Jöle ile tıraş
Bugün çoktandır geçmediğim bir yoldan geçerken, eskiden gittiğim bir berber dükkanını görünce aklıma geldi.

5 ya da 6 yıl kadar önce yaz başında tıraş olmam gerekmişti, arkadaşımın önerdiği bir berberde çok sıra var diye 2 dükkan alttaki berbere gitmiştim.

Büyük ihtimalle 1-2 haftalık kirli sakal vardı. Sakal tıraşı olacağım diyince şöyle bir bakıp senin sakallar çok sert, çok da uzun köpükle olmaz demişti ve böyle çok daha rahat olacak gör bak diye jöle sürerek tıraş etmişti.

Tahrişini falan hatırlamıyorum ama berberde sıcak köpüklü tıraş keyfi yerine jöle çok yapay ve tatsız gelmişti. Bir de hangi cemaat bilmiyorum ama tıraş boyu ağır propaganda yiyince bir daha gitmedim.

Acaba böyle bir uygulama bilen duyan komşum var mıdır? Yoksa bir kaçık bana mı denk gelmiş.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!
Gerçekten kaçıkmış komşum iyi kurtulmuşsun dua et yoğurtla falan etmemiş Big Grin
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Bende bir gun Turk berbeberi yazan bir berber dukkanina girdim. Aa dedim Turkler falan vs (yurtdisinda oluyor)

Iceri girdim Turkce bilen yok anladim ki Kuzey Iraklilarmis, yalandan Turk berberi yazmislar musteri ceksin diye. Neyse girmisken olayim dedim, polonyali bi kiz usturayla tras etti. Kopuk yerine jole surdu. Hayatimin 2. En kotu trasini yasadim. Yariya dogru dedim birak allasen Mach 3 falan varsa onla tras et.

Velhasil guzel tras eden berber zor bulunuyor. En azindan buralarda.

Joleyle tras burda cok yaygin, nerdeyse her berber oyle yapiyor. Cunku ayni fircayi ortak olarak kullanmayi hukumet yasakladi hijyen acisindan. Millette kullan at firca almayacagina gore joleyle yapiyor.

Ama yaramaz.
Ortak fırça kullanım yasaklanması mantıklı geliyor bazen banada
Hangi ülke üstadım ?
Benim berberde gördüm öyle bir şey, isteyene kullanıyormuş. Özel istemeyene Arko sabun. Resimdeki gibi bir şeydi galiba.

dbl6w4.jpg
Bu jöle diye bahsettiğiniz yukarıdaki fotodaki türden, köpüksüz tıraş kremi olmasın?
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(21/03/2019, Saat: 20:58)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu jöle diye bahsettiğiniz yukarıdaki fotodaki türden, köpüksüz tıraş kremi olmasın?
sanmıyorum komşum bayağı mahalle arası bir berberdi. Bir de jöle dedi şaşırdığım için hatırlıyorum. Bayağı yeşil renk saç jölesi idi.

(21/03/2019, Saat: 20:58)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu jöle diye bahsettiğiniz yukarıdaki fotodaki türden, köpüksüz tıraş kremi olmasın?

Benim bahsettigim evet.

Icerik olarak joleden bir farki yoksa sasirmam. Kivam ve hissiyat olarak ayni.

Ulke - Ingiltere.
Komşum kendi aklınca belki seni tiye almak istemiştir, bak şimdi adama jöle diye yutturucam jöle ile tıraş ettiğimi sanıcak diye düşünmüştür. Malum bu meret görüntü olarak aynı jöle gibi görünüyor, bu ürünün geçmişide çok eski değil aşağı yukarı ürünün piyasaya çıkış zamanı olayı yaşadığınız zamanlar gibi zaten.
(21/03/2019, Saat: 21:19)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum kendi aklınca belki seni tiye almak istemiştir, bak şimdi adama jöle diye yutturucam jöle ile tıraş ettiğimi sanıcak diye düşünmüştür. Malum bu meret görüntü olarak aynı jöle gibi görünüyor, bu ürünün geçmişide çok eski değil aşağı yukarı ürünün piyasaya çıkış zamanı olayı yaşadığınız zamanlar gibi zaten.
Çok da önyargılı görünmek istemem komşum ama adam tipik sıfır mizah dini cemaat üyesi idi.

Tabi neden olmasın dediğiniz gibi yapmış olması mümkün ama bence düşük ihtimal.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş sabunu mu , yoksa krem mi? kumuca 11 11,652 23/04/2024, Saat: 16:51
Son Yorum: Alkali
  Geleneksel tıraş vs Modern tıraş alie5734 30 12,049 21/04/2024, Saat: 23:09
Son Yorum: Alkali
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 335,602 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 338,223 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,363 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 958 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,564 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,296 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,171 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,329 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: