Otomobil Alımı Yardım
Komsular merhabalar,

Hanım için otomatik vites, küçük ve kolay kullanılacak bir araba almaya karar verdik. Honda jazz, hyundai i20 ve ford fiesta radarımızda. butcemız 50 bın tl kadar cıkabılırız. Oncelikle forumda boyle bir aabası olup satmayı dusunen komsum varsa konusabılırız.

Aşağıda linkini paylaştığım araba için pazarlık edeceğim 50 bine. İlana bakıp fikirlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o...6002/detay

Herkese keyifli ve bol köpüklü tıraşlar

Harun Şahin
0544 501 5242

Başlık: araba alacagiz ama arabadan anlamiyoruz, komuslardan yardim
Eşiniz aktif araç kullanıyor mu?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
(08/04/2019, Saat: 10:34)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eşiniz aktif araç kullanıyor mu?

ehliyeti var ama aktif kulllanmıyor komşum, direksiyon eğitimi alacak
Komşum merhaba. Temiz bulabileceğiniz bir Mitsubishi Colt tavsiye ederim. Sahibinden sitesinde Ankara'da 2012 model civarı, otomatik vitesli ve daha az kilometrelerde bir iki araç görmüştüm, bir göz atın isterseniz. Bizde de 2005 model Colt var, eşim kullanıyor, memnunuz.
So far so good..
(08/04/2019, Saat: 10:35)Monsieur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ehliyeti var ama aktif kulllanmıyor komşum, direksiyon eğitimi alacak
Söz konusu araçtan 50 tane aktif ilan var. 82 milyon nüfus, hali hazırda 50 satılık araç. Bu sayı çok az. Yedek parça konusunda sirkülasyon ne kadar az ise yedek parça fiyatı da o denli yüksek oluyor genelde. Yedek parça fiyatı uygun aynı zamanda 2. El piyasası olan bir araba tercih etmelisiniz bence.

Linkteki satılık arabadan ziyade daha az kilometre yapmış i20 tavsiye ederim, jazz iyidir ancak modeli eski, Fiesta ise kullanımı daha sert bir araba, i20 tavsiye ederim.

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
tesekkurler komuslarım tavsıyeler ve onerıler ıcın
ıste ben tam bır araba cahılı oldugum ıcın ve forumumuzun ortamındakı saygıya ve guvene ıtımat ettıgımden bır buraya yazayım dedım. Bır el atın o arabalardan keseye uygun bırını buldurun banaç
Araba konusunda kararı siz vermelisiniz.
Öncelikle, 5N 1K yöntemini uygulayarak bütçenizi de düşünerek hangi araba modelini alacağınıza karar vermeli sonra da piyasada 2 nci el arabalara bakmalısınız.
Bunların yanında şirket arabalarından kaçınmalısınız.
Piyasada parça fiyatlarının bulunabilir ve ucuz olanlarını göz önünde bulundurmalısınız.
Her yıl için en fazla 15000 KM hesabı yapmalısınız.
Araba alırken mantıklı hareket ve analizleri hep yapmalı, araba ile flört yaşamamalısınız. Aksi halde arabayı satın alıp evin önüne çektiğinizde daha önce görmediklerinizi görmeye başlarsınız.

Son Söz: Kötü araba sahibi olanların ayakları tamirci yollarından beri gelmez.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Bende Hyundai İ20 öneririm. İlana baktım,  eğer bilgiler gerçek ise güzel araç. Ama bu modelde kronik sorunlar olduğunu duymuştum,  bilemiyorum. Bu devirde araba alırken mutlaka kendi ustanız olsun komşum. Araç sahibinin ben ekspertiz raporu çıkardım laflarına bakmayın. Geçenlerde internetten hasarlı arabaya hazarsız olarak ekspertiz raporu çıkartıp satan kişileri konu alan bşr video vardı. Sanayideki usta aracın kazalı olduğunu detaylı gösterip hem aracı satan hem bu raporu verenlere dava açılacağını söylüyordu. Özellikle sahibinden sitesinde her ne kadar önlem alınsada dolandırıcılar çıkıyor, dikkatli olun. Aklınıza yatan aracı sanayiye gidip kendi güvendiğiniz ustaya gösterin. Bunu söylediğinizde "ayıp ediyorsun, bize güven miyorsun" lafları duyarsanız anında kaçın. Ayrıca araç sahibi nerelisiniz filan derse huylanın, hemşehirli çıkarsanız korkun. Arada bağ kurup, güveninizi kazanacaktır.
Ayrıca muayenesi yaklaşan araca sıcak bakmayın, belki muayenede sıkıntı olabilir, bir ihtimal. Ayrıca kaza, boya vs. derken aracın üzerinde borç var mı ona da bakın.

Kensi nacizane görüşümdür, şimdiden hakkınızda hayırlısı olsun komşum.
i20 güzel araç ancak test sürüşü yapmadan almayın derim çünkü otomatikleri 4 vites diye biliyorum, bu çekişte, yakıtta çok etkili. Düz vites i20 daha sorunsuz.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OTOMOBİL tugruldogan 189 110,564 16/09/2020, Saat: 14:01
Son Yorum: marv
  Otomobil Ses Sistemleri Bilge_Kagan 5 2,956 19/07/2020, Saat: 00:44
Son Yorum: trooper_gs
  ahşap işleme/boyama hk. yardım Viyaduk 34 16,572 14/02/2020, Saat: 15:01
Son Yorum: cerdinc
  Pc Toplama Konusunda Yardım SKYBRAVE 20 12,067 02/06/2018, Saat: 01:08
Son Yorum: SKYBRAVE
  Oyun Konsolu Hk. YARDIM izbe 13 10,463 20/01/2016, Saat: 22:43