Günlük nemlendirici tavyesi
Sebamed krem tavsiye ederim oldukça başarılı.

F/p ürünü olarak excipial hydro veya lipo doktorunuza yazdırabilirsiniz .

Eğer havası kirli bir şehirde yaşıyorsanız ya da çok sigara içiyorsanız, normalde tavsiye edilmemekle birlikte, parafin içeren vazelin gibi kremler gözenekleri tıkayıp kirli hava ile derinin bağlantısını kestiği için kullanılabilir. Ama hissiyatı da kremlerin içeriği falanda kötü tabi.

Yazın ise kaliteli bir markanın 30 faktör civarı güneş kremi yeterli olacaktır.

Eklediğim resim 28 yıllık bir tır şoförünün yüzü, güneş koruması bu kadar önemli işte.

f8c475bd4a026d7c1535644780c54acc.jpg

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!
(01/04/2019, Saat: 11:15)ziyak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sebamed krem tavsiye ederim oldukça başarılı.

Eğer havası kirli bir şehirde yaşıyorsanız ya da çok sigara içiyorsanız, normalde tavsiye edilmemekle birlikte, parafin içeren vazelin gibi kremler gözenekleri tıkayıp kirli hava ile derinin bağlantısını kestiği için kullanılabilir. Ama hissiyatı da kremlerin içeriği falanda kötü tabi.

Eklediğim resim 28 yıllık bir tır şoförünün yüzü, güneş koruması bu kadar önemli işte.

Komşum, bu foto ile ilgili biraz bilgi verebilir misiniz? Mesela, arkadaş hep soldan mı güneş görmüş. İlginç bir foto bu arada

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
Boyle bir konumuzda var buraya ek kaynak olsun.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=8137&page=2
(01/04/2019, Saat: 12:24)Zeyes Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, bu foto ile ilgili biraz bilgi verebilir misiniz? Mesela, arkadaş hep soldan mı güneş görmüş. İlginç bir foto bu arada

———————
Nice and clean.
Aynen öyle komşum. Kendi çapında meşhur bir portre bu, derslerde falan da gösterilir.

Tır şoförü olduğundan hep soldan güneş görmüş. 28 yıl sonraki durum bu.

(01/04/2019, Saat: 11:15)ziyak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sebamed krem tavsiye ederim oldukça başarılı.

Excipial kısmına bir pratisyen hekim olarak not düşeyim; Smile

Excipial etken maddesi üre olan, bu sayede cildin nemlendirilmesini sağlayan, bu nedenle sedef egzema vb gibi cildin kuruduğu ve kabuklanma ile seyreden hastalıklarda önerilen bir ilaçtır. Hydro olan 14 lira, Lipo olansa 21 lira civarında gözüküyor. Bu ilacı raporsuz olarak sadece dermatologlar reçete ettiğinde SGK öder. Bunun dışındaki uzmanlar veya pratisyen hekimler reçete etse de etmese de bir şey farketmez, gidip herhangi bir eczaneden reçetesiz almanızla hiçbir fark yok çünkü dermatolog harici hekimler reçete ettiğinde SGK ödemiyor maalesef Big Grin Dermatologlar da tıbbi olarak kullanmanızı gerektirecek bir hastalığınız yoksa reçete etmeyebilir (ki zaten dermatolojiden sıra al, muayeneye git, reçeteye excipial yazar mısınız diye rica et, onu yapıncaya kadar gidip eczaneden almak daha ekonomik sanki Big Grin ). Buna muadil olabilecek diğer kozmetik ürünlerle f/p değerlendirmesi yapıp ekonomik olan tercih edilebilir. (Çoğu üre içeren nemlendirici ürünler bildiğim kadarıyla çok daha pahalı).

Resimdeki amca da çok orjinalmiş komşum bize göstermemişlerdi ilk defa görüyorum Big Grin

SGK ilaçların daha çok geri ödeme yani ücret kısmıyla ilgilendiği için, son yıllarda da biraz abarttığı için eklemek istedim Smile

BLA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@ziyak özellikle de güneş gözlüğü kullanmanın çok önemli olduğunu duymuştum, galiba güneşe maruz kalan göz daha çabuk yaşlanıyor..
(01/04/2019, Saat: 16:26)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ziyak özellikle de güneş gözlüğü kullanmanın çok önemli olduğunu duymuştum, galiba güneşe maruz kalan göz daha çabuk yaşlanıyor..
Komşum yaz kış güneş olduğunda retinayı korumak için kullanmak lazım ama göz yaşlanması derken ne kastettiniz bilemedim biraz da alanım dışı kalıyor.

Bu arada renkli camlı her gözlük olmaz hatta daha zararlı bile olabilir. UV filtreli gözlük kullanılmalı.

(01/04/2019, Saat: 16:08)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Excipial kısmına bir pratisyen hekim olarak not düşeyim; Smile

Excipial etken maddesi üre olan, bu sayede cildin nemlendirilmesini sağlayan, bu nedenle sedef egzema vb gibi cildin kuruduğu ve kabuklanma ile seyreden hastalıklarda önerilen bir ilaçtır. Hydro olan 14 lira, Lipo olansa 21 lira civarında gözüküyor. Bu ilacı raporsuz olarak sadece dermatologlar reçete ettiğinde SGK öder. Bunun dışındaki uzmanlar veya pratisyen hekimler reçete etse de etmese de bir şey farketmez, gidip herhangi bir eczaneden reçetesiz almanızla hiçbir fark yok çünkü dermatolog harici hekimler reçete ettiğinde SGK ödemiyor maalesef Big Grin Dermatologlar da tıbbi olarak kullanmanızı gerektirecek bir hastalığınız yoksa reçete etmeyebilir (ki zaten dermatolojiden sıra al, muayeneye git, reçeteye excipial yazar mısınız diye rica et, onu yapıncaya kadar gidip eczaneden almak daha ekonomik sanki Big Grin ). Buna muadil olabilecek diğer kozmetik ürünlerle f/p değerlendirmesi yapıp ekonomik olan tercih edilebilir. (Çoğu üre içeren nemlendirici ürünler bildiğim kadarıyla çok daha pahalı).

Resimdeki amca da çok orjinalmiş komşum bize göstermemişlerdi ilk defa görüyorum Big Grin

SGK ilaçların daha çok geri ödeme yani ücret kısmıyla ilgilendiği için, son yıllarda da biraz abarttığı için eklemek istedim Smile

Tabi geri ödemeler vs bilemiyorum komşum ben, hanım da doktor o ilgileniyor genelde ilaç yazdırma işiyle Smile

Fotoğraftaki amca çok orijinal ve demonstratif çevremdekileri korkutmak için kullanıyorum ben, işe yarıyor.

(01/04/2019, Saat: 16:37)ziyak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum yaz kış güneş olduğunda retinayı korumak için kullanmak lazım ama göz yaşlanması derken ne kastettiniz bilemedim biraz da alanım dışı kalıyor.

Bu arada renkli camlı her gözlük olmaz hatta daha zararlı bile olabilir. UV filtreli gözlük kullanılmalı.

aynen dediğiniz gibi retinayı korumak için güneş gözlüğü gerekli, gözün en erken yaşlanan organ olduğunu duymuştum, haricinde benimde alanım olmayan bir konu Smile

Merhaba,

SPF olayının bende farkındayım, evet, çok çok önemli ve özellikle yazın Nisan ayından Ekim sonuna kadar kullanılması lazım bence.
Eski den bir kaç dermatalog bana La Roche Posay ın SPF li nemlendirisicini vermişlerdi akne tedavisine destek olarak .. belki direk onu alabilirim yaz için ki oldukça hafif bir üründü ...

Aslında evde Ceradolin Hydro var... gayette iyi bir ürün ama bir yerde içinde silikon var gibi bişey okudum, biraz soğudum gibi ...
Sizin bir bilginiz var mı ?

(01/04/2019, Saat: 16:08)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Excipial kısmına bir pratisyen hekim olarak not düşeyim; Smile

Doktor bey diyelim o zaman ...
Bu kremlerin günlük kullanımı ile ilgili bir problem oluşur mu o zaman ? yani neticede biraz daha medikal bir krem gibi duruyor ?
Excipal i araştıracağım lakin evde Ceradolin hyro da bulunuyor, sizin bir tavsiyeni olur mu (en azından içeriklerine bakarak ) ?
kamill el ve tırnak kremi 11-12 tl civarı fiyatı var. İçerği temiz paraben, petrol türevi vb zararlılar yok emilimi gayet iyi.Alman malı papatya özlü cire aseptine gibi.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: