Merhaba
(26/02/2019, Saat: 01:37)Ayhandulgar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar hoşgeldiniz efendim benimde benzer bir hikaye ile aranizdayim. Kendime güzel ekipmanlar aldım forum üstadları sayesinde umarım sizde kendinize uygun güzel ekipmanlar edinirsiniz. Bu arada babaları da unutmamak gerek ben babama da ufak bir hediye yapacam 1 Mart doğum günü babamın imkânınız varsa nacizane tavsiyem babanizi da unutmayın ona da kendini özel hissettirecek bir tras ekipmanı düşünün.
Saygılar.

Ben ömrümde babamın sakalları kadar gür ve sert sakal görmedim.Hatırlarım çalıştığı dönemde tıraş olmak resmen eziyetti ona.Yine de geleneksel tıraşı denediğini hatırlamıyorum.Genelde permatiğin ucunu kırar ve açık tıraş olurdu."Emekli olayım yıllarca tıraş olmayacağım" derdi hep.2 yıl evvel emekli oldu ve dediğini de yaptı gerçekten.Geçenlerde birkaç günlüğüne ziyaretimize geldi.Yine sakallarının bağımsızlığını ilan ettiğini görünce dedim baba seni bir tıraş edeyim.Tuhaftır itiraz etmedi hiç,Halbuki son 2 yılda yüzüne asla jilet değmemişti,sadece bir sefer düğün münasebetiyle jilet kullanmıştı, onun dışında polis çevirmesinde kimlik sorulacak adam gibi takılıyordu.Eşim "usturayla mı yoksa tıraş aleti mi kullanacaksın" diye sordu. Babam araya girdi ve tabi geleneksel tıraşa uzak olduğundan bana kendince en iyi bildiği "sana mach 3,fusion musion birşeyler alayım,permatikle uğraşma işe giderken" dedi.eşim "baba güzel güzel ekipmanları var,bir sürü de para veriyor,kullanmaz mach 3 falan.sen nasıl tıraş oluyordun baba?" diye sorunca "ben kullan at permatikle tıraş olurdum.mach 3 pahalıydı,onları da alamazdım,yıllarca yüzümün sızısından,kıl dönmelerinden neler çektim" cümlesi döküldü dudaklarından.Ben 33 yaşındayım dostlar babamdan bugüne kadar "yok" kelimesini duymadım bu ilkti.Gözlerim doldu,müthiş bir pişmanlık duygusu içimi kemirdi çünkü emekli olmadan önceki son dönemlerinde ben gemide çalıştığımdan oldukça iyi maaşlar alıyordum ancak böyle bir set yapmak, hediye etmek,rahatlatmak aklımın ucundan bile geçmemişti.Ben o duygu yoğunluğuyla babamı 3 perde tıraş ettim.Keyif alması için tüm detaylarıyla seromoniye dönüştürdüm.Tıraş öncesi kremler,sıcak sular,sıcak havlular,soğuk kompressler,tıraş sonraları.Bittiğinde ben de akıtılmış gözyaşları,babamın yüzünde ise tarifsiz bir mutluluk vardı.Komşumun tanışma başlığını böyle bir yazıyla dağıtmak istemezdim ancak @Ayhandulgar beyin yazdıklarını görünce direk aklıma bu olay geldi,Yazmadan edemedim.Diyeceğim o ki dostlar sevdiklerinize sevildiklerini gösterin,geç kalmayın.Babamda yapamadığımı yapıp tıraştan muzdarip abime güzel bir set yapıp hediye ettim.Yukarıda komşumun dediği gibi kuşaklarla böylesi bir zevki paylaşmak kadar güzel bir duygu yok bence.

@Legend bey aramıza hoşgeldiniz, keyifli tıraşlarınız ve paylaşımlarınız olsun.
Çocuklar inanın, inanın çocuklar
Güzel günler göreceğiz, güneşli günler
Hoşgeldiniz
Hoş geldiniz, keyifli tıraşlar dilerim.
Hoş geldiniz, geleneksel tıraşa dönüş serüveniniz birçoğumuzunkiyle örtüşüyor. Mach3 hırbo ile neler çekmişiz Smile
Keyifli tıraşlarınız olsun
So far so good..
Hoşbulduk komşular..Herkese keyifli traşlar dilerim..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 699 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,469 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 614 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,602 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 679 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı