SERVET Kokulu Düzce Tütünü Kolonyası
@mimaras komşum ne iyi etmişsiniz de mekanı bulup bize paylaşmışsınız. Böylece İstanbul'da olup da bu kolonyayı almak isteyenler için güzel bir alternatif. Teşekkür ederim paylaşımınız için. Keyifle güzel tıraşlarda kullanınız...
Smile a little be
@mimaras komşum kolonyacıda boş şişe deposu diyor, ellerinde şu aşağıdaki görsellere benzeyen şişelerden varmı görebildinizmi. Örnek olsun diye ilk gelenleri kopyaladım pembe istemiyorum tabi, daha erkeksi birşey uzunda olabilir.

2mq83uf.jpg
16hrtsn.jpg
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
@Soner komşum, inan o gözle bakmadım ama dükkan sahibi 1600 çeşit esans olduğundan ve depoları olduğundan bahsetti, muhtemelen vardır ama telefonla irtibat kurup sormak gerekir.
Teşekkür ederim mimaras komşum, yinede bizim için gidip görüp, fotolarını, adresini paylaştığınız için sağolun.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
@soner rica ederim komşum, lafı mı olur.
Saygılar.
Bugün kayınvalidem'lere bir geldim ki ne göreyim. Gerçi tütün değil ama yine de paylaşayım istedim. Kısmetse Cumartesi ben de Eminönü'nden alacağım tütün olanından.
7aJVyW.jpg
"A Samurai always wears two swords."
Komşularım konuyu hortlatmış gibi oluyorum ama, geçenlerde Eyüp Sabri'nin tütün kolonyasını aldım ve hiç beğenmedim. 10-15 yıl önceki kokusundan ve renginden eser yok ya da ben unutmuş olabilirim.

Merak ettiğim:
Servet tütün kolonyasında tabac sabunda burnuma esen kokuyu hissedebilir miyim?
(05/06/2020, Saat: 16:03)berberkokusu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşularım konuyu hortlatmış gibi oluyorum ama, geçenlerde Eyüp Sabri'nin tütün kolonyasını aldım ve hiç beğenmedim. 10-15 yıl önceki kokusundan ve renginden eser yok ya da ben unutmuş olabilirim.

Merak ettiğim:

@berberkokusu komsum,

EST'nin tutunle alakasi yok gercekten. Tutun kolonyasi hastasi birisi olarak kullandigim Eser ve Esmen'i siddetle tavsiye ederim. Her ikisi de harikadir. Servet kolonyasi icin ise efsane diyorlar, mutlak denenmeli.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(05/06/2020, Saat: 16:03)berberkokusu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşularım konuyu hortlatmış gibi oluyorum ama, geçenlerde Eyüp Sabri'nin tütün kolonyasını aldım ve hiç beğenmedim. 10-15 yıl önceki kokusundan ve renginden eser yok ya da ben unutmuş olabilirim.

Merak ettiğim:

Koku olarak tabacla uzaktan yakından bir alakası yok.
Geçmişi ve adı olan bir kolonya ama ben beğenmedim. Sürdüğüm zaman baş ağrısı yapıyordu tütün kolonyalarını çok sevmeme rağmen.
Esen'i öneririm.
(05/06/2020, Saat: 18:13)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @berberkokusu komsum,

EST'nin tutunle alakasi yok gercekten. Tutun kolonyasi hastasi birisi olarak kullandigim Eser ve Esmen'i siddetle tavsiye ederim. Her ikisi de harikadir. Servet kolonyasi icin ise efsane diyorlar, mutlak denenmeli.

Kendi yazımı güncelleyeyim:

Ben tütün kolonyasını çok severim, şu linkte uzunca yazmıştım: http://geltir.com/showthread.php?tid=122...#pid262843

Evde işyerinden çantamda sürekli Eser Tütün Kolonyası taşır oldum, yılların acısını çıkartıyorum diyebilirim.
Uzunca süredir de Servet Kokulu Tütün Kolonyası'nı merak ediyordum, sonunda deneme fırsatına eriştim.

