Alibaba ve Aliexpress alışverişlerine vergi geliyor
(07/03/2019, Saat: 14:35)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: An itibari yapıstırmaya baslamıslar. 1.3usd lık ali siparisim.

~

Padisahın kopru vergisi hikayesini bilirmisiniz. Boyle tepkisiz halk oldugu surece sırtımıza daha cook yuk konur. Avrupada benzine veya kopruye yapsın zammı bak ne oluyor. Millet kontak kapatıyor. Bizde benzin zammı artık gunluk olay oldu. En ufak bir tepki yok.
Pakete 5 lira yetmez bence,
5 lirası butce acıgı olup, tahıl ithal eden ulkenin varlık fonuna gitsin,
5lirası hayırlı islere vesile, yenikapının yarısı kendilerine verilen ensar vakfına gitsin
5lirası Belediyelerin, sahibi oldukları trilyonluk arsa, isyeri arazileri bagısladıgı Okculuk Vakfına gitsin
5lirası Arap tarafından bir neden icin 99.999.999usd bagıslanan Turgev Vakfına gitsin.
5lirası da gorunce haa bura buyuk ulke dedikleri icin, sarayın bakım masraflarına katkı olsun.

Oldu 25 lira, kime yaradı. Bisikleti bile olmayan kar kıs demeden bana paketi getiren pttci kardesime en ufak bir katkısı oldumu, vatana millete bir katkı oldumu. Oldu diyorsanız yapsınlar 25lira, nasıl olsa gıkımız cıkmıyor millet olarak.

Dede Korkut hikayeleri içerisinde geçer.
Eskiden Deli Dumrul diye bir yiğit varmış.
Bu er köprü yaptırır ve Köprüyü geçenden 30 akçe, geçmeyenlerden de 40 akçe alırmış.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Bu aralar bolca paketim geldi. Ürünler 12 dolar ve altı değerde, hacmen küçük. Hiçbir ödeme çıkmadı.
Bana da geldi bir kaç paket ve ödeme çıkmadı. Sıkıntı gavur İzmir gümrüğünde. Big Grin Belediye seçimlerinde hükümete oy vermeyen şehirlerin gümrükleri böyleymiş. Big Grin Ya da soyada göre vergilendiriyor da olabilirler. Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Bak ise, dun gelen camın tıpkısının aynısı, hemde aynı satıcı. Dunkine 5 lira vergi, bugun kacak gecis.
İkiside aynı okuldan mezun, biri khk lı, digeri bakan oldu.

b6xb1t.jpg

Bugun bu paketler vergisiz geldi, simdi gumruk gorevlisi kardesim, gorevini yapmayıp vatanı zararamı sokmus oldu ne oldu anlamadım.
258yxbo.jpg
Bence damadın gönlü olsun diye gümrüğe gelen paketlerden rastgele, tombala usulü, belli oranına vergi yapıştırılıyor. Trafik polislerinin yoldan geçen rastgele 5 araç çevirip 50 tanesini çevirmemesi gibi bir durum... Memur işini yaptı mı? Yaptı. Tamamdır.
Komsulrima bur soru sormak istiyorum:
Aliexpress'ten alişveriş yapan arkadaşlar ne kadar vergi ödediler. Vergiler aldıgıniz urun fiyatina oranli mi cikiyor yoksa sabit mi? cevaplariniz icin simdiden tesekkurler..
(30/09/2019, Saat: 19:09)Mustafa40 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsulrima bur soru sormak istiyorum:
Aliexpress'ten alişveriş yapan arkadaşlar ne kadar vergi ödediler. Vergiler aldıgıniz urun fiyatina oranli mi cikiyor yoksa sabit mi? cevaplariniz icin simdiden tesekkurler..

Ürün bedeline bakılmaksızın 5,90 TL artı Fatura bedeli üzerinden de %20 vergi tahsil ediliyor.

Sipariş edilen ürünler arasında sabun olursa da paketin tamamı gümrük incelemesine tabii tutuluyor.
(30/09/2019, Saat: 20:29)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ürün bedeline bakılmaksızın 5,90 TL artı Fatura bedeli üzerinden de %20 vergi tahsil ediliyor.

Sipariş edilen ürünler arasında sabun olursa da paketin tamamı gümrük incelemesine tabii tutuluyor.

@batmanforever Tesekkur ederim Volkan Abi
Sticker aldım. 2usd lık bana, 2usd lık Berat'a.
Gunde kac zarf giriyorsa ulkeye, o kadar kufur yiyorsundur. Kulagın cınlıyormu bilmem.

48896399056_52c3924b78.jpg
Tişikkirlir Sipirmin.
(30/09/2019, Saat: 19:09)Mustafa40 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsulrima bur soru sormak istiyorum:

Haward makina aldim, 60tl ye 18 tl, 120 tl'ye 19tl vergi odedim.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Aliexpress Karantina14 406 135,851 26/11/2022, Saat: 22:59
Son Yorum: thatwickerhat
  AliExpress Yaqi Store'da 70 $ Üzeri Alışverişe 40 $ İndirim EskUyeMhmt_G 58 27,646 24/05/2019, Saat: 18:21
Son Yorum: EskUyeMhmt_G
  AliExpress 11.11 - 2018 Kampanyası Soner 43 22,131 15/11/2018, Saat: 23:55
Son Yorum: Southwestern
  AliExpress ten fırça almak Devil67 13 9,099 28/06/2018, Saat: 21:43
Son Yorum: abdussamedy
  Yurtdışı Alışverişlerde %18 KDV Geliyor vintage 32 15,890 15/05/2018, Saat: 18:29
Son Yorum: kokopelli
  İngiltereden arkadasım geliyor theunnamed 23 26,090 08/06/2013, Saat: 21:32
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: