Yadigar Kullanıcıları
Forumumuzda konu iclerinde degerli komsular alakalı paylasımlar yapıyor ama arada kaynıyor gidiyor. Böyle bir başlık daha şık ve derli toplu olur.

Anneden/babadan veya diger aile buyuklerinden bize yadigar kullandıgımız deger verdigimiz urunleri, ama tıras makinası ama saat, ne olursa olsun bizler icin manası hatırası olan urunleri burada paylasalım.

48733842766_e1f577b34d_b.jpg
Merhaba Komşum,

Güzel bir konu başlığı olmuş. Vakti zamanında ufak tefek; ama, manası büyük yadigarlar vardı ki... İnsan bazı şeylerin değerini sonradan anlıyor.
Sizin bu konu başlığı erken anlamaya teşvik etmesi dileğiyle.

Saygılar.
üstadım konuyu güzel düşünmüşsünüz tebrik ederim.
geleneksel tıraşa ilgi duyduktan sonra çevreme babadan dededen kalma makine varsa bana hediye edebilirsiniz ya da satabilirsiniz diye söylerim Smile iki kişi bende var baba yadigarı dedi. geleneksel tıraş olmuyorlar ama orda dursun diyorlar.
Çok güzel bir konu olmuş @dikdik_s Serday bey teşekkürler.
(05/04/2019, Saat: 16:46)erfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok güzel bir konu olmuş @dikdik_s Serday bey teşekkürler.

Fatih abi senden baslayalim istersen, Senin yadigarlari soyle gun yuzune koyda gozumuz gonlumuz acilsin Wink
(05/04/2019, Saat: 17:56)turkoglum13 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fatih abi senden baslayalim istersen, Senin yadigarlari soyle gun yuzune koyda gozumuz gonlumuz acilsin Wink

Şuan nöbetteyim de  Mehmet. Akşam eve geçince ekleyim abim.
Öncelikle benim geleneksel tıraşa başlamama, Geltir ailesi ile tanışmama bıraktığı ürünlerle vesile olan rahmetli dedemi anmakla ve teşekkür etmekle  başlamak istiyorum.Toprağı bol mekanı cennet olsun.O kadar çok ürün bırakmış ki konuya yazmaya karar verdiğim zaman bunu çok daha iyi anladım.Geleneksel tıraş ve ürünler hakkında hiç bir bilgiye sahip değildim ki bilgi edinmek için internette dolaşırken Geltir ailesi ile tanıştım.Çok sıcakkanlı, yardımsever ve güzel bir aile olduğunu anlamam uzun sürmedi.O kadar çok öğrenilecek bilgi vardı ki nereden başlayacağımı açıkçası bilemedim.Bu kısımda işte forumda ki çok değerli arkadaşlarım devreye girdi.Herkese bir şeyler sorar oldum.Yazdığım bütün arkadaşlar üşenmedi, kızmadı, terslemedi hep yardımcı olmaya çalıştı.Özelikle ilk geldiğimde kafasını çok şişirdiğim  @dikdik_s Serdar beye de ayrıyeten teşekkür ederim.Hakkınızı helal edin Serdar bey.İstemeden de olsa bir kusurum oldu ise de buradan bütün arkadaşlarımın affına sığınıyorum.Geltir bana çok kısa zamanda o kadar güzel duygular katmış ki yazının sonu gelmek bilmiyor.Fazlada sizi sıkmadan buradan bütün Geltir ailesine teşekkür ederim.Forumda herhalde benimle anılmaya başlayan şakalaştığımız, espriler yaptığımız malum o depodan çıkan ürünleri nacizane bu başlık altında paylaşmak isterim.

Saygılarımla

erfa
Erol Fatih

Öncelikle 1990 öncesi Yerli üretimimiz Perma Sharp lar.1987 ve öncesi üretim.

351tk7r.jpg
143f19z.jpg
vd04lf.jpg

24o38lw.jpg

2v0ye05.jpg
Konuyu görünce ilk aklıma gelen saatler oldu uzun zamandır çıkartıp bakmamıştım @dikdik_s teşekkür ederim.
Sağdaki saat babamın babasından,soldaki annemin babasından bana kalan yadigarlar. Saatleri kullanmıyorum ama arada çıkartıp bakarım silerim ve kurup kaldırırım.
Ustura ise babamdan bana hatıra kaldı kendisi artık sadece sabun ve fırça kulanıyor hazır köpüklerden kurtardım onu ama normal jiletlere pek geçmek istemiyor Smile

2w2j8mq.jpg
152dcfq.jpg
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Dostlar asıl ben bu guzel ve anlamlı paylasımlar icin tesekkur ederim.
Zaman icinde etkileyici ve hatıralar dolu bir konu olacak diye umuyorum.
Saygılar.
1999 yılında vefat eden dedemin tıraş ekipmanlarına annemin köydeki evde yaptigi araştırma sonucunda ulaştım.Gillette marka olan rocket hd 500 galiba, altin sarısı olanını çözemedim.Arko krem ile permasharp da beni etkiledi. Manevi anlamda ziyadesiyle tatmin oldum diyebilirim.
Up4hCd.jpg

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: