Favori Ustura Sıralaması
Thumbs Up 
Değerli üstadlarım uzun zamandan beri açmaya niyetlendiğim bir konuydu, sizlerinde katılımıyla konunun çok daha iyi olacağını düşünmekteyim, değerlendirmesini yapacağım ustura sayısı 7 adettir, bazı usturalar 8/6 boyutlarında veya biraz büyüktür, ama hepsini 8/6 olarak yazdım, elimdeki diğer usturaları paylaşmaya gerek görmedim, sıralama beğeniye göre değil karışık yapılmıştır, değerlendirmeler tamamiyle kişiseldir;

7- Henckels Friodur 472 (8/6)
Bu usturayı çok kullanmıyorum, iyi ağız alması veya ağız açısıyla alakalı nedenlerden dolayı konforsuz tıraşlar elde ettim, ekstra hollow (ekstra içbükey) yapıdadır;
rmr2hs.jpg

6- ERN Crown Sword (8/6)
Çok beğendiğim bir usturadır, bilemesi çok uğraştırmaz kolay ağız alır, tahrişsiz ve konforlu tıraşlar elde etmek zor değil bu usturada;
2eowbv7.jpg

5- Puma Special 89 (8/6)
Çok iyi bir işçilikle yapılmıştır, taşlanması, ağız yapısı, çınlaması mükemmeldir, omurgası biraz zayıftır ince ve hafif yapılıdır, güzel ve konforlu tıraş edilmesi zor olmamakla birlikte cilde dalma eğilimi vardır, kutusunun maun ağacından olması ayrıca cezbedicidir;
zof3vq.jpg

4- Thiers İssard 69 (8/6)
Thiers usturalar bana göre alman usturalarından genel itibariyle daha iyidir, Çeliğinin kalitesi tartışılmaz, bu usturayla konforlu ve tahrişsiz tıraşlar elde edersiniz, bilemesi çok uğraştırmaz, yapı olarak ekstra hollowdur;
wmjl2v.jpg

3- Thiers İssard 69 (8/6)
Yukarıdaki usturayla aynı özelliklere sahip olmakla birlikte hollow yapıdadır, tıraşları gerçekten çok iyi ve konforludur;
av1mxf.jpg

2- Le Grelot Hospital Medaille d'or (8/6)
Bu ustura anlatılmaz yaşanır, harika konfor, harika keskinlik, harika tıraş, elinizde böyle bir ustura varsa başka şeye ihtiyacınız yok, kılları kesmesi rüya gibi;
2r47aiq.jpg

1- C.V Heljestrand Eskilstuna mk:10 (8/6)
Çeliği çok serttir, bilemesi uğraştırıcıdır, keskinliğini uzun süre korur, çok harika tıraşlar elde edersiniz, cildinizin varlığını hissettirir, yapısal olarak hollowdur,
eap6rm.jpg
Ürünler harika görünüyor hocam. Elinize emeğinize sağlık. Keyifle okuyup görselleri izledim hayranlıkla.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Usturalar hakkinda bilgim olmasa da, siralama olayini seviyorum.
Yeni ustura alacaklara cok faydasi oluyor.
Favori siralamayi aletler icin de bir ustad yapsa super olur.
Hepsi harika ürünler
Cok guzel konu basligi ve cok guzel usturalar.
Keyifle kullanin komsum.
Eline sağlık @rewolwer_ üstadım. Ustura biraz üvey evlat muamelesi görüyordu. Sayenizde referans bilginin oluşacağı bir konu açılmış oldu. Paylaşımınız için teşekkürler.
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
@FearOfATG @CK89 @mustbe @turkoglum13 üstadlarım çok sağolun @habaz üstadım ayrıca sizden de paylaşım bekliyorum Smile
Muhteşem bir koleksiyon.
Genelde haftanın 5 günü tıraş olurum.

Sadece bunlar yüzünden içimden haftanın her günü tıraş olmak geçiyor.
Sadece tıraş olmak mı? sabahın ilk ışıklarında onların sergilendiği dolabı açarak seyretmesi bile güzel.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Çok güzel bir değerlendirme olmuş. Elinize sağlık.

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Smile a little be
Sağlam para harcamışsın komşum.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara da çelik ustura biletme taka 0 637 14/06/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: taka
  Eikaso Ustura yigit 6 3,086 13/03/2023, Saat: 16:53
Son Yorum: Don Quijote
  Jhon nowill ustura Eren43 1 1,160 25/01/2023, Saat: 22:41
Son Yorum: Eren43
  ÇELİK USTURA SETİ YARDIM Thunder 2 1,647 25/12/2022, Saat: 05:15
Son Yorum: Thunder
  Çelik ustura tavsiyesi dnzahmetdnz 7 3,087 18/09/2022, Saat: 15:14
Son Yorum: Lord Sparhawk
  İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler ohtararan 76 89,227 02/09/2022, Saat: 21:01
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Çelik Ustura Bükeyliği HK. trustalt 4 2,000 16/08/2022, Saat: 14:10
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Nasıl Bilenir (Videolu Anlatım) rewolwer_ 51 23,540 11/08/2022, Saat: 12:45
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Seti Tavsiyesi ArdaSeremet 5 2,243 10/08/2022, Saat: 21:24
Son Yorum: ArdaSeremet
  Ustura Kayışı Hk. yigit 14 4,358 07/11/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: alikonyalioglu

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: