Fatip
Almak isteyenlere ve agresiflik konusunda şüpheleri olanlara net bir şekilde söyleyeyim alet acayip agresif DE89 oyuncak kalır yanında...Ek olarak sıkmadan önce jiletle oynayarak bir taraf yumuşak bir taraf agresif olarak ayarlayabiliyorsunuz. Ama acayip şekilde R41'i merak ediyorum. Hem güncel versiyon Fatip'i hem de R41'i deneyip de kıyaslayabilecek olan var mıdır?
Aldığımdan beri nikel kaplı grande modeli üç dört kere kullandım. Evet agresif bunu cildinize ilk dokunduğunda anlıyorsunuz ama dikkatli kullanılınca bastırmadan naifçe tıraş olunca hiç bir yerinizi kesmiyorsunuz ve kesinlikle sıfır tahriş yaşıyorsunuz. Şöyle söyleyeyim tıraş sonrası direkt kolonya bile hiç yakma yapmıyor. Ben gayet memnunum
———————————————
Aptallık En Büyük Günahtır !..
A
(09/01/2020, Saat: 14:49)Atlante Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Almak isteyenlere ve agresiflik konusunda şüpheleri olanlara net bir şekilde söyleyeyim alet acayip agresif DE89 oyuncak kalır yanında...Ek olarak sıkmadan önce jiletle oynayarak bir taraf yumuşak bir taraf agresif olarak ayarlayabiliyorsunuz. Ama acayip şekilde R41'i merak ediyorum.  Hem güncel versiyon Fatip'i hem de R41'i deneyip de kıyaslayabilecek olan var mıdır?

Komşum fatip’in jilet açıklığı fazla r41 de ise jilet dik şekilde cilde temas ediyor kesim karakteri oldukça farklı bana göre.
(09/01/2020, Saat: 16:44)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: A
Komşum fatip’in jilet açıklığı fazla r41 de ise jilet dik şekilde cilde temas ediyor kesim karakteri oldukça farklı bana göre.

Fatip sanırım açık tarak olduğu için DE89 gibi akıcı değil, R41 aynı agresiflikte ve daha akıcı ise açıkçası denemek isterim.
Uzun bir aranın ardından Fatip ile tıraş oldum. Oldukça yakın tıraş veriyor. Jilet açıklığı oldukça fazla cilde temasını hissediyorsunuz. Daha önce yazdıklarıma göz attım herhangi farklı bir yorumum yok. Bu alet gayet agresif. R41 ? Tamamen farklı aletler; r41 jileti bükmüyor üst tabladan jilet çok az görünüyor ama cilde temas açısı itibari ile oldukça agresif bir karakteri varken fatip’in jilet açıklığı fazla. Benzer yakınlıkta tıraş veriyorlar ama kesim hissi oldukça farklı. Son olarak fatip Futur 1 ayarından agresif.
Son İmpa alışverişinde fuji tıraş aparatının şaşırtıcı performansı sonrası fatip de ilgimi çekmeye başladı. Rocca Çelik beklerken sanırım bir de fatip sahibi olacağım. Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Gentile olanını alın. Eski berber dükkanı tadındaki tasarımı, zamak değil de brass mekanizması. Olduğundan çok daha populer olmalı bu marka!
madem her gün tıraş oluyorum, neden zevk almayayım?  Tıraş aleti
Sayın Lord Sparhawk'ın tavsiyesiyle Razorus'tan Gentile Grande (gun metal) edindim.

Jileti normal aletlere göre daha çok büküyor (ölçmedim, gözleme dayalı). Ayrıca eski açık tarak modellerinde jileti eşit tutmama sorunu olduğunu okudum, bunda öyle bir sorun yok. 34C'den bir tık uzun, benim için ideal. Ağırlığı da kararında. İşçiliğini de çok beğendim, EJ ve Mühle'den aşağı kalır yanı yok.

Çok yumuşak bir tıraşı var. Jileti hissediyorsunuz ama R41'deki değil, çok rahat. Sinek kaydı için çabalamak lazım ama anladığım kadarıyla benim gibi hassas ciltli insanlara günlük tıraş için ideal gibi görünüyor.
Altı aydır Fatip Piccolo kullanıyorum. Açık taraklı,, özellikle yeşil Astra ile çok konforlu ve yakın tıraş veriyor. Küçük ama ağır ve dengeli bir hissiyatı var. Sapı kısa olduğu için sanki daha kıvrak gibi. Kaplaması gayet iyi pırıl pırıl. Agresifliği orta seviyede, çok agresif denilemez. Çok memnunum.
Dün aldığım fatip grande dorato aletimi bu sabah 1.5 günlük sakal tıraşımda kullandım. Açıkçası aletin görünümü, ağırlığı güzel. Çapak, ezik vuruk gibi hiç bir problem yok. Feather jiletle 2 perdede çok güzel sonu verdi. Tıraş hissiyatı yumuşak, ikinci perdede jileti biraz hissettirdi. Hernagi bir kanama ve tahriş olmadan tıraşı tamamladım. Tıraş sonrasında r41 ile tıraş olmuşum gibi bir hissiyatı vardı ancak r41 den daha az yordu. Günlük tıraşta da deneyip yorumumu aktaracağım. Kısacası güzel bir makina ve fiyatı diğerlerine görece daha uygun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fatip Slant Açık ve Kapalı Tarak Nazikas 5 4,706 15/03/2023, Saat: 02:08
Son Yorum: inter
  Fatip vs Mühle R41 onurstyle 52 47,180 16/11/2019, Saat: 21:59
Son Yorum: Atlante
  Fatip Grande Jilet Dengesizliği Mauser 9 13,166 30/12/2016, Saat: 22:29
Son Yorum: cirzini62
  Fatip Gold - Merkur 34C - Progress seiko 18 21,315 09/09/2015, Saat: 21:53
Son Yorum: seiko

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: