Tahrişten Kurtulmak
#11
Bugün sabah misafirlikte elime geçirdiğim bıçaklı bir makineyle tıraş olayım dedim. Sabah fazla vaktim yoktu. Resmen işkence çekmişim aylarca. Sakal çekme mi dersiniz sakal bırakma mı dersiniz. Kesinlikle geleneksel tıraş kadar muhteşem bir deneyim yok. Bu arada kendime bir jilet kokteyli oluşturuyorum. Denedikçe tecrübem artıyor. Önceden yüzümü kanatırken şimdi yüzüm kanamıyor. Sadece yanma sorunum var. Onu da çeşitli kombinasyonlar ile geçirmeye çalışıyorum.
Tıraş bağımlısı bir genç
Cevapla
#12
(26/03/2019, Saat: 08:09)esatakgul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadlarım verdiğiniz öneriler için teşekkür ederim. Bugün Shark, Perma Sharp, Astra gibi markalardan birer kutu alıp deneyeceğim. Ne diyebilirim ki sinekkaydı tıraşa bayılıyorum ama anlaşılan bir süre askıda kalacak.

Komşularımın dediklerine ek olarak gerçekten de makina + Jilet kombinasyonunu kendi cildine göre bulman gerekiyor. Ayrıca forumda başlıklarda bulabileceğin pek çok önemli bilgi var ki cildi buna göre hazırlaman gerekiyor. Cildi gerektiği kadar yumuşatmazsan işin her jilette zor olabilir. Bu sebeple banyo duş sonrası deneyeceğin tıraşta ekipmanlarının en yakın performanslarını ve sana uygun olup olmadıklarını görebilirsin. Bütçene göre al dene. Rimei iyi bir seçim, biraz daha yumuşaktır Yuma ya göre. Wilkinson alabilirsin, çok daha yumuşaktır. Jilet makine kombinasyonunu deneyerek kendine uygun olanına ulaş. Bir de internetten kendine Jaguar 236 yada 783 numaralı fırça al. Göreceksin farkını.
Hadi hayırlı tıraşlar Smile
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Cevapla
#13
Komşum çok teşekkür ederim. Artık ekipman deneyerek doğru yolu bulacağız.
Tıraş bağımlısı bir genç
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi