Jilet açıklığı problemi
Merhaba dostlar, yaklaşık 3 ay önce geleneksel tıraşa Ws Classic ile başladım ve bu işi sevdiğimi fark edip forumu uzun uzun okuduktan sonra EJDE8 ve Fatip Picollo satın aldım. Konumuza gelelim.

Kalitesiz tıraş aletlerinde jilet açıklığının elle ayarlanması gerektiğini okumuştum, kötü mühendislikten dolayı. Az önce sahip olduğum iki alete de jilet takıp denedim. Evet dostlar bu iki kaliteli alet de iki tarafta jileti eşit açıklıkta tutmuyor. Olmuyor. Takıyorum, çıkarıyorum olmuyor. Bu beni hayal kırıklığına uğrattı. Başlığı gevşetip elimle oynatıp sıkıyorum bir tarafta jilet aşırı dışarıdayken diğer tarafta neredeyse gözükmüyor. Kurcalamasan jileti koyduğum gibi kapatıyorum yine eşit değil. E eşit olmadıktan sonra nasıl düzgün bir tıraş çıkaracağım ki ? Bu normal midir ? Normalse bu açıklığı nasıl eşit ayarlayacağım ? Beni aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden.
Komşum bence birkaç görselle sorununuzu gösterseniz daha faydalı olur. Burada bulunan üstatlar da resimlere bakarak, çözüm odaklı yorumlarını esirgemezler diye düşünüyorum.
(17/03/2019, Saat: 02:01)Kacak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bence birkaç görselle sorununuzu gösterseniz daha faydalı olur. Burada bulunan üstatlar da resimlere bakarak, çözüm odaklı yorumlarını esirgemezler diye düşünüyorum.

Çok yakından odaklamak zor oluyor, jiletin rengi de malum.

2saynly.jpg

15z40m8.jpg

Odaklamak zor oluyor, fotoğrafta ne kadar belli bilmiyorum ama ben çok net görüyorum. Göz yanılması olduğunu da sanmıyorum. Çünkü sadece yamukluk değil iki tarafın jilet açıklığı tamamen tutmuyor bazen.
Bende sadece yuma,rimei,ve ws var.Ayar yapmadıgım tek makine ws bu yüzden takdirimi kazandı
hocam bende de grande var. fatiplerde sik oluyor bu sorun. Goz yordami ile tras oncesi 15-20 saniye ayar yapilmasi onerilmis yabanci forumlarda.
Benim Variant alet böyle. Son sıkıştırma öncesi tırnakla bir müdahale yapıyorum, sıkıntı kalmıyor. Tıraş aletlerinde bu mesele tamamen şans işi.
"A Samurai always wears two swords."
Fatiplerde kronik problem. Ben 3 Tras aletinin arasindan sadece Fatip’i kullaniyorum. En yakin ve efektif trasi o veriyor. Ancak elle ayarlama yapmak sart.

CNC ile uretilmis daha dar toleransli makinelerde bu sorun olmuyor. Hatta cogu makinada olmuyor. Fatip adeta bir Alfa Romeo.
Ben mühle kullanıyorum ve tavsiye ederim. pişman olmazsınız diye düşünüyorum.
2vns42d.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bugün Hangi Jilet Atık Kutusuna Gitti? broraso 224 49,331 16/06/2022, Saat: 00:08
Son Yorum: Amokachi
  Jilet Fiyatlatı Hakkında gkhn.exe 3 2,378 01/07/2021, Saat: 00:18
Son Yorum: gkhn.exe
  Cam jilet Berberbey 9 3,616 14/03/2021, Saat: 20:31
Son Yorum: fedorac0re
  Jilet Kaplamaları Hakkında m y r 24 23,112 21/04/2020, Saat: 10:12
Son Yorum: Oldstyle
Question Soru: Jilet üzerindeki sabun kalıntılarını jilete zarar vermeden nasıl çıkarırım? mvorun 19 8,018 06/10/2019, Saat: 19:31
Son Yorum: Sh@dow
  İki yarım jilet ile test posicor 1 3,228 22/03/2019, Saat: 15:08
Son Yorum: JohnLocke
  DE makineye yarım jilet takmak korgunv 61 60,374 02/11/2018, Saat: 19:25
Son Yorum: abdussamedy
  How It's Made ( çift kenarlı jilet ve Merkur DE ) Efrasyab 6 4,776 15/09/2018, Saat: 19:33
Son Yorum: Efrasyab
  Allegro jilet bileme makinesi turkrazor 6 4,163 18/01/2018, Saat: 07:29
Son Yorum: turkrazor
  The independent 'ın Jilet tutucu sıralaması Zonachy 5 7,143 30/12/2016, Saat: 17:45
Son Yorum: Niko

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: