Otomobil Alımı Yardım
(08/04/2019, Saat: 11:07)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende Hyundai İ20 öneririm. İlana baktım,  eğer bilgiler gerçek ise güzel araç. Ama bu modelde kronik sorunlar olduğunu duymuştum,  bilemiyorum. Bu devirde araba alırken mutlaka kendi ustanız olsun komşum. Araç sahibinin ben ekspertiz raporu çıkardım laflarına bakmayın. Geçenlerde internetten hasarlı arabaya hazarsız olarak ekspertiz raporu çıkartıp satan kişileri konu alan bşr video vardı. Sanayideki usta aracın kazalı olduğunu detaylı gösterip hem aracı satan hem bu raporu verenlere dava açılacağını söylüyordu. Özellikle sahibinden sitesinde her ne kadar önlem alınsada dolandırıcılar çıkıyor,  dikkatli olun. Aklınıza yatan aracı sanayiye gidip kendi güvendiğiniz ustaya gösterin. Bunu söylediğinizde "ayıp ediyorsun,  bize güven miyorsun" lafları duyarsanız anında kaçın. Ayrıca araç sahibi nerelisiniz filan derse huylanın,  hemşehirli çıkarsanız korkun. Arada bağ kurup,  güveninizi kazanacaktır.
Ayrıca muayenesi yaklaşan araca sıcak bakmayın,  belki muayenede sıkıntı olabilir, bir ihtimal. Ayrıca kaza,  boya vs. derken aracın üzerinde borç var mı ona da bakın.

Kensi nacizane görüşümdür,  şimdiden hakkınızda hayırlısı olsun komşum.

+10

E n v i r o n m e n t a l i s t

Mitsubishi XV ön far adet: 7200liraydı 5 ay once. Simdi ki fiyatını bilmiyorum. Bende severim marka ve araclarını ama parca fiyatını sahibi olan arkadasımdan duyunca sok yasadım. Diger modellerinde de o sekil mi bilemiyorum.
Mitsubishi yetkili servis fiyatlarındaki ücretler genel olarak pahalı. Belki diğer markalar da öyledir, bilemiyorum çünkü Mitsubishi Colt bizim ilk aracımız Smile Başlığı açan arkadaş gibi biz de eşimle beraber araba konusunda epey cahil başladık bu işlere..

Yetkili servis pahalılığı yüzünden biz Ankara'daki sanayideki bir ustamıza götürdük gereken işlemler için. Samsun'a yerleştiğimizden beri de kayınpederin ustasına götürüyoruz. Bir sorun da yaşamadık. Tabii yetkili servise veya oto sanayiye götürmek tercih meselesi. Bizim araç 2005 model olduğu için, bir de acemi kafasında olaya başladığımız için yetkili servis olayına girmedik. Modele gelecek olursak, şöyle bir fiyatlara göz attım da, Mitsubishi Colt o zamandan bu zamana genel anlamda fiyatlar artmış olmasına rağmen şu andaki fiyatıyla bile halen f/p arabası bence.
So far so good..
(08/04/2019, Saat: 14:02)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mitsubishi XV ön far adet: 7200liraydı 5 ay once. Simdi ki fiyatını bilmiyorum. Bende severim marka ve araclarını ama parca fiyatını sahibi olan arkadasımdan duyunca sok yasadım. Diger modellerinde de o sekil mi bilemiyorum.

Peh peh Mişşubishinin XV modelimi varmış . Subaru o Subaru
Merhaba,

Aracın KM si yaşına göre makul, bu yaşta bir arabanında bir kaç para boyası veya değişeni de olabilir... zaten yan kapılarsa bence çok problem de değil ..
Beni biraz otomatik vitesi düşündürürdü. Bu araçlarda i-shift kullaıldığı da olmuştu diye hatırlıyorum, CVT de.

CVT genel olarak hem bu araç ve kullanımı için uygun, biraz daha konforlu ve sanırım daha dayanıklı. Ishift ler de ise ilk vitesler de sarsma sorunu olabiliyor.
Genelde düşük hacimli Japonların CVT leri fena değildir. Özellikle Toyota ların ki (Yaris de bakabilirsiniz) daha sağlamdır diye biliyorum.

Bence bu durumu bir araştırıp ona göre iyi bir ekspertize sokup öyle alın aracı ..
(08/04/2019, Saat: 17:00)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peh peh Mişşubishinin XV modelimi varmış . Subaru o Subaru

Artık yaslandıgımı kabul edip, kendimi felsefi kitaplara veriyorum. Gecmis benden araba isleri. Dodgy
Ben olsam auris , yaris ya da i20 alırdım. Mitsubishi yedek parçayı kendi satıyor yani orijinal ama pahalı, diğer saydıklarım normal fiyatlarda tek sıkıntı Toyota'nın garip otomatiği. Fiesta yı geçtim focus dahi alsanız içi dar mezar gibi. Bence sizin ilacınız 2004-2006 corolla hb ya da onun yerine devam ettirilen auris ya da küçük kardeşi yaris.
Toyota Auris veya Honda Civic HB öneririm. Diğer modelleri bilmiyorum. Mekanik anlamda sorunsuz, kullanıcı dostu araçlar her ikisi de. Fiyatlarını korurlar, her zaman rağbet görürler.

Not: 2005 Corolla 1.6 HB kullanıcısı... 13.yılımız.
2015 Fiesta kullanıcısıyım, aracımdan menunum. 1.4 motor 96hp versiyon. Yakıt tüketimi 6LT civarı. Sert süspansiyon konfor i20 altında ancak yol tutuşu çok daha iyi. Yedek parça ucuz ve çok. Beni üzmedi bu zamana kadar.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Komşular herkese iyi akşamlar. Araba konusunda tecrübesi olanlardan fikir alabilirsem cok sevinirim. Bizde 2012 model Nissan Juke Shiro vardı bebek olunca araca sigamamaya basladik bugun 70000 liraya sattim. Bagaji buyuk mumkun olan en dusuk kilometrede temiz sedan bir arac bakiyorum. Onceligimiz Jetta. Bugun bikactane baktik 2013 2014 90 bin'lere kadar ciktik ama kafamiza gore bir arac denk gelmedi. Derken 2014 model Toyoto Corolla Advance bulduk bitane 1.6 cvt sanzuman 42000 km'de 86.000TL. Cvt pek hazettigim bir sanzuman modeli degil fakat Corolla nasildir, kronik bir sikintisi var midir ?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OTOMOBİL tugruldogan 189 110,577 16/09/2020, Saat: 14:01
Son Yorum: marv
  Otomobil Ses Sistemleri Bilge_Kagan 5 2,956 19/07/2020, Saat: 00:44
Son Yorum: trooper_gs
  ahşap işleme/boyama hk. yardım Viyaduk 34 16,584 14/02/2020, Saat: 15:01
Son Yorum: cerdinc
  Pc Toplama Konusunda Yardım SKYBRAVE 20 12,070 02/06/2018, Saat: 01:08
Son Yorum: SKYBRAVE
  Oyun Konsolu Hk. YARDIM izbe 13 10,463 20/01/2016, Saat: 22:43
Son Yorum: ohtararan