Ratiere

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: