Sakal Vergisi
Zamanın Rus Lideri Deli Petro, Rusları modernleştirme amacıyla, erkeklerin sakal uzatmaması için sakal vergisi uygulaması getirmiştir. İsteyen vergisini ödedikten sonra sakalını uzatabiliyormuş. Sanırım bizde böyle bir şey olsa en rahat grup GELTİR ailesi olurdu. Wink
Tıraş oluyorum, o halde varım.

Sigaraya karşıyım bu sahne aklıma geldi Smile başlığın sigara versiyonu
essegin aklina karpuz kabugu dusurmeyin hocam, bize birsey olmaz da sakalli gencligin ahini alirsiniz Big Grin
(21/02/2019, Saat: 22:42)Southwestern Adlı Kullanıcıdan Alıntı: essegin aklina karpuz kabugu dusurmeyin hocam, bize birsey olmaz da sakalli gencligin ahini alirsiniz Big Grin

Bizde olsa olsa tersi olur, malum anlayıştan dolayı Big Grin
Sakal modası son yılların trendi. Dünyada da öyle. Özellikle üniversite öğrencileri için en ekonomik tercih. Ben üniversitede bile 3 günde bir tıraş olurdum. O yüzden şimdilerde cildim yaşımı hiç göstermiyor. Öyle ki siyasetçilerin cildi neden pürüzsüz? Çünkü günlük tıraş oluyorlar. Belki de fırça, ustura, sabun üçlüsü ile... O yüzden cilt yenileniyor, gözenekler temizleniyor ve hücreler cilde yenilik katıyor. İşin bu yönünü de hatırlamak gerekiyor.

Bu konuya geçenlerde abime aktardım. Kendisi fazla tıraş olmaz, sakalı tercih ederdi. Şimdi geleneksel tıraş ile tanıştı. Daha canlı bir cilde sahip.

Saygılarımla...
Smile a little be
(22/02/2019, Saat: 02:32)ekilic2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sakal modası son yılların trendi. Dünyada da öyle. Özellikle üniversite öğrencileri için en ekonomik tercih. Ben üniversitede bile 3 günde bir tıraş olurdum. O yüzden şimdilerde cildim yaşımı hiç göstermiyor. Öyle ki siyasetçilerin cildi neden pürüzsüz? Çünkü günlük tıraş oluyorlar. Belki de fırça, ustura, sabun üçlüsü ile... O yüzden cilt yenileniyor, gözenekler temizleniyor ve hücreler cilde yenilik katıyor. İşin bu yönünü de hatırlamak gerekiyor.

Bu konuya geçenlerde abime aktardım. Kendisi fazla tıraş olmaz, sakalı tercih ederdi. Şimdi geleneksel tıraş ile tanıştı. Daha canlı bir cilde sahip.

Saygılarımla...

Komsum ben tras olmadigimda bir haftadan sonra kasinti ve kizariklik yapiyor, sakal tahris ediyor cildimi.

(21/02/2019, Saat: 23:52)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bizde olsa olsa tersi olur, malum anlayıştan dolayı  Big Grin

Haklisin hocam Big Grin Big Grin
Simdi sakal birazda buyuk ve olgun gosteriyor. Ergenler o yuzden tercih ediyor daha abi havasına giriyorlar. Ama yas 40 sınırını gectikten sonra bu sefer yasınızı gostermiyorsunuz ovguleri kisiler icin daha degerli oluyor. Yıkılmadık ayaktayız modu on: oluyor, o zamanda sakalsız duzenli tıras olunan parlak bir cildin cok faydası oluyor. Smile
@dikdik_s aynen öyle, gençken sakal bırakanlar muhtemelen biraz yaşlanınca saç ektirip düzenli tıraş olacaklar Smile yaşlanınca gençliği, genç iken de olgunluğu, büyük gözükmeyi aramak, er kişinin serencamı Smile insan yaşlandıkça sanki daha çok dünyaya bağlanıyor....

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bölge bölge sakal dökülmeleri clausewitz 30 11,347 28/08/2023, Saat: 18:05
Son Yorum: simsek
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,139 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 25,980 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 2,571 29/07/2021, Saat: 12:11
Son Yorum: yazark
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 1,582 14/07/2021, Saat: 12:33
Son Yorum: Berberbey
  Sakal çıkış yönü Haymatlos 1 1,512 27/06/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Murathan Kurt
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,669 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  Doktorlar Pandemiye karşı sakal ve bıyıkları kesmeyi öneriyor!!! Mustafa40 1 1,845 19/10/2020, Saat: 11:55
Son Yorum: Erdi
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 176,195 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Günlük sakal-tıraş süresi oguz han 41 19,980 08/06/2020, Saat: 20:44
Son Yorum: sudüşleri

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: