Kol boyu normalden biraz daha uzun gömlek üreticileri ?
Question 
Dostlar,

Benim uzun zaman dan beri aşamadığım bir problemim var...
Belki forumdan bir öneri çıkar diye paylaşmak istedim Smile

Fiziksel olarak uzun boylu (196cm), normal üstü ama çokta iri olmayan biriyim.
Normal hayatta, alt giyim olarak jean, kanvas tipi pantolonlar ile kullanırken, üst giyim olarak gömlek tercih eden biriyim.

Aslında neredeyse her alan da problem yaşıyorum bu "standart dışı" ölçülerimden dolayı ancak özellikle gömlek konusu büyük sıkıntı ...
Kısacası, bedeni uyan gömleklerin kol boyları hep kısa kalıyor... sadece Dockers ve emin değilim ama Lacoste markalarının kol boyları normalden biraz daha uzun gibi... bundan dolayı özellikle Dockers a abanıyorum ama o da bir yere kadar...

Aslında gömlek diktirmişliğim var ama onlar hep takım elbiseler için olmuştu.. gömlek diken yerler bu tarz daha günlük şeyler dikerler mi emin değilim (canıma tak ettiği için Bakırköy deki gömlekçime bir gideceğim hafta sonu, Lacoste a vereceğime, diktireyim daha iyi) ..

Sorum şu, sizin denk geldiğiniz veya hali hazırda tecrübe ettiğiniz, "bu gömleğin kol boyu diğerlerinden daha uzunmuş" dediğiniz farklı markalar var mı ?

Şimdiden teşekkürler
[quote='atoprak' pid='218029' dateline='1554444868']

Amerika'da Big & Tall diye olcu birimi var (uzun boylular veya kilolular icin ozel uretiyorlar),
Kol uzunlugu, gogus genisligi, boyun kalinligi ayri her bir gomlegin.

Bir ornek:
https://www.amazon.com/Calvin-Klein-Dres...th=1&psc=1

Turkiye'de internette hic bulamadim, isin zor gozukuyor.

Kolay gelsin.
Birkaç kere yöresel diyebileceğim daha çok fason üretim yapan yerlerde denk geldi. Sizden 10 cm kısayım. Bana uzun gelen o kollar size muhtemelen tam gelecektir ama ne zaman nereden aldıklarım öyleydi hatırlamıyorum tabii. Farklı sehirlere falan gittiğimde değişik birşey bulurum diye özellikle fabrika satış mağazalarına ugruyorum. Kenarda köşede kalmış çok bilindik olmayan noktalarda bulmanız mümkün diye düşünüyorum. Lacoste ile kiyaslayinca bulmuşken stok yapmak da daha ekonomik olacaktır.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Bu cileden kurtulmanin en kolay yolu, vucut gelistirmek.
Duzenli beslenme ve omuz ve gogus gelistirmeyle 6 aydan kisa bir surede bedenini bir boy artirabilirsin. Rahatlikla gomlek bulabilirsin

Onemli olan duzenli devam etmek, cok az veya cok asiriya kacmamak.
Az yaparsan, vucut gelismiyor,
Asiri yaparsan, derinin genisleme hizi vucut gelisimine yetisemiyor. ben derimi yirttim asiri yuklenmeyle.

Kolay gelsin.
1.80 boyunda biri olarak dönem dönem, gömlek kollarının banada uzun geldiği çok olmuştur. Bankada çalışan 2 arkadaşım yaz-kış uzun kol gömleklerini 2 kez geri kıvırarak kullanıyor, çalıştığınız işyerinde abes kaçmayacaksa sizde bu yöntemi deneyebilirsiniz. En azından daha kısa gelen görüntüden kurtulup, göze fazla batmayan bir tarz oluşturmuş olursunuz.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(05/04/2019, Saat: 10:55)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu cileden kurtulmanin en kolay yolu, vucut gelistirmek.
Duzenli beslenme ve omuz ve gogus gelistirmeyle 6 aydan kisa bir surede bedenini bir boy artirabilirsin. Rahatlikla gomlek bulabilirsin

Onemli olan duzenli devam etmek, cok az veya cok asiriya kacmamak.
Az yaparsan, vucut gelismiyor,
Asiri yaparsan, derinin genisleme hizi vucut gelisimine yetisemiyor. ben derimi yirttim asiri yuklenmeyle.

Kolay gelsin.

Hocam ben hiç cılız biri değilim ki ... 116-117 km çıkıyorum tartıda Smile
bazı üreticilerin en büyük bedenlerini giyince kollar "sanki olmuş" gibi geliyor ama omuz feci şekilde düşüyor, her yer (bel bölgesi bile dahil) pot yapıyor ...olacak gibi değil yani

Hoş zaten akşam yürüyüşe çıkacak vaktim olmuyor... Spor salonuna hiç gidemem ..

(05/04/2019, Saat: 11:12)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1.80 boyunda biri olarak dönem dönem, gömlek kollarının banada uzun geldiği çok olmuştur. Bankada çalışan 2 arkadaşım yaz-kış uzun kol gömleklerini 2 kez geri kıvırarak kullanıyor, çalıştığınız işyerinde abes kaçmayacaksa sizde bu yöntemi deneyebilirsiniz. En azından daha kısa gelen görüntüden kurtulup, göze fazla batmayan bir tarz oluşturmuş olursunuz.

bazı gömlekler de (zamanla çekip, kısalanlar oluyor haliyle) bunu zaten yapıyorum, ama gönül istiyorki bir istikrar olsun Smile

(05/04/2019, Saat: 10:42)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [quote='atoprak' pid='218029' dateline='1554444868']

Amerika'da Big & Tall diye olcu birimi var (uzun boylular veya kilolular icin ozel uretiyorlar),
Kol uzunlugu, gogus genisligi, boyun kalinligi ayri her bir gomlegin.

Bir ornek:
https://www.amazon.com/Calvin-Klein-Dres...th=1&psc=1

Turkiye'de internette hic bulamadim, isin zor gozukuyor.

Kolay gelsin.

Ah ah .. ne güzel ölçüdür o ... bilmezmiyim Smile öyle aldığım bir montum var.. gözüm gibi bakıyorum ... Big & tall tam bana göre oluyor am işte yurdum standartlarında sayıca çok az olduğumuzdan dolayı, ne 8 drop takım, ne 46 numara ayakkabı, ne 36 boy kot pantalon, ne de uygun bir kol boyu çıkmıyor ..
@atoprak beymenclub'ı deneyebilirsiniz comfort fit L veya XL size tam olucaktır.Kol boylarıda yeterince uzun.Slim fit'te XXL alıp gömleğin arkasına pens yaptırabilirsiniz.Tabi omuzlarınız ne kadar geniş onu belirtmemişsiniz bu formülde biraz boşluk kalabilir omuzlarda.
(05/04/2019, Saat: 11:36)Mert_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @atoprak beymenclub'ı deneyebilirsiniz comfort fit L veya XL size tam olucaktır.Kol boylarıda yeterince uzun.Slim fit'te XXL alıp gömleğin arkasına pens yaptırabilirsiniz.Tabi omuzlarınız ne kadar geniş onu belirtmemişsiniz bu formülde biraz boşluk kalabilir omuzlarda.

Hımm, denedim m hatırlamıyorum .. bir deneyelim bunu haftasonu .. teşekkürler...
Bu arada bana büyük ihtimalle XL olur. En son L olan bir ürünü herhale lisedeyken almışımdır Smile
Beymen Business gömleklerin kolları genelde standardın üzerinde uzun oluyor. Ben her defasınfa epeyce bir kısalttırmak durumunda kalıyorum. Boyum 1.80 Drop ölçüm 6. Bir bakın isterseniz.
Çift geyik Karaca modern fit. Etek ve kol biraz uzun

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Takım elbise, kravat, gömlek vs. önerisi Viyaduk 16 21,599 12/07/2015, Saat: 12:39
Son Yorum: korgunv
  Konut Kredisi - Borçtan daha fazla kredi çekmek ? theunnamed 2 6,722 02/09/2013, Saat: 22:31
Son Yorum: theunnamed
  ODUNCU GÖMLEK SEVDASI martin 32 40,784 17/08/2013, Saat: 08:59
Son Yorum: erencer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: