Değiş Tokuş / sample örneği
Heart 
arkadaşlar merhaba, konu içlerinde, ilgili ürün hakkında muhabbet ederken, özel mesajla veyahut buradan aldım şeklinde mesaj yazarken denk geldiğimiz değiş tokuş yöntemine ilişkin konu bulamadım varsa taşınabilir ya da silinebilir.

elinizde bulunan ürünleri başkaları da deneyebilsin diye adetle veya gramla paylaşma, değiştirme şeklinde bir uygulama fikri geldi aklıma. özellikle yeni başlayan arkadaşlar için çok önemli olan deneme isteği, doğru ürünü bulma arayışı kutu kutu ürün alıp beğenilmediği için yersiz bir stoğa dönüşüyor. bunun önüne geçmek ve paylaşımı kolaylaştırmak adına bu başlığı açıyorum. dileyen arzu ettiği ürünü buradan istesin elinde olanla iletişime geçsin ya da tam tersi elindekileri başka ürünler denemek için çıkarmak isteyenler talibi olan varsa görüşsün.

örneğin;
100 gr sabunu 5 kişi bölüşebilir.
10 luk feather 26 lira civarı. bir kişi alsa ya da elinde var olan biri yanına sabunu jileti kremi ekleyip parça başı fiyata gönderse çok iyi olmaz mı.?
bir adet jilet, proraso, cella, derby vs çeşit markalarda sabunu yersiz ödeme yapmadan denemiş olsa fena mı olur.

özetle bahsettiğim şey sample pack olayı. bizde çok yaygın değil inşallah olur bundan sonra.

ilk talibi de benim buraya yazanlardan. turunçgil sabunu olan varsa gelsin Smile
Komşum bu olay zaten forumda sürekli var ama fazla muhabbetleri geçmiyor sadece. Siz merak ettiğiniz sabunları yazın ben dahil elinde olanlar yardımcı olacaktır.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Bence çok faydalı bir başlık olmuş. Örneğin ben haftada bir tıraş oluyorum. En küçük sabunun kremin bile bitmesi uzun sürüyor. Forumdaki bazı komşularımız elinde çok sabun jilet biriktiğinden şikayet ediyorlar. Örneğin elindeki her sabundan 10 veya 20 gram bir kaba koyup ücreti mukabilinde gönerir ise hem elindeki stok azalmış olur hemde oradan gelen ücret ile deneyecek yeni ürünler almış olur. Hemde elimdeki ürünün hepsini göndermeyeceği için denemedim diye üzülmez.
Örneğin 20gr cella 20 gr tabac 20 gr tobs yanında 5 çeşit jiletlik simle paketi x kadar a gönderirim diyen bir komşum olursa ben de değerlendiririm.
(12/04/2019, Saat: 17:58)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bu olay zaten forumda sürekli var ama fazla muhabbetleri geçmiyor sadece. Siz merak ettiğiniz sabunları yazın ben dahil elinde olanlar yardımcı olacaktır.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Komsum dediginiz gibi bu olay forumda cok sik yasaniyor fakat duzensiz . ozel mesajla ya da anlik oluyor. Benim demek istedigim burda alacak olanla hediye edecek olan satacak olan havuzda muhabbet etsin

(12/04/2019, Saat: 18:54)Devil67 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence çok faydalı bir başlık olmuş. Örneğin ben haftada bir tıraş oluyorum. En küçük sabunun kremin bile bitmesi uzun sürüyor. Forumdaki bazı komşularımız elinde çok sabun jilet biriktiğinden şikayet ediyorlar. Örneğin elindeki her sabundan 10 veya 20 gram bir kaba koyup ücreti mukabilinde gönerir ise hem elindeki stok azalmış olur hemde oradan gelen ücret ile deneyecek yeni ürünler almış olur. Hemde elimdeki ürünün hepsini göndermeyeceği için denemedim diye üzülmez.
Örneğin 20gr cella 20 gr tabac 20 gr tobs  yanında 5 çeşit jiletlik simle paketi x kadar a gönderirim diyen bir komşum olursa ben de değerlendiririm.

Sagolun komsum insallah amacina uygun büyür
(12/04/2019, Saat: 21:15)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sagolun komsum insallah amacina uygun büyür

Aslında satılık alınık ve bağış bölümünün yanında simple bölümü açılabilir. Yönetim uygun görürse sadece deneme amacıyla küçük oranda ürünlerin koyulacağı yukarıda bahsettiğim şekilde.
(12/04/2019, Saat: 21:20)Devil67 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında satılık alınık ve bağış bölümünün yanında simple bölümü açılabilir. Yönetim uygun görürse sadece deneme amacıyla küçük oranda ürünlerin koyulacağı yukarıda bahsettiğim şekilde.

Bagis ismi bana itici geliyor. Ayrica satilik kisminda olursa yorum yapilamaz. Buradaki temel amac x kisisi ben bisey istiyorum der y kisisi ben uce boldum gelin der. Ya da birlikte alalim derler impaya giden cok komsumuz oluyor alir boler gonderir.
Kesinlikle katılıyorum komşum. Evet forumda çok fazla yardımlaşma var fakat sample için forum yönetimimiz yeni başlık mı ekler nasıl yapar o onların taktiri.
Sample ürün için bende kendi adıma faydalanabilirim.
Voskhod  Jilet adamdır!
Kargo fiyatını dikkate almak lazım yalnız. Geçen gün bir komşumuzdan az kalmış iki sabun geldi, 35 TL kargo ücreti ödedim ayıptır söylemesi. Gelen sabunlar o kadar etmezdi büyük ihtimal...
Parfüm platformlarinda yeni cikan siseli kokularda veya elindekini azaltmak isteyenler split basligi acip dekant olarak bölüstürme yapabiyor. Herhangi bi komsumuz bunu üstlenip yapabilir belkide .
Misal veriyim ;

125 gr MWF refil : gr 0.5 tl
125 gr MWF kaseli : gr 0.7 tl ( en fazla gr alan kaseli alir )
215 ml Arch Brito Lavanta After Shave : ml 2 tl
gibi ...

Şu şekilde ;

http://parfumhobisi.com/forum/parf%C3%BC...me-toplama
(12/04/2019, Saat: 21:31)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bagis ismi bana itici geliyor. Ayrica satilik kisminda olursa yorum yapilamaz. Buradaki temel amac x kisisi ben bisey istiyorum der y kisisi ben uce boldum gelin der. Ya da birlikte alalim derler impaya giden cok komsumuz oluyor alir boler gonderir.

Ben konuya biraz farklı yaklaştım hocam. Geçtiğimiz zamanlarda dediğiniz olay oldu benim hatırladığım 4 komşu 1 kg' lık cella sabun alıp 4' e bölüp paylaştılar. Benim bakış açım ise bazı komşularımızın bazı yerlerde (özellikle indirim ve fırsatlar gibi) çok ürün birikti bazılarını deneyemedim bile demelerinden kaynaklandı.
Dediğim gibi elimde x sabundan 20 gr y sabundan 20gr a jiletinden 2 tane b jiletinden 2 tane x fiyata veririm şeklinde ilanlar görebiliriz.
Bu sayede hem ek bütçe oluşur hemde elindeki ürünün hepsini göndermemiş olur.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Forum İçi Sample Pack Paylaşımı gakturk 8 5,093 18/04/2019, Saat: 22:44
Son Yorum: 3RD1
  Geo.F.Trumpers sample pack Delidumrul 2 4,700 13/04/2013, Saat: 18:27
Son Yorum: Delidumrul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: