Mingshi 3000s
#31
Bugün tıraş olayım dedim kendisyle, jileti taktım fakat Qshave'de olan problem bunda da oldu maalesef; jileti yamuk tutuyor, ayarı yükselttikçe açı da büyüyor. Bir kenara bırakıp Variant'la tıraş oldum. Sipariş veren arkadaşlara sorunsuzları denk gelir umarım. İkinci el Slim vs kullanmak istemeyenler için fiyat olarak gayet uygun bir alternatif, tabii sorunsuzu denk gelirse.
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.
Cevapla
#32
Bende 2 ay önce QShave den futur benzerinin  siyah olanını aldım. Kullanıyorum. Memnun kaldığım için aynı markanın gümüş renkli olanını aldım daha iyi çıktı. Yanında gelen jiletleri daha kullanmadım. Daha sonra birde kelebek traş makinası aldım. Pahalı makina fiyatına 5-6 tane traş makinası alabiliyorsun.
Cevapla
#33
İlk tıraş ve ilk izlenimlerim:

Kafa denge sorunu var. Sap ince ve çok hafif, kafa ise ağır. Islak ellerle Tto mekanizmayı bile zor açıyorsunuz, o kadar ince. Ağırlık noktası direkt dial yüzükte. Bu nedenle keyifli olmayan bir tutuş söz konusu. TTO makine olduğu için sapı değiştirme ihtimaliniz yok.

Adjustable mekanizma güzel çalışıyor. Sıkıntı yok. Futur klonunda olduğu gibi 1 numara dial da sıkıntı yok. Yumuşak.

Silo kapakları jileti tam tutmuyor. TTo sıkılı iken, jiletin keskin olmayan kısa kenarlarından aşağı ve yukarı itebiliyorsunuz. Aynı şekilde kısa kenarlar makineden dışarı yaklaşık 2 mm taşıyor.

Keskin yüzeyler ise simetrik tutuyor. Bır sıkıntı görmedim.

9 en yüksek ayar. Tıraşa 5 ile başladım. Mild geldi. 7 ye çıktım. Yine mild geldi. 8 ise ilk perde için "eh" bir tıraş çıkardı. (Jilet derby premium)

İkinci perdeyi 5 ile yaptım. YEtmedi. 3. perde ihtiyacı hasıl oldu.

3. perdeyi 3 ile yaptım. Yok bu alet mild ötesi.

Kısaca bu ilk tıraşı sevmedim ben.

Bakalım bir hafta sonra feather veya kai ile deneyeceğim.Cevapla
#34
@izbe üstadım inceleme için teşekkürler. Anlaşılan o ki, iyi çalışılmamış bir ayar mekanizması var bu aletin. Oranları kısa tutmuşlar.

Malzeme ve işçiliğe gelince görünen o ki vasatın kalmışlar. Sapı rimei'den tak çıkart gibi. Plastik enjeksiyon üzeri krom kaplama gibi duruyor parçaları.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Cevapla
#35
@onurcakmak hocam ben teşekkür ederim.

Bugün ikinci tıraşımı oldum. İlk tıraştan farklı olarak feather jilet kullandım.
İlk tıraşımda olduğu gibi 8. ayarda başladım. Feather jilet farkını gösterdi ama bu fark çok önemli bir fark değildi.

Karşılaştırma için şu örneği kullanmak istiyorum.

Mingshi 3000s + Feather jilet + 8. ayar = Progress + Derby Premium + 1.5 ayar.

O denli mild bir alet bu.

Kısacası sevmedim, sevemedim.

Muhtemelen bu alet ile son tıraşımdı.Cevapla
#36
Öncelikle bir hafta kadar bu tıraş aletini deneyimlediğimi belirteyim. Ayarlı tıraş aletlerinde genelde orta ayardan başlanması önerilir, o yüzden 4 ile 5 arasına getirip ciltle ilk teması sağladım yalnız perma-sharp ile epey bi mild kaldı, haliyle 7. seviyeye getirdim ve 2 perde sonunda sinekkaydı tıraştan biraz daha uzak bir tıraş elde ettim, akşam tıraş olup sabah kaltığınızda hissettiğiniz sakal boyu misali. Sonraki tıraşlarımı 9. ayarda olmaya başladım, bu şekilde anlaşabildiğimi düşünüyorum ancak gene de istediğim gibi bir sinekkaydı tıraş tam elde edemedim. Benim gibi mild tıraş aletleri ile barışık biri için bile biraz mild kaldığını söyleyebilirim. Bunun 9. ayarı gillette slim/fat boy'un 6. ayarı gibi geliyor bana. Güzel yanı kendimi hiç kesmemiş, tahriş etmemiş olmam, bence acemiler için veya geleneksel tıraşa başlatmayı düşündüğümüz kişiler için 3000s iyi bir başlangıç olabilir.
Tıraş karakteri dışında mekanizma olarak fena değil, ayar mekanizması başarılı, kelebek açılma sistemi ise biraz olmamış, açar kaparken güç istiyor ve gövde ile kafa kısmı çeyrek tur kadar bağımsız hareket edebiliyor açma ya da kapama esnasında. Bir de silo kapakları kapandıktan sonra jileti hafif hafif oynatabiliyorsunuz, tam kenetleme yapmıyor ancak tıraşa olan bir olumsuz etkisi yok bu durumun, zaten oynasa da milimlik oynar tıraş esnasında bu da kesmeye yol açmaz.
1c4e4f2b5942.jpg
1b0b5a946876.jpg
41f15ee78457.jpg
8f577e678497.jpg
b43b0a868180.jpg
871728ca0411.jpg
4308ba04f337.jpg
74df323e4722.jpg
59c6df9da651.jpg
cd5f4ea91675.jpg
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi