Geltir Üyeleri için Kalaylı Bakır Tıraş Tası Etkinliği
ham bakır da bu tip leke oluşumunun tek sebebi tuzdur. el terindeki tuz ve sabun içeriğindeki tuz bekleme yaptığı zaman oksidasyona sebep olur. tıraş makinamı ve diğer tıraş malzemelerimi kullandıktan sonra üzerinde köpük vs kalıntı bırakmadan yıkayıp kurulayıp temiz bir halde bir sonraki tıraş a hazır hale getiriyorum. böyle yapıldığı sürece bi problem olacağını sanmıyorum. keyifli tıraşlar dilerim.
(26/05/2019, Saat: 13:18)mrcktl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @AltKapalı komşum aynı soruyu geçen ay sormuştunuz bana, bende size cevaben bana gönderin sorun değil patlatma vernikleme vs isterseniz komple kalaylama yada başka öneriniz varsa açığım demiştim, buradan ilgilenmiyor izlenimi vermek istemiyorum bütün komşularımın her türlü isteğine açık olduğumu -daha önce ve sürekli söylediğim gibi- bildirmek isterim saygılarımla.
Yok komşum ilgilendiniz,ama sizin önerilerinizle geçmedi,bende diğer arkadaşlardan fikir almak istedim

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Akın var güneşe akın!
Güneşi zaptedeceğiz,
Güneşin zaptı yakın!
@AltKapalı

Komsum selamlar, bakırdır lekelere cok normaldir. Evde yapabileceginiz basit bir karısım ile (tuz, limon, sirke) ile ilk gunku ısıltısına cevirebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=BQoIsi0e...dianHacker

Ustune araba metal cilası gibi bir polish uygulamanız, bu temizleme islemi aralıklarını uzatır.
Bende dışta değil de içte siyah noktalar oluştu. Sağlık sorunu vs teşkil eder mi?2b59200963a368826ab8d9baeb8ff6d7.jpg100adf45ee1ab1fce080e4f0bc75b779.jpg

(26/05/2019, Saat: 19:47)Bostani Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende dışta değil de içte siyah noktalar oluştu. Sağlık sorunu vs teşkil eder mi?

yok komşum bi sorun olmaz, şöyle izah edeyim kalaysız bakır kapta yemek de yapılıp yenilebilir burda ki önemli husus bakır kapta asitli gıdalar bekletip yememek, ben banyoda kalaysız tas kullanıyorum mesela, bakır ın zararı yok faydası çok biraz araştırırsanız eminim daha anlaşılır olacak.

şöyle bi gazeteden bi yazı paylaşayım;

Hindistan'da Vedik isimli kültüre has doğal şifa yöntemi olan ayurveda yüzyıllardır uygulanıyor. Peki nedir bu ayurveda?
Bir yaşam tarzı olarak adlandırılan ayurveda; bilinci yükselten, genel sağlığa olumlu özellikler kazandıran,yaşlanmayı geciktiren ve aromaterapi barındıran bir sistemdir.
Ayurvedaya göre bakır bardakta içilirse, kendisi şifa olan su daha da şifalı bir hale geliyor. Bakır kapta 8 saat bekletilerek şifalı hale gelen suya bu kültürde "Tamara Jal" ismi veriliyor. Bakırda bekletilen bu su hiçbir zaman bozulmuyor ve tazeliğini koruyor. Su ayrıca bakırla temas ederek mineralin özelliklerini kendisine aktarıyor.

İşte bakır kapta su içmenin diğer mucizevi faydaları:
Bakterileri geri püskürtür
Bakır oligodinamik olarak bilinir. Bu sayede bakterileri öldürebilme özelliğine sahiptir. Özellikle e. coli ve s. aureus adlı oldukça yaygın olan ve insanlarda çesitli hastalıklara sebep olan bakterilere karşı oldukça etkilidir.
Suyu arındırıp temizler bununla da yetinmez sterilize eder
Yukarıdaki özelliğinden dolayı aynı zamanda bakır, suyu sterilize eder. Hatta bakır kaplar sanitasyon sistemleri gelişmemiş ülkelerde suyu sterilize etmek amacıyla da kullanılır.

Küçük bir not: Bakır bardaktan su içemeyebilirsiniz, bunun için de suyu 8 saat bakır bir kabın içinde bekletip, günlük kullandığınız bardaklara dökerek içmeniz öneriliyor.

Beynimizin kıvrımlarını harekete geçirir
Beynimiz, verileri ileten sinir taşıyıcıları ile görevini yerine getirir. Bu iletkenler miyelin adı verilen ve beyindeki nöron akışını hızlandıran bir maddeyle kaplıdır. Bakır, bu akışları hızlandırmaya yardımcı olarak beynimizdeki veri alışverişini hızlandırır ve etkili düşünmemizi sağlar.

Tiroid bezini harıl harıl çalıştırır
Vücuttaki bakır seviyesinin eksikliği tiroid bezlerinin düzenli çalışmasını engeller ancak bakır, tiroid bezinin fonksiyonlarını yerine getirmesi için ihtiyaç duyduğu önemli minerallere sahiptir.
Bakır bardaktan su içildiği zaman vücuttaki olası mineral eksikliği önemli ölçülerde giderilir ve salgı bezinin fonksiyonları düzenli bir hale gelir.

Hayata daha pozitif bakmanızı sağlar
Aynı zamanda ayurvedik düşünce ve sağlık sistemine göre bakır kapların suya pozitif elektrik yükleme özelliği vardır ve bu pozitif elektrik vücudun sinirsel anlamda dengelenmesini sağlar.

Ağrıları, hiç görmediğiniz bir arkadaşınızmış gibi unutturur
Bakırın özelliğini alan su, içildiğinde kireçlenme ve romatizma gibi eklem ağrılarını hafifletme özelliği de bulunur.

Cildinizi temizleyip yeniler
Melanin vücudu koruyup ciltteki yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlar, akne ve kızarıklıkların önüne geçer. Melanin üretimi açısından oldukça etkili olan bakır, bu maddenin oluşmasını sağlar.
(26/05/2019, Saat: 21:48)mrcktl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yok komşum bi sorun olmaz, şöyle izah edeyim kalaysız bakır kapta yemek de yapılıp yenilebilir burda ki önemli husus bakır kapta asitli gıdalar bekletip yememek, ben banyoda kalaysız tas kullanıyorum mesela, bakır ın zararı yok faydası çok biraz araştırırsanız eminim daha anlaşılır olacak.

Hindistan'da Vedik isimli kültüre has doğal şifa yöntemi olan ayurveda yüzyıllardır uygulanıyor. Peki nedir bu ayurveda?
Bir yaşam tarzı olarak adlandırılan ayurveda; bilinci yükselten, genel sağlığa olumlu özellikler kazandıran,yaşlanmayı geciktiren ve aromaterapi barındıran bir sistemdir.
Ayurvedaya göre bakır bardakta içilirse, kendisi şifa olan su daha da şifalı bir hale geliyor. Bakır kapta 8 saat bekletilerek şifalı hale gelen suya bu kültürde "Tamara Jal" ismi veriliyor. Bakırda bekletilen bu su hiçbir zaman bozulmuyor ve tazeliğini koruyor. Su ayrıca bakırla temas ederek mineralin özelliklerini kendisine aktarıyor.

İşte bakır kapta su içmenin diğer mucizevi faydaları:
Bakterileri geri püskürtür
Bakır oligodinamik olarak bilinir. Bu sayede bakterileri öldürebilme özelliğine sahiptir. Özellikle e. coli ve s. aureus adlı oldukça yaygın olan ve insanlarda çesitli hastalıklara sebep olan bakterilere karşı oldukça etkilidir.
Suyu arındırıp temizler bununla da yetinmez sterilize eder
Yukarıdaki özelliğinden dolayı aynı zamanda bakır, suyu sterilize eder. Hatta bakır kaplar sanitasyon sistemleri gelişmemiş ülkelerde suyu sterilize etmek amacıyla da kullanılır.

Küçük bir not: Bakır bardaktan su içemeyebilirsiniz, bunun için de suyu 8 saat bakır bir kabın içinde bekletip, günlük kullandığınız bardaklara dökerek içmeniz öneriliyor.

Beynimizin kıvrımlarını harekete geçirir
Beynimiz, verileri ileten sinir taşıyıcıları ile görevini yerine getirir. Bu iletkenler miyelin adı verilen ve beyindeki nöron akışını hızlandıran bir maddeyle kaplıdır. Bakır, bu akışları hızlandırmaya yardımcı olarak beynimizdeki veri alışverişini hızlandırır ve etkili düşünmemizi sağlar.

Tiroid bezini harıl harıl çalıştırır
Vücuttaki bakır seviyesinin eksikliği tiroid bezlerinin düzenli çalışmasını engeller ancak bakır, tiroid bezinin fonksiyonlarını yerine getirmesi için ihtiyaç duyduğu önemli minerallere sahiptir.
Bakır bardaktan su içildiği zaman vücuttaki olası mineral eksikliği önemli ölçülerde giderilir ve salgı bezinin fonksiyonları düzenli bir hale gelir.

Hayata daha pozitif bakmanızı sağlar
Aynı zamanda ayurvedik düşünce ve sağlık sistemine göre bakır kapların suya pozitif elektrik yükleme özelliği vardır ve bu pozitif elektrik vücudun sinirsel anlamda dengelenmesini sağlar.

Ağrıları, hiç görmediğiniz bir arkadaşınızmış gibi unutturur
Bakırın özelliğini alan su, içildiğinde kireçlenme ve romatizma gibi eklem ağrılarını hafifletme özelliği de bulunur.

Cildinizi temizleyip yeniler
Melanin vücudu koruyup ciltteki yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlar, akne ve kızarıklıkların önüne geçer. Melanin üretimi açısından oldukça etkili olan bakır, bu maddenin oluşmasını sağlar.
Kalaylatmam mı gerek yani komşum?

@Bostani komşum tıraş için kullanılacaksa gerekmez Smile
(26/05/2019, Saat: 22:07)mrcktl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Bostani komşum tıraş için kullanılacaksa gerekmez Smile

Benim bildiklerim de @mrcktl komşum ile aynı. İçinde asitli madde bekletimezse bir sorun yok. İçkilerde kullanılan alkol genelde kalaysız bakır borularla damıtılıyor. Bakırın damıtmaya katkıları (kötü maya kokusunun giderilmesi vs.) konusunda bir hayli döküman var.
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo YENİ BİR TIRAŞ FIRÇASI İSTERÜZ!! izterd 9 2,200 29/02/2024, Saat: 17:49
Son Yorum: exselans
Star Kış Sezonu IV. El Yapımı Sabun Etkinliği Efrasyab 206 48,021 21/07/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: Murat35_55
  Kermes (SMA Hastası Bebeğimize Yardım Etkinliği) 3RD1 6 4,439 04/07/2022, Saat: 13:32
Son Yorum: Johny White
  Sorunsuz Tiraş temali canli yayin dikdik_s 2 1,667 12/06/2022, Saat: 15:46
Son Yorum: new38
  PERİRA KÖPÜRTME KASESİ ETKİNLİĞİ sohayli 84 29,545 28/12/2021, Saat: 12:05
Son Yorum: sohayli
  3d EPOKSİ KÖPÜRTME TASI sohayli 93 33,961 22/12/2021, Saat: 14:53
  Seramik Köpürtme Kasesi Etkinliği Impreza 11 4,918 04/11/2021, Saat: 23:28
Son Yorum: Impreza
  beyfendi.org TERRE tıraş sabunu hediye ediyor. sohayli 0 1,775 16/09/2021, Saat: 14:49
Tongue Geltir 2020 Deri Etkinligi İsmetaltan 169 58,126 21/08/2021, Saat: 09:09
Son Yorum: serkant2
  Numune Esans Etkinliği Creator 11 4,030 03/07/2021, Saat: 18:43
Son Yorum: Creator

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: