Gillette British Aristocrat
Benzeri elimde mevcut.Zamanında makinelerin ne kadar özenilerek yapıldığının kanıtı olan tam bir geleneksel ci makinesidir.
Feather jiletle tadına doyum olmaz.Kararmaz ışıl ışıl parlar hep.
Zamanında denedigimde bana hissettirdigi progresin 2.5-3 u gibiydi. Bunun open comb gibi olanı Sheraton muydu, bende onun durusunu severim, hepsi klas aletler. Zevkli tıraslarınız olsun komsum.
Tişikkirlir Sipirmin.
Unlu open comb olanlarinin british versionlari #15 (Rhodium ve Nickel), popular ve senator (Nickel) (1936 -1940 arasi).
Amerikan versiyonlari Aristocrat 1934 (ilk TTO, Altin kaplama), 1936 Deluxe (Altin kaplama), ve 1938 Sheraton (Baslik altin kaplama).
Hepsi birbirinden guzel ve orta ustu agresifligi olan aletler.
Cok kolay bulunmuyolar.
Harika bilgi vermisin dostum cok sagol. Valla eskiden hatırlıyordum modellerini yıllarını vs. daha yogun arastırıp okudugumuz zamanlarda, son donemde yeni cıkan marka ve modeller olunca vintagelara biraz sırtımızı donduk gibi oldu. O da bizim ayıbımız olsun. Toggle alalı 3 ayı gecti daha denemedim bile utanıyorum.
Tişikkirlir Sipirmin.
Ilk defa bu aletle bu aksam 2 perde ve rutuslarla tras oldum . Jilet mavi astra idi . Mildin bir tik ustu . Kesim harika cok farkli bi tinisi var . Geri bildirim sessize yakin fakat cok etkili . Gunluk tras icin mukemmel .Tam bir aristokrat havasi var gercekten bunu trasdada hissettiriyo . Batmanforever Volkan abime bu aletle beni tanistirdigi icin cok minnettarim .
Gillette Aristocrat'la keyifli bir tıraş geçirmene çok sevindim @kadir.tbk Kadir. Sıhhatler olsun
Astra Mavi güzel bir jilet ama sonraki tıraşlarında mutlaka daha keskin jiletler tercih et.
Mutlaka denemem lazım kmşularım ancak biraz mild yapısı ağır basıyor dediğiniz için R89 ile kesim hissiyatını karşılaştırabilme konusunda bana yardımcı olurmusunuz lütfen.
Gerçekten çok nostaljik, tarih kokan bir tıraş aleti olduğu için bazen maneviyat tıraşın önüne bile geçebilir kanısındayım. Kullanmasan bile hani al vitrinde beklesin koleksiyonerler için.
@Sh@dow komşum, Aristocrat'ı orta agresif olarak sınıflandırabiliriz. İlk kullandığım dönemlerde aleti hafife aldığımdan beni 2 defa tahrişle cezalandırdı Smile
R89'la mukayese edecek olursam 1-2 tık daha agresif diyebilirim. Uygun bir jiletle kombine edildiğinde harika tıraşlar verebiliyor. Keyifli bir alettir.
@erfa Fatih komşumuzun aletle ilgili çok güzel ve detaylı bir incelemesi var. http://www.geltir.com/showthread.php?tid=10725
(27/09/2019, Saat: 11:14)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Sh@dow komşum, Aristocrat'ı orta agresif olarak sınıflandırabiliriz. İlk kullandığım dönemlerde aleti hafife aldığımdan beni 2 defa tahrişle cezalandırdı Smile
R89'la mukayese edecek olursam 1-2 tık daha agresif diyebilirim. Uygun bir jiletle kombine edildiğinde harika tıraşlar verebiliyor. Keyifli bir alettir.
@erfa Fatih komşumuzun aletle ilgili çok güzel ve detaylı bir incelemesi var. http://www.geltir.com/showthread.php?tid=10725

Komşum cevap için çok teşekkür ederim. Fatih beyin yazısını detaylı incelemiştim çok güzel bir inceleme size katılıyorum. Orda benimde kullandığım progress 3-4 ayarında denk geliyor diyince biraz aklım karıştı bana progress 3ten sonra gerçekten agresif gelir tabi bu göreceli kişiden kişiye değiştiiği için birde sizelere danışmak istedim. Şimdi kafamda daha iyi canlandı sertliğiSmile
@Sh@dow komşum, dediğiniz gibi aletlerde hissedilen agresiflik ölçüsü kişiden kişiye değişebiliyor. Bana göre Aristocratın agresfiliği Progress'in 2-2,5 ayarına denk geliyordu Smile
Yine bana göre Progress'in 1 ayarı R89'a çok yakın bir agresflikte.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  1971 Gillette Super Adjustable agatam 0 1,833 16/02/2022, Saat: 20:29
Son Yorum: agatam
  Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable _Olgun_ 260 277,967 08/04/2021, Saat: 17:36
Son Yorum: tiktak
  Gillette Vintage Slim Twist (İngiliz yapımı, 1977) SumNauta 36 26,284 12/12/2020, Saat: 18:34
Son Yorum: furina
  Gillette Toogle Suhulet 19 26,823 05/05/2020, Saat: 20:42
Son Yorum: CK89
  Vintage Gillette Rocket (Parat modeli) SumNauta 12 10,149 18/12/2019, Saat: 13:01
Son Yorum: Jaguar Paw
  Gillette Fatboy Adjustable BigHillMe 267 284,746 09/08/2019, Saat: 23:34
Son Yorum: burakergun
  Gillette ayarlı makinelerde simetrik olmayan bar düzeltme laktik 6 6,554 25/07/2019, Saat: 01:42
Son Yorum: mustbe
  Gillette Slim'im geldi endlessrebel 10 12,098 13/06/2019, Saat: 15:24
  Gillette Aristocrat US koolandgang 30 26,133 21/04/2019, Saat: 23:37
  Gillette Vintage Fatboy (1960 tarihli) SumNauta 20 15,820 07/12/2017, Saat: 15:09
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: