Merhabalar (tıkanma sorunu)
Hoşgeldin genç kardeşim. Serdar dikdik_s kardeşime sonuna kadar hak veriyorum, o aleti kaldır bir kenara pazardan-nalburdan al bir yuma kontrol ederekten iyisinden bak tıraşına, herzaman derim şu aletin peşine düşmeyin okadar, ama gel görki pazarlama sıtratejisi marketlerde her daim raflarda bulunması bu işe başlayacakların gözüne gözüne batması ile alınıyor ve sonuç çok az bir kesim bu aletle iyi performans yakalıyor, inanın bu alet yerine market raflarında rimei olsa daha çok satar önemli olanda işte o raflara girebilmek.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Arkadaşlar henüz yeni başlayan ve aletin jilet tutması konusunda tecrübesi olmayan arkadaşlarımıza ben yuma önermem. Onun yerine Rimei çok daha mantıklı bir seçim olur kanaatindeyim. Rimei'nin jileti tutma şekli, modern aletlerle aynı tasarımda iken Yuma'nın jileti tutma şekli, geçmişte kalmış ve terk edilmiş bir tasarım. Daha sonra kaliteli aletlere geçmek isteyen kişiler için de Rimei daha uygun olacaktır.

@amateurshaver siz güncel olarak wilkinson kullanıyorsunuz ve çok korunaklı (mild) bir alettir. Eğer Rimei düşünürseniz, wilkinson ile keskin kategorisinde jilet kullanıyorsanız bu alette agresif gelebilir, bu uyarıyı da yapmak lazım. Bir de piyasada İmpa'da Ming-shi kelebek tip alet satılıyor, o da Wilky gibi mild bir alet, köpük tahliye kanalları çok daha geniş, onu da düşünebilirsiniz. Henüz 17 yaşında olduğunuzu düşünürsek bu aletler size yeterli gelecektir. Haftada bir tıraş oluyorsanız o zaman Rimei düşünebilirsiniz. Ancak dikkat edin, sizin cildiniz henüz genç, tahriş olmasın, mavi-pembe-siyah rapira, derby extra gibi fiyatıyla da uygun jiletleri deneyebilirsiniz.

Bütçeniz varsa aliexpresten de sipariş geçebilirsiniz. 3 parçalı veya kelebek tip aletlere bakabilirsiniz. Üç parçalılarda kafa yapısı DE89 veya R89 modelleri ile aynı olan aletler var, onları dikkate alın. Kafası ona benzemeyen ve alt tablası düz gibi görünen (forumda yintal bronze başlığını inceleyin) onlar agresif aletlerdir, onları almayın. Bu tavsiyelerimin yanı sıra forumda araştırmalarınıza mutlaka devam edin, belki kendinize uygun daha iyi seçeneklerle karşılaşırsınız.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Rimei,yuma,wilkinson denemiş birisi olarak rimei ve yumanın tıkanması daha az ama sıcak su ile wilkinson öyle çok bir sorun yok.Yuma bence eleyin ben bir kere denedim begenmedim.

Küüçük bir kaseyi sıcak su ile doldurun wilkinson traş aletini onun içinde temizleyin.Ben jel ile denedim rimei tıkanma sorunu daha az ama wilkinsonu kaldırıp atın diyecek kadar yok.

Yazdıgım şekilde deneyin wilkinsonu.Yaşınız ve çok sakalınız olmaması sebebiyle size göre bir alet.

Yenibaşlayan birisi olarak direk sabunla başlamak yerine traş köpügü yada krem ilede başlayabilirsiniz.Benim elinde önceden aldıgım jelile devam ediyorum orası ayrı
Abilerim yeni aldığım tıraş fırçası gelmediği için ve o fırçayla arkoyu köpürtemediğim için bugün markette dolaşırken 7.5 tl ye nivea tıraş kremine rastladım ve satın aldım. Sizin dediğiniz tıraş makinelerini bulabileceğimi düşündüğüm küçük bir dükkana girdim ama yoktu. Ve herkesin çok bahsettiği perma-sharp jileti gördüm aldım. Perma-sharp’ı wilkinson classic’e taktım ve tıraş oldum. Çok pürüssüz ve rahat bir tıraş oldu ama köpüğüm biraz suluydu o yüzden wilkinson sorunsuz ve tıkanmasız bir tıraş çıkardı. Ama arko gibi biraz daha yoğun köpüklerde tıkandığını anladım ve en yakın zamanda bir edwin jagger de89 ya da paramı denkleştiremezsem sizin dediğiniz rimei gibi markalardan birini satın alacağım. Perma-sharp’ı çok beğendimbu arada Smile Hepinize yorumlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim Smile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu arada iyi ki daha genç yaşımda geleneksel tıraş ile tanışmışım. Daha yeni başladım ama şimdiden her şey çok ilgimi çekiyor. Ve her istediğimi burda abilerime sorabiliyorum anında cevap verip yardım ediyorusunuz çok teşekkür ederim.

Guzel kardesim, arkadasların uff yine sakallar uzadı derken veya simdi moda olan o upsuzun ama bakımsız sakallarını kaşırken, sen zevkle eve vardıgında bugun tıras olucam sevinci yasıyorsan ne mutlu sana. Bizler bu omur boyu surecek hobiyi kucucukte olsa tanıtmaya asılamaya calısıyoruz, hosuna gittiyse ne mutlu bizlere. Aramıza tekrar hos geldin. Zevkli tırasların olsun.
Evet şuan pek sakalım yok çıkmasını da çok istiyorum ama çok olmamasına rağmen çıksa da güzel bi tıraş olsam diye bekliyorum. Diğer arkadaşlarıma anlattığımda neden bu kadar abartıyorsun falan diyorlar ama gerçekten kaliteli ürünler falan kullanmak insanı güzel hissettiriyor ve bu bir ritüel haline gelince gerçekten çok zevkli bişey

Abilerim yakında cella almayı düşünüyorum ve cella deneyimim başlığının hepsini okudum neredeyse. Ama gerek köpürtülmesi gerek saklanması konusunda şüpheliyim çünkü baya bir kişi bozukluğunu söylemiş. Ve ben haftada 1 veya 2 kez tıraş olan biriyim yani bana baya gidicek bir sabun ve iyi saklamam gerekiyor. Bu yazıyı nereye yazmam gerektiğini bilmiyorum kusura bakmayın hayatımda ilk kez bu foruma üye oldum Smile cevaplarsanız sevinirim

(01/03/2019, Saat: 17:50)amateurshaver Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abilerim yakında cella almayı düşünüyorum ve cella deneyimim başlığının hepsini okudum neredeyse. Ama gerek köpürtülmesi gerek saklanması konusunda şüpheliyim çünkü baya bir kişi bozukluğunu söylemiş. Ve ben haftada 1 veya 2 kez tıraş olan biriyim yani bana baya gidicek bir sabun ve iyi saklamam gerekiyor. Bu yazıyı nereye yazmam gerektiğini bilmiyorum kusura bakmayın hayatımda ilk kez bu foruma üye oldum Smile cevaplarsanız sevinirim

Zaten 150'lik küçük kasede alacaksınız. Herhangi bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Zaten çok yüksek fiyatlı bir sabun değil. Sağlık olsun der geçersiniz.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Burda okuduğum yorumlarda parça alıp köpürtme tasında köpürtünce ömrünün uzadığını ancak parça hareket ettiği için iyi köpürmediğini belirttiler. Ama izlediğim videoda gayet iyi köpürüyordu o yüzden aklımda soru işareti var ve öğrenci olduğum için çok rahat alamıyorum Smile buyrun video bu https://youtu.be/27x9EgBPnrQ

Aramıza hoşgeldiniz keyifli tıraşlar dilerim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 582 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,580 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 623 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 1,948 26/04/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: goshawk
Star Merhabalar! devrimsezgin 5 2,646 28/09/2022, Saat: 19:34
Son Yorum: ferencpuskas