Müşteri İlişkileri - İletişimi
Firmanın, internet üzerinden satış seçeneği mevcut değil. Bu nedenle internet sitelerinden telefonla ulaşıp kolonyalarını çok merak ettiğimi, ücretini aktardıktan satış kargo yapılıp yapılmayacağını sordum: böyle bir satış yapılmadığını, kargo ile uğraşmadıklarını, gelip kendimin alması gerektiğini veya birisini göndermem gerektiği belirtildi... (Görüştüğüm hanımefendi Servet Kolonyaları'nın sahibinin eşiymiş). Bu arada, tütün kolonyalarını merak ettiğimi belirtirken kullandığım diğer (Esmen - Eser - EST) markaların kokularını bildiğimi ifade edince işin rengi biraz değişti, "efendi birisi olduğum" "hatırlatıldı", ve bahsettiğim "şeyler"in kendilerini ilgilendirmediğini ve Servet Tütün Kolonyası'nın ilk tütün kolonyası olduğunu, bu kokuyu uzun çabalar sonucunda, formülü saklanan bir şekilde eşi tarafından bulunduğunu dair bir üst perdeden ses tonu ile konuşmayı "dinledim." Düzce'de olmadığımı, oralarda tanıdığım olmadığını, internet üzerinden belki tanıdık-bildik-güvenilir satış yapan birisine yönlendirmelerini talep ettiğimde böyle br satışlarının da olmadığını ama br internet sitesinde ürünlerinin satıldığını, kolonyalarının Sakıp Sabancı tarafından bile yurtdışına götürüldüğünü ve hediye edildiğini "dinledim". Sonuç: Uzak mesafelere satış yapılmıyor, uzunca süredir kolonya üretiliyor, kızı işi devam ettiriyor ve kimyager, ben efendi birisiyim.

Koku-Şişe Tasarımı
Koku, kullandığım tütün kolonyaları ike benzer değil. Daha doğrusu tütüne benzetemedim açıkça belirtmek gerekirse: pudralı yasemin kokusunu direkt aldığımı belirtmeliyim. Ben dahil, tütünü seven ve diğer kolonyları da bilen arkadaşlarıma koklattığımda benzer ifadeleri aldım: pudramsı, yasemin notalı, "ruj kokulu". Sadece 2 kişi, arka taraftan koku hafiflediği zaman zayıf bir tütün kokusu aldıklarını söylediler, ben maalesef alamadım. Daha net bir tanım yapmak gerekirse: beyaz başörtülü babaanne kokusu, (ki severim, çok severim). Buna karşın Servet Kokulu Tütün Kolonyası'nda tütün kokusu alamadım.
Konuyu, kolonyayı daha önce deneyen-bilen komşularıma da danıştım (@MetsGo komşuma verdiği bilgi için teşekkür ederim), benzer koku tanımını aldım. Ayrıca, önceki yıllarda üretilen tütün kolonyasına göre şu an üretilenin arasında fark olduğu, şu an üretilenin daha pudramsı olduğu belirtildi.
Şişe tasarımı sade, güzel, şık. Uzunda süredir üretilen ve klasikleşen bir marakanın/kokunun bilindik ama efsane şişesi kıvamında. Çok beğendiğimi belirtmek isterim. Pitralon şişesinin uzun hali, renk benzer, hoş bir duruşu var.

Özet: Servet Kokulu Tütün Kolonyası'nın kokusu benim terch edeceğim ve özleyeceğim bir koku değil. Kokusuna hayran kaldığım Eser ve ikinci sırada bulunan Esmen tütün kolonyalarına devam diyebilirim.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  En Sevdiğiniz Tütün Kolonyası challenger 20 27,456 28/06/2022, Saat: 23:19
Son Yorum: ekindgn
  Marmara tıraş kolonyası Arko sabun kokulu mennan 15 6,361 25/01/2021, Saat: 19:26
Son Yorum: Ricochet
  Golonya Kolonyası krub 8 3,474 25/09/2020, Saat: 19:16
Son Yorum: broraso
  Marmara Berber Kolonyası mimaras 48 30,361 19/09/2020, Saat: 20:16
Son Yorum: marv
  Tariş Tütün Kolonyası ekindgn 2 1,921 05/09/2020, Saat: 17:55
Son Yorum: marv
  TÜRK MALI TIRAŞ KOLONYASI impaticaret 21 21,142 03/11/2019, Saat: 03:12
Son Yorum: Vincent_Lord
  Hafif, tecihen Hindistan Cevizi veya Vanilya kokulu AS atoprak 17 9,148 10/02/2019, Saat: 20:01
Son Yorum: Soner
  Sandal ağacı kokulu after shave Bozturk 14 12,258 08/02/2017, Saat: 23:13
Son Yorum: Nani Kuş
  Tariş İncir Kolonyası koolandgang 5 9,119 07/12/2016, Saat: 02:35
Son Yorum: Infinitum
  Altın Yaprak Hamsi Kolonyası pars 12 20,662 02/08/2016, Saat: 16:40
Son Yorum: teknikcocuk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: