Sipahiler Kolonya (SAMSUN)
Merhabalar Geleneksel Tıraşseverler,

Uzun zamandır severek kullandığım, birçok kere eşe dosya hediye ettiğim bir ürünü size tanıtmak istiyorum: Sipahiler Kolonya.

İnsan doğma büyüme Samsunlu olunca ister istemez tütünle bir yakınlığı oluyor. Tütün tarımının son demlerine yetişmiş, Tekel fabrikasının olağanca gürültüsüyle çalıştığına şahit olmuş ve fabrikadan Meydan'a doğru usul usul yayılan tütün kokusunu içine çekmiş son jenerasyon biziz sanırım. Neyse... Bu kadar nostalji yeter.

Sürekli elimin altında bulunan bu kolonyayı tıraş için kullanmak uzunca bir süre aklıma gelmemişti. Bir süredir kullanıyorum ve olumlu sonuçlar alıyorum. Tütün kolonyası seven komşularım da istifade etsin diye buraya yazmak istedim.

Kısaca Sipahiler'den bahsedeyim. Sipahiler, Samsun'da Fatih Sultan Mehmet Çarşısı olarak bilinen yerde faaliyet gösteren bir aile işletmesidir. Hem ürünleri kalitelidir hem de müşteriye karşı saygılı ve güleryüzlü davranırlar. Bu manada gerçek bir Anadolu esnafı olduklarını söyleyebilirim.

Bol köpüklü, pürüzsüz tıraşlar!

2mrur6x.jpg
Teşekkürler anlatım için
Kolonya tutkunu birisi olarak hiç duymamış görmemiştim .
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
@harveyspecter komşum, ben de birkaç aydır Samsun'da yaşıyorum. Dediğiniz çarşıya uğrayacağım. Samsun'da böyle bildiğiniz başka güzellikler, kozmetikçiler vs. de varsa paylaşırsanız sevinirim Smile
So far so good..
Açtığınız konu için teşekkürler komşum. Sipahilerin az ilerisinde kanarya kolonyaları var. 22 sene önce ilk nenemle gitmiştim. O zamandan beri sipahiler ve kanarya kolonyaları aylık uğrak yerlerim arasında Smile
(03/04/2019, Saat: 18:34)MetsGo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler anlatım için
Kolonya tutkunu birisi olarak hiç duymamış görmemiştim .

Rica ederim. İnternet siteleri var mı emin değilim, ancak Samsun'da olan arkadaşlarla irtibata geçip sipariş verebilirsiniz. Beğeneceğinizi düşünüyorum.

(03/04/2019, Saat: 18:36)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @harveyspecter komşum, ben de birkaç aydır Samsun'da yaşıyorum. Dediğiniz çarşıya uğrayacağım. Samsun'da böyle bildiğiniz başka güzellikler, kozmetikçiler vs. de varsa paylaşırsanız sevinirim Smile

Şehrimize hoşgeldin @ahbap kardeşim. Tabii ki elimden geldiğince yardımcı olmak isterim. Samsun'un esnaf yönü çok kuvvetlidir. Ara sokaklarda küçücük dükkanlarda hiç ummadığın kabiliyete sahip ustalara ve sıcacık bir misafirperverliğe şahit olabilirsin.

Samsun'da mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler geçirmenive sayısız güzel hatıra biriktirmeni diliyorum.

(03/04/2019, Saat: 22:29)fatihbyfah Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Açtığınız konu için teşekkürler komşum. Sipahilerin az ilerisinde kanarya kolonyaları var. 22 sene önce ilk nenemle gitmiştim. O zamandan beri sipahiler ve kanarya kolonyaları aylık uğrak yerlerim arasında Smile

22-23 yıldır FSM Çarşısına gidip-gelirim hiç dikkatimi çekmemiş Fatih kardeşim. Bir dahaki gelişimde hususi oraya uğrayıp alışveriş edicem. Sipahiler'e uğrayınca geltir.com'da konularının açıldığını söyle de şaşırsınlar.

Kanarya'nın kokusunu da senden bekliyoruz. Aslında Sipahiler ve Kanarya ile görüşüp bir forum etkinliği düzenleyebiliriz. Bilmiyorum ne kadar talibi çıkar ama... Hem hesaplı hem de kaliteli olur.
İstek olursa tabi ki komşum etkinlik yaparız. Ugramanizi kesinlikle tavsiye ederim. Babadan oğula 2-3 nesil (benim bildiğim) oradalar. Dükkan resmi eklerim birdaha ki gidisimde. Dükkanın dış tasarımı cok eski hatta içerisi yerler raflar o kadar retro ki çocukluğuma dönmek için bile giderim bazen..
Konu dışı olacak ama bir ara bizler de bir Samsun buluşması yapsak mı ne Smile

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
(04/04/2019, Saat: 16:44)fatihbyfah Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İstek olursa tabi ki komşum etkinlik yaparız. Ugramanizi kesinlikle tavsiye ederim. Babadan oğula 2-3 nesil (benim bildiğim) oradalar. Dükkan resmi eklerim birdaha ki gidisimde. Dükkanın dış tasarımı cok eski hatta içerisi yerler raflar o kadar retro ki çocukluğuma dönmek için bile giderim bazen..

Şimdi cidden meraklandım. FSM Çarşısına her Samsun'a gidişimde uğrarım ve orayı da iyi bildiğimi düşünürüm... Nasıl dikkatimden kaçmış!

(04/04/2019, Saat: 18:50)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konu dışı olacak ama bir ara bizler de bir Samsun buluşması yapsak mı ne Smile

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben yaklaşık 7-8 yıldır Ankara'dayım ama memlekette olduğum bir zamanda muhakkak katılmak isterim.
Konuyu görmemişim, google'da aratınca ilk sayfa olarka çıktı karşıma.
Kasım ayındaki Ankara Geltir buluşmasında @ahbap komşum hediye etmişti, hastası oldum diyebilirim. Kokusu farklı, tam bir tütün. Kalıcılığı çok fazla olmadığı için insanı bunaltmayan bir karaktere sahip, ben meftun oldum diyebilirim. Tüm komşularıma tavsiye ederim.

@ahbap komşuma buradan tekrar teşekkür ederim.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bugün ne kullandım? (AS-Kolonya-Parfüm) canbaz 558 594,460 05/11/2022, Saat: 12:00
Son Yorum: cenkcenk
  Paşabahçe Kolonya Serisi mancho 29 69,116 12/08/2021, Saat: 11:54
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 32,654 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  Hesaplı kaliteli kolonya çeşitleri BigHillMe 182 283,696 30/01/2021, Saat: 17:04
Son Yorum: fenolftaleyn
  NANO ABSOLUTE TIRAŞ SONRASI KREM KOLONYA marv 5 3,148 02/10/2020, Saat: 16:36
Son Yorum: mustbe
  Kolonya kullanmak iyi mi? ynspektas 17 21,968 10/06/2020, Saat: 23:40
Son Yorum: gori06
  Kolonya ve Tıraş Sonrası Ürünlerinin Raf Ömrü mavi 20 32,380 25/08/2018, Saat: 00:48
Son Yorum: FearOfATG
  Selin Ardıç Kolonya Pino 4 5,081 01/09/2017, Saat: 18:32
Son Yorum: DeaKeN
  RedOne After Shave Traş Sonrası Krem Kolonya 400ml manilafortuna 3 8,923 17/05/2016, Saat: 23:12
Son Yorum: anlatıcı
  Alt İnnsbruck kolonya laktik 6 14,115 26/05/2013, Saat: 19:34
Son Yorum: canbaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: