Merhaba
Herkese merhaba.İnternete gördügüm videolar ve yorumlar sayesinde geleneksel tıraşı bir denemek istedim.Bunun tıraş bıçagı fiyatlarında ki artışda eklenince solugu forumda bazı konuları okumakla başladım.

Öncelikle tıraş makinesini Wilkinson Sword Classic internetten sipariş vererek başladım

Ardından tıraş fırçası bakmaya başladım internette pahalı olması ve kargo ücreti eklenmesi sebebiyle 3 tane 1 milyoncu tabir edilen yerlere baktım.

Traş fırçasını ilk baktıgım yerden 5 TL aldım.Yuma marka makineyi gördüm ama çok kalitesiz duruyordu.

İkinci bir yere ugradıgımda Arko sabun 3,5 TL ve rapıra jilet aldım 10'lu 4 TL.Permasharp 6 Tl civarında derby extra 5 TL idi. Lider marka fırça felan vardı ama almıştım.Yine yuma marka makine vardı.Bir tane de Tima marka onu da begenmedim zaten wilkinson almıştım.

Son olarak baktıgım yerden tıraş kasesi ve kan taşı aldım.Traş kasasi alüminyum gibi bir malzemeden vardı ondan almadım plastik olandan aldım kan taşı ile birlikte 5 TL verdim.Fiyatını bilmiyordu aslında.Burda arko traş sabunu 5 TL idi.Ayrıca 6 TL Derby limonlu traş kremi vardı aynı şekilde lavanta elan çeşitlerivardı sanırım , köpükler felanda vardı.

Aslında elimde geçen seneden aldıgım gıllette mach3 turbo var.4+1 olarak yedekleri duruyor.Fakat bu yılki fiyatları görünce kullanmaya kıyamıyorum.2 adeet gıllette jel var büyükboy 1 tanede 75 ml.

Avon balsam ve orifilame güzel bir traş kolonyası var.

İlk olarak jel ile wilkinson jileti denedim.Bilmiyorum jelden midir sanki çabuk tıkanıyor.Hatta jeli fırça ile köpürttüm.Ama traş sonrası yanma felan oldu.Gerçi blue3 ile oluncada yanma oluyordu ama bunda biraz daha fazla oldu.Tek perde ile traşı bitirmek benim için en iyisi sanırım.

Cilt şağı bulamadım malesef.

Mach3 turbolar neyse de jelleri ne yapacagım bilmiyorum.O jeller bana bayagı gider mach3 turbolarda aynı şekilde.Üstüne birde klasik traş setini ekledik  Blush

2lmb57k.jpg
Hoşgeldiniz. Forumu okudukça ilginizi çekecek ve edineceğiniz ürünler olacak muhakkak. Bir yerden başlamak lazım ve siz bunu yapmışsınız. Gerisi gelir. Umarım daim olursunuz. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Hoşbuldum.Acelem oldugunda felan artık mach3 turbo ve jel diger zamanlar yaprak jiletle takılacagım heralde.
Hoşgeldiniz. Forumda gezindikçe daha çok keyif alacaksınız. En iyi konforlu tıraşı yakalamak için biraz çaba göstermeniz yeni yeni sabunlar, kremler, jiletler, aletler deneyip size en uygun olanı bulacaksınız. Önemli olan çabuk pes etmeyin keyfini çıkarın, eliniz tecrübe kazandıkça keyfiniz katlanarak artacak.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(04/02/2019, Saat: 17:22)edward Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşbuldum.Acelem oldugunda felan artık mach3 turbo ve jel diger zamanlar yaprak jiletle takılacagım heralde.
Benim şu an sürem eşitlendi desem yeri var. El alışınca aynı pratiklikte ve çok rahat tıraşlar çıkarabiliyorsunuz.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Hoş geldiniz, keyifli tıraşlarınız olsun
So far so good..
(04/02/2019, Saat: 17:27)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz. Forumda gezindikçe daha çok keyif alacaksınız. En iyi konforlu tıraşı yakalamak için biraz çaba göstermeniz yeni yeni sabunlar, kremler, jiletler, aletler deneyip size en uygun olanı bulacaksınız. Önemli olan çabuk pes etmeyin keyfini çıkarın, eliniz tecrübe kazandıkça keyfiniz katlanarak artacak.

Elimde ki jelleri bitirmek amacıyla sabun yerine jel kullansam nasıl olur?
Yazık olur. Cildinizin alışma süreci 2 ay civarında, bir de buna ekleyeceginiz kimyasal bombalar hem süreci uzatacak hem de cildinizin farklı tepkiler vermesine yol açacaktır. Çok elzem değilse komple jel ve köpüğü bırakmak daha iyi olacaktır. Elbette ki karar sizin. Hoş geldiniz. Umarım daim olursunuz. Keyifli forumlar dilerim.

GM6_Tur cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Foruma hoş geldiniz @edward komşum, keyifli tıraşlarınız olsun. Kullan-at tarzı alet ve tüpten çıkan köpüklerden uzak durmanızı tavsiye ederim.
İlk dikkatimi çeken şey ise fırçanız. Fırçanızı kullanıma hazır hale getiremezseniz cildinizi bir ölçüde tahriş edebilirsiniz. Fırçanızı hazır hale getirmek için bu başlığı okumanızda fayda vardır. http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7343
Foruma hoş geldiniz. Başlangıç dönemi için gayet mantıklı seçimler. Keyifli ve tahrişsiz tıraşlar.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 768 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,492 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 622 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,694 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 692 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı