Fatip
(03/02/2016, Saat: 20:49)Kaptan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkür 23 benim ilk jilet tutucum. İlk başlarda fazlasıyla güvenli ve yumuşak gelmişti ancak zamanla kullandıkça, zaten kullandığım kartuşlular ve sonradan aldığım 89 ve 34 gibi aletlerle karşılaştırdığım zaman verimsiz gelmeye başladı.Tahriş etmiyor ama çok perde geçmek gerekiyor. İlk alet olarak çok iyi ancak, doğru düzgün tıraş olabilmek için sanki seyrek bir sakala sahip olmak lazım.
Cevap için teşekkürler, benim de şimdilik ilk ve tek makinem, ama bahsettiğiniz gibi köse sayılabilecek kadar sakalım var, o yüzden çok güzel ve yakın tıraşlar çıkarıyorum kendisiyle. Memnun olmadığınız durumu merak etmistim, cevabımı aldım, teşekkürler tekrardan.
(03/02/2016, Saat: 20:51)kerimovic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cevap için teşekkürler, benim de şimdilik ilk ve tek makinem, ama bahsettiğiniz gibi köse sayılabilecek kadar sakalım var, o yüzden çok güzel ve yakın tıraşlar çıkarıyorum kendisiyle. Memnun olmadığınız durumu merak etmistim, cevabımı aldım, teşekkürler tekrardan.

Estağfurullah. Kendileri günlük tıraşta Timor, Bir kaç günlük tıraşta Gillette Silver Blue ile pek güzel anlaşır. Tavsiye ederim Wink
Kalibrasyonu iyi bir alet değil,ufak tefek kusurları vardır.İşçilik ve malzeme kalitesi eh işte dedirtir.Agresifliği orta-üst seviyelerdedir,düşük keskinlikte jilette bile iyi tıraşlar çıkarır.
Köpüğü iyi ayarlayıp,basıncı çok düşük seviyelerde tutarsanız güzel ve tahrişsiz tıraşlar sağlar.
Fatip çok agresif olduğu için başka bir yerdeki kılları kesmek lazım Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Fatip in yeni cikardigi gentile basligi deneyenler agresifligini anlatabilirler mi?
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Ben de ayni sekilde dusunuyorum @ayha-al ustadim. Eger agresiflik olarak 34c ve uzerindeyse gunluk kullanmak icin zebrano saplisi şık bir alternatif olur ama de89 kadar mild ise almaya gerek yok o yuzden merak ediyorum.
Hocam sizin alete doymaniz normal Smile rocnel icin ben de listedeyim bir de DE olani ciksa
Rocnel bana da ucuzluk yapsın Smile
Fatip Grande ile 3. Tirasim iki ve uc gunluk sakalla denedim.. Gillette sharp edge ile oldukca guzel tiras cikartti.. Sevmeye basladim fatip'i

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Fatip gerçekten güzel ve uzun zaman kullanılası bir makina .Tek perdede iyi tıraş veriyor. Ben eski perma ile kullanıyorum. Memnunum

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fatip Slant Açık ve Kapalı Tarak Nazikas 5 4,700 15/03/2023, Saat: 02:08
Son Yorum: inter
  Fatip vs Mühle R41 onurstyle 52 47,150 16/11/2019, Saat: 21:59
Son Yorum: Atlante
  Fatip Grande Jilet Dengesizliği Mauser 9 13,165 30/12/2016, Saat: 22:29
Son Yorum: cirzini62
  Fatip Gold - Merkur 34C - Progress seiko 18 21,312 09/09/2015, Saat: 21:53
Son Yorum: seiko

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: