İNCELEME: Baili BD176
Ülke içinden tedarik edilmesi mümkün ise buradan almak daha cazip.
(22/07/2019, Saat: 17:28)Legend Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çokta ucuz değilmiş 89 lira aliexpressten almak daha avantajlı olabilir. bd179 modeli 60tl civarıydı devlet %20 vergi alsa 12 lira eder 72 liraya gelir. Bir de indirim döneminde alınırsa daha da uyguna gelebilir. Gerçi vergiyi hangi paraya göre hesaplıyorlar oda muamma. Vergi geldikten sonra hiç alışveriş yapmadım.
Komşular merhaba, 179 başlığını da burayı da sonuna kadar okudum. Bu iki model arasında tam olarak ne fark var anlamadım. Sadece tasarım farkı mı? Yoksa fonksiyonel bir fark var mı? Bilgi sahibi bir komşum beni de bilgilendirirse sevinirim. Yanlış anlaşılmasın, arada fark var mı diye konuşulmuş ama net bir şey söyleyen olmamış. O nedenle sorma ihtiyacı hissettim.
(22/07/2019, Saat: 17:57)donniebrasco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular merhaba, 179 başlığını da burayı da sonuna kadar okudum. Bu iki model arasında tam olarak ne fark var anlamadım. Sadece tasarım farkı mı? Yoksa fonksiyonel bir fark var mı? Bilgi sahibi bir komşum beni de bilgilendirirse sevinirim. Yanlış anlaşılmasın, arada fark var mı diye konuşulmuş ama net bir şey söyleyen olmamış. O nedenle sorma ihtiyacı hissettim.

Komşum bende ikisi de var bd179'u babama verdim. Çok kullanmadım ama karakter olarak aşağı yukarı ikisi de aynı. bd179 biraz daha cüsseli bir alet. BD176 benim daha çok hoşuma gitti biraz daha kullanışlı. Kafa kısmı ve sap kısmı daha ergonomik. BD179'un da pratikliği var tabi jilet takıp çıkarmak çok kolay. Hangisi hoşunuza gittiyse onu alabilirsiniz agresiflik olarak bire bir aynı aletler.
(22/07/2019, Saat: 18:10)Legend Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bende ikisi de var bd179'u babama verdim. Çok kullanmadım ama karakter olarak aşağı yukarı ikisi de aynı. bd179 biraz daha cüsseli bir alet. BD176 benim daha çok hoşuma gitti biraz daha kullanışlı. Kafa kısmı ve sap kısmı daha ergonomik. BD179'un da pratikliği var tabi jilet takıp çıkarmak çok kolay. Hangisi hoşunuza gittiyse onu alabilirsiniz agresiflik olarak bire bir aynı aletler.
Değerli tavsiyeleriniz için teşekkürler.
Jiletin konu başlığında paylaştığım resimde Baili BD176 yer aldığı için kendi bağlığında da paylaşmak istedim.

58a113aa5203151716eb6f639e81bcf6.jpg
BD 191 modelini aliexpressten aldim, 56 TL gibi komik bir rakama geldi.

Hayatimda ilk defa mach 3 disinda bir tiras makinesi ile tras oldum ve korkulacak gibi olmadigini gordum. Yabanci forumlarda okudugum kadariyla 179 ve 191 ayni basliklara sahip. Yeni baslayacaklara bu extra mild modelleri tavsiye ederim.
Baili BD 176 ile yine mükemmel bir tıraş çıkardım. Fiyatından büyük işler çıkarıyor. En büyük özelliklerinden biri jileti kenarlardan taşırmaması, bu burun altında çalışırken daha güvenli oluyor.
Screenshot-2020-04-27-16-03-26-1.jpg
Bir üstte komşumun dediği gibi BD 191 modeli ile kafa aynı, uzun sap isteyen tercih edebilir, fakat onun sapı pürüzsüz olduğu için elden kayma olabilir.

https://youtu.be/usLQP1V_6js
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Baili bd179 sipriş verdim tipi cok hosuma gitti
Buna uygun nokta atışı jilet tavsiyeniz varmı
(27/04/2020, Saat: 17:55)KRAL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Baili bd179 sipriş verdim tipi cok hosuma gitti
Buna uygun nokta atışı jilet tavsiyeniz varmı

komşum jilet konusu gerçekten subjektif bunu bende ilk baslarda anlamamıştım.''Alt tarafı jilet ortalama hepsi aynı hissiyatı verir.''diyerek devam etmiştim fakat o iş öyle değilmişSmile geçen zamanda deneyimlediğim jilet+alet uyumu o kadar farklı hisler olusturdu ki unutmamak adına küçük bir deftere not etme ihtiyacı duydum.Bana soracak olursanız temini kolay jilet örneklerini deneyip,sizde bıraktığı izlenime göre çokta yüzünüzde oynama yapmadan(hassasiyeti artırabilir.bende öyle olmuştu.)deneyim elde edebilirsiniz.Bir fikir olustması açısından,bailinin mild olduğunu yorumlardan okumuştum bende karar verme aşamasındayım alıp almama konusunda ama bir gerçek ki mild aletler keskin jilet kombinasyonuyla olumlu sonuç alan çok komşumuz olmuş.Bu arada aliexpress'den mi sipariş verdiniz ?
Konuyu kirletmek olmasın ama @KRAL komşum ben size şunu tavsiye ediyorum. Size göre kesim huyu yumuşak, orta ve agresif üç tane tıraş aleti belirleyin. (var ise bu şekilde yoksa temin edin) Daha sonra jiletleri sırası ile bu aletlerde deneyip. Bir yere not alın veya tablo oluşturun. Ben bunun için de kağıda bir tablo oluşturmuştum ancak daha sonra sürekli yaz çiz, elim ıslak olunca yazılar kaydı vs. bunu google tablolara taşıdım. Her tıraş sonrası bunların keskinlik (tıraşdaki etkinliği olarak) konfor (tıraş sonrası hissiyat batma kaşıntı vs. vs.) olarak 1-5 arasında puanlama yaptım. Siz de bu şekilde deneyebilirsiniz. Alet seçimi subjektif, jilt seçimi subjektif, alet jilet kombinasyonu tamamen ayrı bir dünya. Genel kanı olarak mild aletler de keskinliği ile bilinen, agresif aletlerde o kadar da keskin olmayan ancak konforu ile nam salmış jiletlerin kullanılması tavsiye edilir ancak bende bu şekilde olmadı mesela. Bu nedenle en iyisi siz planlı bir şekilde deneme yapmaya başlayın derim. Smile
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rex Ambassador İnceleme Aedan 28 14,590 22/12/2023, Saat: 14:10
Son Yorum: layken
Thumbs Up İNCELEME: Pearl Shaving SSH-05 Close Comb Tayyare Pilotu 15 6,389 09/01/2023, Saat: 21:26
Son Yorum: layken
  İnceleme: Razorock Game Changer 84 marv 6 3,628 09/11/2021, Saat: 19:53
Son Yorum: marv
  Baili 171 Tıraş Makinasi ekindgn 24 9,816 30/01/2021, Saat: 21:40
Son Yorum: Mustafa40
Information İNCELEME:Slant Dünyası'na Giriş:Mahşerin 1 değil,2 değil tam 6 atlısı! ahraz 118 82,568 17/01/2021, Saat: 22:09
Son Yorum: Yilmazde
Heart İNCELEME: Razorock Hawk Single Edge Safety Razor izbe 50 33,158 29/08/2020, Saat: 23:19
Son Yorum: shaving nick
  Wolfman Lass BBS-1 Razor inceleme Nani Kuş 33 16,691 05/08/2020, Saat: 19:01
Son Yorum: korgunv
  Paradlgm Titanium II inceleme Nani Kuş 38 15,728 04/06/2020, Saat: 13:06
Son Yorum: -mali
  İnceleme: Gillette New Type Short Comb dr_green 13 4,759 11/05/2020, Saat: 14:18
Son Yorum: rating
  Asylum evolution (darwin) inceleme Aedan 15 5,852 05/12/2019, Saat: 19:59
Son Yorum: Aedan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: