Köpükle Sabunun Farkı Nedir ?
Merhaba

Köpükle sabun arasındaki fark nedir arkadaşlar ?
@Gencer

Eğer bundan kastınız Tıraş Sabunu ile her yerde satılan Fast Food tarzı köpük püskürtenler ise
Köpük bir bardak Akdağ Madeni Çayıdır, Sabun ise bir fincan Orta Kahvedir.

Akdağ Madeni Çayı: Otobüs firmalarının çoğunlukla yolcu durağı olarak kullandıkları ve her gelene bir bardak ücretsiz çay verdikleri mola yeridir.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Basınçlı tüplere doldurulmuş köpüğü yüze sürüp sakalları yumuşatmasını beklemek imkansız gibi birşey, belki yumuşatır ama en az 1 saat yüzünde köpükle oturursan belki. Jeller veya köpükler genelde işin kayganlık kısmıyla varlığını sürdürüyor yani tahrişi azaltıyor. Aynı şeyi sabunda yapıyor avantajı ve farkı sakallarınıza fırçayla sürerken masaj yapıyor kılları dikleştirip tıraşa hazır hale getiriyor ve bu fırçayla yüzünüzde zevkle uğraşırken yumuşatması için fazla beklemiyorsunuz. Bas jeli köpüğü çek bıçağı bir an önce bitir işi zevksiz, (bkz.erken boşalma Big Grin ) oysaki sabun öylemi onu köpürtürken verdiği o mis kokular, yüzünüze fırça ile sürdüğünüzde de devam ediyor ve mutluluğun doruklarına ulaşıyorsunuz,(bkz. ön sevişme Big Grin ) bir diğer etkisi sabunun bıraktığı tıraş sonrası hissiyat hiçbir köpük ve jelde asla yok, yumuşacık bir cilt daha ne olsun.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
İlginç bir soru sonuçta sabundan da köpük elde ediliyor ne fark olabilir ki diye düşünüyor insan ancak işin en keyifli kısmı sabun ve fırça kısmı kartuşla tıraş olurken bile sabun ve fırçadan vazgeçmedim. Tıraş sabunlarının en ucuzu Arko yu kullanıyorum ve en iyi en pahalı hazır köpükten daha verimli olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
Bu durumda hem keyif hemde tıraşı kolaylaştırma farkı olduğu sonucuna varabiliriz.
Tabiki kendi açımdan.
Köpük

9872712040498.jpg?v1

Sabun

shopping?q=tbn:ANd9GcRqVsnPKQIEswv2SsOF1...0&usqp=CAc

Ben normal mach3 kullanıyorum geleneksel traşa geçmek istiyorum.Elimde stokladığım traş köpükleri var bunları normal jiletle kullanabilirmiyim farkı ne olur ?

(23/02/2019, Saat: 15:54)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Basınçlı tüplere doldurulmuş köpüğü yüze sürüp sakalları yumuşatmasını beklemek imkansız gibi birşey, belki yumuşatır ama en az 1 saat yüzünde köpükle oturursan belki. Jeller veya köpükler genelde işin kayganlık kısmıyla varlığını sürdürüyor yani tahrişi azaltıyor. Aynı şeyi sabunda yapıyor avantajı ve farkı sakallarınıza fırçayla sürerken masaj yapıyor kılları dikleştirip tıraşa hazır hale getiriyor ve bu fırçayla yüzünüzde zevkle uğraşırken yumuşatması için fazla beklemiyorsunuz. Bas jeli köpüğü çek bıçağı bir an önce bitir işi zevksiz, (bkz.erken boşalma  Big Grin ) oysaki sabun öylemi onu köpürtürken verdiği o mis kokular, yüzünüze fırça ile sürdüğünüzde de devam ediyor ve mutluluğun doruklarına ulaşıyorsunuz,(bkz. ön sevişme  Big Grin ) bir diğer etkisi sabunun bıraktığı tıraş sonrası hissiyat hiçbir köpük ve jelde asla yok, yumuşacık bir cilt daha ne olsun.

Bu muhabbetin sonu farklı yollara gidiyor hocam Wink
(23/02/2019, Saat: 18:50)Gencer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Köpük

Sabun

Ben normal mach3 kullanıyorum geleneksel traşa geçmek istiyorum.Elimde stokladığım traş köpükleri var bunları normal jiletle kullanabilirmiyim farkı ne olur ?

Kulllanabilirsin ama muhtemelen tahriş riski artacaktır. Çünkü hazır köpük, sabun-krem köpüğü gibi yoğun olmayacak, dolayısıyla koruyucu tampon gibi bir etki de oluşmayacaktır.
Hocam baslangic asamasinda ben de usendigim icin bazen kopuk surup oluyordum ama kopuk cidden tahrise meyilli yeni yontem kullanmak istiyorum derseniz illa jeller daha iyi sonuc veriyor Smile ama elinizdekiler bittikten sonra ufak ufak firca sabun olayine girerseniz aldiginiz zevkin artacagini soyleyebilirim Smile
Hazır köpukler yogun kimyasallar içerir. Icindeki havayı hapsetmek için basınç uygulanır ve bozulmasını engellemek için yapay yağlar kullanılır.

Sabunlarda ise doğal yağlar vardır.
Smile a little be
Bendede geleneksel tıraşa geçtiğimde 2 tüp hiç kullanılmamış köpük vardı. Bunları kullanır bitince sabuna geçerim diyordum ama sadece 1 kere kullanabildim tahriş yaşattı. Artık banyoda temizlik için kullanıyorum kalan köpükleri sizde o şekilde yapabilirsiniz @Gencer komşum Wink al arko çubuk 3 liraya bak keyfine

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: