Merhabalar (tıkanma sorunu)
(20/02/2019, Saat: 20:48)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksel bir tıraşta Arko ve Wilkinson varsa aletin tıkanmaması için aşırı profesyonel olmanız lazım komşum.

Sakalın kısa olması, arkonun hafif sulu olması ve 2-3 çekişte bir aletin suya tutulması lazım ki Wilkinson tıkanmasın. Yani sizde sorun yok.

Rimei denemenizi tavsiye ederim.

Bir sonraki tıraşımda daha sulu yapmayı deneyeceğim çok teşekkür ederim abilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(20/02/2019, Saat: 20:33)yenikomsu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geltir forumda wilkinsonu sorunsuz kullanmış tek kişi benmiyim acaba ? Bir haftalık sakalda kullanırım 1 gunluk sakalda kullanirım alet banamısın demez hemde sifir tahris sifir yanma sonuc sijekkaydina yakin

Tek değilsiniz. Bu alet benim de hoşuma gidiyor. Geçen gün 1 haftalık sakalı tahrişsiz mis gibi kesti. Tıkanmada olmadı.
Tıraş oluyorum, o halde varım.
abilerim dediğim gibi daha yeni başladım geleneksel tıraşa ve mahalleden aldığım 6 tl lik fırçadan yeteri kadar köpük performansı alamadım. Sizce bu fırça başlangıç için iyi midir?

bd8faa6627c4bba905e476191c64cfcb.jpg

Köpüğünüz kuru ise jilete yapışabilir. Sorduğunuz Omega fırça ise benim favori domuz fırçam. Şiddetle tavsiye ederim.
@amateurshaver tıkanma sorunu çözümü basit herhangi bir plastik kaba su doldur jilet tıkandıkca kaba daldır hem musluk suyu açıp kapatarak israfida önlemiş olursun
(20/02/2019, Saat: 22:40)Gentleman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Köpüğünüz kuru ise jilete yapışabilir. Sorduğunuz Omega fırça ise benim favori domuz fırçam. Şiddetle tavsiye ederim.

Tamamdır yarın bu fırçayı sipariş edeceğim çok teşekkürler

(20/02/2019, Saat: 22:43)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @amateurshaver tıkanma sorunu çözümü basit herhangi bir plastik kaba su doldur jilet tıkandıkca kaba daldır hem musluk suyu açıp kapatarak israfida önlemiş olursun

Denedim ama ne yazıkki olmadı. Ben sorunun köpükte olduğuna karar verdim. Daha iyi bir köpük için resimdeki omega domuz kılı fırçayı sipariş edeceğim. Yorumunuz içim teşekkür ederim.

Öncelikle hoşgeldiniz. Wilkinson Sword Classic ile ilgili aynı sorunu bende yaşamıştım. Çözüm olarak şunu önereceğim bir kaç hamle ile biraz sakal kestikten sonra ılık suda (kaynar değil) sağ sol yaprak içerisinde birikmiş köpükten kurtulun. Tekrar kesmek için kaldırdığınız da ise tamamen silkeleyip sudan arındırma yapmak yerine makinayı biraz sulu bırakın. Daha az takılma olduğunu göreceksiniz. Köpüğü sulandırma taraftarı değilim çünkü deriye yaptığı yastıklamayı azaltırsınız. Tıraş konforunuzdan ödün vermiş olursunuz. Keyifli ve tahrişsiz tıraşlarınız olsun inşallah.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Hoşgeldiniz. Komşuların dediği gibi biraz daha sulu köpük kullanabilirsiniz. Arko zaten biraz katı (pudralı, tozlu) bir yapıya sahip olduğu için Wilkinson'un tıkanma sorununu biraz daha artırıyor. Ben sulu köpük yapmak yerine biraz daha geniş durulama kabında diğer aletlere göre daha sert bir şekilde suyun içinde sallayarak tıkanma sorununu çözüyorum.

@yenikomsu bende severek sorunsuz bir şekilde kulkanırım bu aleti, jileti hissettirmesi başlı başına ayrı keyif. Keşke aynı tasarımın metal versiyonunu da yapsalarmış.
(21/02/2019, Saat: 00:32)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle hoşgeldiniz. Wilkinson Sword Classic ile ilgili aynı sorunu bende yaşamıştım. Çözüm olarak şunu önereceğim bir kaç hamle ile biraz sakal kestikten sonra ılık suda (kaynar değil) sağ sol yaprak içerisinde birikmiş köpükten kurtulun. Tekrar kesmek için kaldırdığınız da ise tamamen silkeleyip sudan arındırma yapmak yerine makinayı biraz sulu bırakın. Daha az takılma olduğunu göreceksiniz. Köpüğü sulandırma taraftarı değilim çünkü deriye yaptığı yastıklamayı azaltırsınız. Tıraş konforunuzdan ödün vermiş olursunuz. Keyifli ve tahrişsiz tıraşlarınız olsun inşallah.

Teşekkür ederim bir sonraki tıraşımda deneyeceğim.

(21/02/2019, Saat: 00:40)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz. Komşuların dediği gibi biraz daha sulu köpük kullanabilirsiniz. Arko zaten biraz katı (pudralı, tozlu) bir yapıya sahip olduğu için Wilkinson'un tıkanma sorununu biraz daha artırıyor. Ben sulu köpük yapmak yerine biraz daha geniş durulama kabında diğer aletlere göre daha sert bir şekilde suyun içinde sallayarak tıkanma sorununu çözüyorum.

@yenikomsu bende severek sorunsuz bir şekilde kulkanırım bu aleti, jileti hissettirmesi başlı başına ayrı keyif. Keşke aynı tasarımın metal versiyonunu da yapsalarmış.

Teşekkür ederim verdiğiniz taktik için deneyeceğim.

@amateurshaver

Dostum sende hic hata yok. Elindeki o wilkinson aletin kronik hastalıgıdır tıkanması. Tahliyesi yok denecek kadar azdır. Bu nedenle kimseye oneri olarak soylemem ne fırcasını ne aletini.
Tez vakitte kendine baska bir alet al. Gonul ister Edwin Jagger, Muhle, Merkur gibi birsey ama uygun fiyatlı arıyorsan, cakma future, rimei yuma vs. tarzı makine al. Hic ugrasma bu wilkinson ile derim sahsi dusuncem olarak, severek kullananları tenzih ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 582 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,580 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 623 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 1,948 26/04/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: goshawk
Star Merhabalar! devrimsezgin 5 2,646 28/09/2022, Saat: 19:34
Son Yorum: ferencpuskas