Sağlık
Teşekkür ederim, sağolun arkadaşlar.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
@Soner hocam büyük geçmiş olsun.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(15/02/2019, Saat: 11:39)ckeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Soner hocam büyük geçmiş olsun.

Sağolun üstadım, teşekkürler.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Hocam cok gecmis olsun.
@Soner komşum şimdiden geçmiş olsun tez zamanda sağlığınıza kavuşmanızı dilerim.
Çok geçmiş olsun adaşım, Allah tez zamanda sıhhat verir inşallah.
Buyuk gecmis olsun. Acil sifalar diliyorum.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Teşekkür ederim değerli dostlarım, Allah sizlerede sağlıklı ömürler versin.
Merhabalar değerli dostlar. 16 Şubat Cumartesi bahsettiğim operasyonu, hayırlısı ile geçirdim. Doktorumun operasyonumun başarılı geçtiğini belirtmesi beni biraz daha rahatlattı, operasyon daha önce belirlendiği gibi kapalı yöntemle gerçekleştirildi.

Gelelim ameliyat ve sonrası için yaşadıkşarıma, öncelikle genel anestezi ile oldum hiçbirşey hissetmedim, toplamda 3 saat kadar baygın kalmışım, her nekadar kapalı yöntemle olunsada sonuçta o bölgede acı ve rahatsızlık hissi yaşıyorsunuz. Hastanede 1 gün yattım ertesi gün taburcu oldum kaldığım 1 gün boyunca serum ve ağrı kesici ile takviye aldım, tamamen sıvı gıda türü şeylerle beslendim 2 gün sonra yavaştan katı gıdalara geçebileceğim söylendi. Ameliyatın olduğu gün akşam sizi yürütmeye çalışıyorlar, sanırım narkozun etkisinden olsa gerek, ayağa kalktım fakat baş dönmesi, göz kararması, mide bulanması, önce ateş gibi terleme ve peşinde o terlemenin soğuk soğuk bir hale gelmesi ile yürüme denemesinden ilk seferinde vazgeçtim, ameliyat sonrası bu bahsettiğimi her ayağa kalkmamda yaşadım bu süreç 2 gün sürdü, narkozun etkisinin sanırım yavaş yavaş geçmesi ile azalarak kayboldu, en çok yataktan ilk kalkışlar zorluyor karın kasları vücudun her hareketinde aktif rol aldığı için canınız acıyor, ağrılar ve sancılar testislerinize kadar vuruyor.

Dün kontrolüm vardı, ufak bir pansuman yapıldı dikişlerin 15 gün sonra kendiliğinde düşeceği söylendi, fazla zorlamadan normal hayatıma devam etmem söylendi, ağır kaldırmak ve karın kaslarını zorlayacak hareketlerden kesinlikle uzak durulacak, içeriye 15x10 cm ölçülerinde 2 adet parça yerleştirmişler bu toplamda 30a 20 ederki bana büyük geldi doğrusu, neyse doktorlar işin ehli onlar daha iyi bilir dedik, ilk günler içerdeki maddeyi hissediyorsunuz, sonradan sanırım vücut alışıyor varlığına ve vücudun bir parçası oluyor şuan hissetmiyorum varlığını.

Hala biraz sancılarım var, açık operasyon olsa idi eminim daha sıkıntılı olacaktı 10 gün rapor aldım 28 Şubat ta inşallah iş hayatına döneceğim.

Bu süreçte bana psikolojik destek olan siz değerli dostlarıma  ayrı ayrı teşekkür ederim. Allah cümlemize sağlık sıhhat versin sağlıcakla kalın.

Not: Bu başlık tüm forum üyelerinin kendi veya yakınlarının geçirdiği, geçireceği sağlık sorunları için bilgi, tecrübe ve deneyimlerinden faydalanmak için açılmıştır herkes sıkıntısını ve merak ettiği konular hakkında yazabilir.
Çok sevindim Komşum. Nekahat döneminizde size iyi istirahatler diliyorum.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: