Babamın Eski Usturaları
(28/03/2019, Saat: 12:35)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler. Usturalar henüz elimde değil, memlekette babamda, akşam istedim resmini attı Smile

Peki bunları pastan arındırmak için nasıl bir işlem en zararsız yol olur? Pas çözücü yağlar falan zarar verir mi acaba?

komşum benim anne tavsiyesi bir yöntemim var yeni öğrendim ben de Smile eğer sapından ayırabilirseniz limon tuzu ile kaynatın ilk haline yakın; küften, pastan ve lekeden arınıyor. parlatma ayrı bir olay elbette o konuda yazılmış çok başlık var ve değerli üstadlar daha iyi bilir buraya yazan olursa da Smile
dün kola yazmıştım ama denedikten sonra bu yöntemi daha başarılı buldum
(28/03/2019, Saat: 12:35)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler. Usturalar henüz elimde değil, memlekette babamda, akşam istedim resmini attı Smile

Peki bunları pastan arındırmak için nasıl bir işlem en zararsız yol olur? Pas çözücü yağlar falan zarar verir mi acaba?

Bu konu ile ilgili özellikle forumda yeterli bilgi bulunmaktadır.
Hem onları okuyarak işlem yapabilirsiniz, hem de ustaların daha farklı önerileri de olabilir.

Örnek:
http://www.geltir.com/showthread.php?tid...storasyonu

E n v i r o n m e n t a l i s t

Teşekkürler
a27dc2bfb1de277596db3f877e3ae745.jpg

Sizin konuyu ve resimleri görünce paylaşmak istedim .

Çanakkale savaşında askerlere ait olan kişisel eşyaların sergisinden .
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
Ustura muhtemelen Filarmonica

Yüzlerce çeşit kimyasal var.Ben bauhaustan aldığım pas temizleyiciyi kullanıyorum üzerine sıkıp biraz beklettikten sonra bulaşık süngeri ile temizlenebilir.Bauhausa gitmem ben dersen kola ya da sirkede de bekletebilirsin ama çok etkili olmaz bir de karbon çeliğe asidik bir malzeme mantıklı olmayabilir

Birinci usturaya bulaşmanı tavsiye etmem. Zaten iyi durumda iki adet güzel usturan var.Ama yok illa birinciyi de adam edeceğim dersen zımparalayarak temizleyebilirsin ancak paslar kesici ağızda derine nüfuz etti ise o bölgeyi tahminim yarım mm offsetleyip tekrar ağız açman gerekebilir. Yani bir ton iş

https://www.ozkimsan.com/sirke-kola-ile-...abilir-mi/

linkteki kimyasallar gibi daha etkili ürünler de var tabi kg mı 40 tl

Haa ben çok meraklıyım dersen araba aküsü ve çamaşır sodası ile elektroliz yolu ile de temizleyebilirsin. kovaya su ve gereken oranda çamaşır sodası koyarsın. akünün bir ucunu temizlemek istediğin paslı metale diğer ucunu da kovanın içine koyacağın başka bir çeliğe(ne olduğu farketmez bu ikinci çelik kurban konumunda) bağlarsın bir gecede paslar öteki metale geçer.Artı eksi ucun nereye bağlanacağı ve çamaşır sodası miktarı önemli tabi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gold Dollar'a Alternatif Eski Ustura Selo-Efe 8 4,310 11/10/2019, Saat: 08:35
Son Yorum: CK89

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: