Tıraş Süresi ve Tahriş İlişkisi
(28/03/2019, Saat: 11:34)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk perde WTG, ikinci perde XTG, üçüncü perde ters XTG ile gerektiği bölgelerde ATG karışık

(28/03/2019, Saat: 11:37)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pazar tıraş olmuştum. Dün akşam ustura ile 3 Perde + Rötuş yaptım ve zerre tahriş yok. Gerçi ilk kez böyle birşey denedim yüzümde his kaybı da olmuş olabilir Smile
Fırçalama süresini çok uzattım, bunun fark yarattığına inanıyorum. Uzun uzadıya güzelce köpürterek deneyebilirsiniz.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

komşularım ben edwin jagger de89 ile tıraş olurken en az üç perde bazen de ihtiyaç halinde düzeltme ile tıraş olurdum. muhle r41 aldıktan sonra 2 perdede işi bitirir oldum. WTG>XTG düzeltmeye ya da 3. perdeye ihtiyaç duymuyorum artık. elinizde varsa bana hak verir misiniz denedikten sonra? yoksa da denemenizi tavsiye ederim şiddetle Smile
(28/03/2019, Saat: 13:52)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşularım ben edwin jagger de89 ile tıraş olurken en az üç perde bazen de ihtiyaç halinde düzeltme ile tıraş olurdum. muhle r41 aldıktan sonra 2 perdede işi bitirir oldum. WTG>XTG düzeltmeye ya da 3. perdeye ihtiyaç duymuyorum artık. elinizde varsa bana hak verir misiniz denedikten sonra? yoksa da denemenizi tavsiye ederim şiddetle Smile

Merhaba Komşum,

R41 bende de var; ama, hiç iyi gelmedi cildime. İki günde bir tıraş oluyorum. Onun için fazla kullanmıyorum. Dediğiniz gibi 2 perde de iş bitiyor.

Saygılar.
(28/03/2019, Saat: 14:10)batucan72 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba Komşum,

R41 bende de var; ama, hiç iyi gelmedi cildime. İki günde bir tıraş oluyorum. Onun için fazla kullanmıyorum. Dediğiniz gibi 2 perde de iş bitiyor.

Saygılar.

Merhaba komşum, ben haftada 2 defa tıraş olduğum için cildimi yormuyor. günlük alet olarak ağır kaçabilir maalesef
Güzel bir yazı olmuş doyurucu bilgiler var , teşekkürler
Bende fırçalama süresi uzarsa ve perde sayısını arttırırsam tahriş artıyor
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
(29/03/2019, Saat: 02:01)MetsGo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel bir yazı olmuş doyurucu bilgiler var , teşekkürler
Bende fırçalama süresi uzarsa ve perde sayısını arttırırsam tahriş artıyor
Fırçalama süresi ilk perdeden sonra artarsa tahriş artıyor değil mi? Çünkü ilk fırçalamada kolay kolay tahriş olmaz diye düşünüyorum..

Derler ki her At'ın bir huyu vardır.

Tıraş malzemelerinin(Makine, sabun, jilet vs.) tıraş olurken ortaya konulan tıraşla ilgili hareketlere göre tepkisi olur.

Belki bazılarınız denemiştir.

Bir jilet tıraş sırasında yüzünüzü tahriş etmiştir.
Ardından bir kaç zaman geçer aynı jiletli tıraş olduğunuzda tahrişin olmadığını görürsünüz.

Ya da bir jiletli tıraş makinesi ile tıraş olmuşsunuzdur ve tıraştan sonra da memnun kalmamış ve yüzünüzü tahriş ettiği düşüncesine varmışsınızdır.
Aynı jiletli tıraş makinesi ile bir başkası tıraş olmuştur ve hiç tahriş ve yanma yaşamadığını söylemiştir.
Buna makineyi kullanırken uyguladığınız baskıdan tutun, kullandığınız sabuna ve hatta sabunun köpüklendirme ve yüzünüzün durumuna kadar her şey etki edebilir.

O yüzden de bir deneme ile karar vermeyin mümkünse bir daha deneyin ancak yeni denemede farklı yöntemler ortaya konulmalıdır.

Bilinir ki ustura ile tıraşta tahriş yaşanmaz, ancak bazı Jiletli ustura kullananların tahriş yaşadığını da duyarız.
Buna usturanın tıraş olurken yüzünüzle olan açısından tutun, kullandığınız jilete kadar bir çok şey neden olabilir.

Son söz : Kır at sahibine göve kişner. Smile)

E n v i r o n m e n t a l i s t

@manuple hocam son sözünüz ilkokulda Türkçe yazılısında çıkmış ve o zaman bambaşka yorumlayıp sınav sonrası doğrusunu öğrenmiştim. Çok öncelere götürdü beni.. Smile
Yazıya sonuna kadar katılıyorum. En konforlu jilet bile olsa mesela 5 günlük sakalı agresif aletle kestikten sonra ertesi gün yine agresifle kullanıldığında pek konforlu olmayabiliyor. Bunun gibi örnekler dolu. Elinize sağlık, güzel yorumlamışsınız..

@manuple Son sözün son harfide "v" ile bitseymiş Aziz Yıldırım yorumu gibi olacakmış. Smile
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(29/03/2019, Saat: 20:26)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @manuple Son sözün son harfide "v" ile bitseymiş Aziz Yıldırım yorumu gibi olacakmış. Smile

Farkına varıp düzeltmeye çalıştığımda, düzeltilemez hale gelip iş işten geçmişti.

Son Söz: Zamanında müdahele etmezsen At'ı alan Üsküdar'ı Geçer. Smile)

E n v i r o n m e n t a l i s t

(29/03/2019, Saat: 10:24)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Derler ki her At'ın bir huyu vardır.

Tıraş malzemelerinin(Makine, sabun, jilet vs.) tıraş olurken ortaya konulan tıraşla ilgili hareketlere göre tepkisi olur.

Belki bazılarınız denemiştir.

Bir jilet tıraş sırasında yüzünüzü tahriş etmiştir.
Ardından bir kaç zaman geçer aynı jiletli tıraş olduğunuzda tahrişin olmadığını görürsünüz.

Ya da bir jiletli tıraş makinesi ile tıraş olmuşsunuzdur ve tıraştan sonra da memnun kalmamış ve yüzünüzü tahriş ettiği düşüncesine varmışsınızdır.
Aynı jiletli tıraş makinesi ile bir başkası tıraş olmuştur ve hiç tahriş ve yanma yaşamadığını söylemiştir.
Buna makineyi kullanırken uyguladığınız baskıdan tutun, kullandığınız sabuna ve hatta sabunun köpüklendirme ve yüzünüzün durumuna kadar her şey etki edebilir.

O yüzden de bir deneme ile karar vermeyin mümkünse bir daha deneyin ancak yeni denemede farklı yöntemler ortaya konulmalıdır.

Bilinir ki ustura ile tıraşta tahriş yaşanmaz, ancak bazı Jiletli ustura kullananların tahriş yaşadığını da duyarız.
Buna usturanın tıraş olurken  yüzünüzle olan açısından tutun, kullandığınız jilete kadar bir çok şey neden olabilir.

Son söz : Kır at sahibine göve kişner. Smile)

Güzel bir yazı...Bende şöyle bir durum var...Çok dikkat ediyorum..bastırmamaya çalışıyorum..pre shave ürünü kullanıyorum vs. ama sanırım bitirişte tersten aldıgımdan ötürü sivilcemsi oluşumlarla karşılaşıyorum ertesi günü..Tersten almaz isemde istediğim temizlikte traş olmuyor..İki arada bir derede kalıyorum..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,733 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 332,179 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,271 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 884 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,445 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Bir Türlü Kurtulamadığım Tahriş Sorunu esatakgul 22 5,612 19/07/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: Murathan Kurt
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,218 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 1,997 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,488 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: