Değiş Tokuş / sample örneği
(12/04/2019, Saat: 22:49)Devil67 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben konuya biraz farklı yaklaştım hocam. Geçtiğimiz zamanlarda dediğiniz olay oldu benim hatırladığım 4  komşu 1 kg' lık cella sabun alıp 4' e bölüp paylaştılar. Benim bakış açım ise bazı komşularımızın bazı yerlerde (özellikle indirim ve fırsatlar gibi) çok ürün birikti bazılarını deneyemedim bile demelerinden kaynaklandı.
Dediğim gibi elimde x sabundan 20 gr y sabundan 20gr a jiletinden 2 tane b jiletinden 2 tane x fiyata veririm şeklinde ilanlar görebiliriz.
Bu sayede hem ek bütçe oluşur hemde elindeki ürünün hepsini göndermemiş olur.

Ayni seyi dusunuyoruz bence Smile

(12/04/2019, Saat: 22:30)kadir.tbk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şu şekilde ;

http://parfumhobisi.com/forum/parf%C3%BC...me-toplama

Tam olarak bu komsum tesekkur ederim

(12/04/2019, Saat: 22:19)AbuzTech Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kargo fiyatını dikkate almak lazım yalnız. Geçen gün bir komşumuzdan az kalmış iki sabun geldi, 35 TL kargo ücreti ödedim ayıptır söylemesi. Gelen sabunlar o kadar etmezdi büyük ihtimal...

Oyle bir hataya bende dustum komsum gonderdikten sonra cok uzuldum mahcup oldum. Onun cozumu ptt sube teslim. 8.81 tl cikiyor cogunlukla. 4 sabun aldigini dusun 30 liradan 120 + kargo. 4 sample alsan 20 tl Smile + kargo
(12/04/2019, Saat: 23:11)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oyle bir hataya bende dustum komsum gonderdikten sonra cok uzuldum mahcup oldum. Onun cozumu ptt sube teslim. 8.81 tl cikiyor cogunlukla.  4 sabun aldigini dusun 30 liradan 120 + kargo. 4 sample alsan 20 tl Smile + kargo

Dediğiniz gibi şubeden teslim olarak ptt kargo kullanırsanız rakam düşük oluyor. Forum yönetimi bu konuda bir takdirde bulunur olumlu yada olumsuz.
Kargo konusunda hiçbir fikrim yok doğrusu. Yıllardır yurtiçi kargo ile olan anlaşmamız doğrultusunda tahmin ediyorum ki 1/3 ödüyoruz normale oranla. Bu yüzden 30 lirayı bırakın 10 lira ücret bile ödemedim şimdiye kadar. PTT dediğiniz gibiyse o da mantıklı bir seçim. Uygulama hayata geçerse güzel olur gibi görünüyor.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Bu konuda @impaticaret Mustafa bey yardımcı olabilir mi? Elindeki sabunlardan bölerek simpke pack oluşturup satışa sunabilir mi? Gibi düşünceler de geçiyor aklımdan.
(13/04/2019, Saat: 11:18)Devil67 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu konuda @impaticaret Mustafa bey yardımcı olabilir mi? Elindeki sabunlardan bölerek simpke pack oluşturup satışa sunabilir mi? Gibi düşünceler de geçiyor aklımdan.

+1000

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
(13/04/2019, Saat: 11:18)Devil67 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu konuda @impaticaret Mustafa bey yardımcı olabilir mi? Elindeki sabunlardan bölerek simpke pack oluşturup satışa sunabilir mi? Gibi düşünceler de geçiyor aklımdan.

Destekliyorum. Hem elinde ki stokları azaltmış olur hemde daha fazla çeşidi müşteriyle buluşturmuş olur. Yani hem alan kazanır hem de satan.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(15/04/2019, Saat: 10:31)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Destekliyorum. Hem elinde ki stokları azaltmış olur hemde daha fazla çeşidi müşteriyle buluşturmuş olur. Yani hem alan kazanır hem de satan.

Bu is biraz riskli, cunku sample sabunlar ile tam sabun arasinda buyuk fiyat farki oluyor.
Samplelar icin ekstra kap aliyorlar, sabunlari bolmek icin zaman harciyorlar, fiyat farki olmasi biraz normal. Her yerde boyle.
Ama West Coast Shaving kucucuk kaplari agzina kadar doldurmayinca, baya sovmustum. Kabin yarisi bostu.
Gecenlerde West Coast Shaving'ten 6 sample sabuna $20 uzerinde para odedim. Samplelarda 1 en fazla 2 kullanimlik sabun vardi.
En temizi arkadas grubu olusturup alinan sabunlari paylasmakta.
Bekara eş boşamak kolay da. Satıcı için bu işlem nedir ne değildir fikrim yok doğrusu.
@impaticaret bu konuda ne düşünür merak ediyorum.

(15/04/2019, Saat: 12:21)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu is biraz riskli, cunku sample sabunlar ile tam sabun arasinda buyuk fiyat farki oluyor.
Samplelar icin ekstra kap aliyorlar, sabunlari bolmek icin zaman harciyorlar, fiyat farki olmasi biraz normal. Her yerde boyle.
Ama West Coast Shaving kucucuk kaplari agzina kadar doldurmayinca, baya sovmustum. Kabin yarisi bostu.  
Gecenlerde West Coast Shaving'ten 6 sample sabuna $20 uzerinde para odedim. Samplelarda 1 en fazla 2 kullanimlik sabun vardi.
En temizi arkadas grubu olusturup alinan sabunlari paylasmakta.

Doğru söylüyorsunuz masraf tabiki olacaktır. Bu çabasının karşılığını ücretlendirebilir. Örneğin cella sabun 35 tl den satılıyor. Bu sabunu 10 a bölüp tanesini 4 tl den fiyatlandırır ise 5 lira emeği için vermiş oluruz. Kap konusunda ise hap hatırlatma kutuları var 7 bölmesi oluyor. Bunlara birer örnek koyup gönderilebilir. Tabiki taktir yine @impaticaret Mustafa bey de.

(15/04/2019, Saat: 12:57)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bekara eş boşamak kolay da. Satıcı için bu işlem nedir ne değildir fikrim yok doğrusu.
@impaticaret bu konuda ne düşünür merak ediyorum.

Haklısınız mutlaka yapılması gerekli birşey demedim. Benimkisi bir öneri. Aklıma ilk gelen elinde fazla olan komşulardı. Ama önerimi bu şekilde genişlettim.
(15/04/2019, Saat: 13:22)Devil67 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haklısınız mutlaka yapılması gerekli birşey demedim. Benimkisi bir öneri. Aklıma ilk gelen elinde fazla olan komşulardı. Ama önerimi bu şekilde genişlettim.
Hocam herhangi bir yoruma göre yazmadım bunu. Geneli okuduktan sonra yazmak istedim zira bu hep aklımdan geçen bir konu zaten ama onlar ne düşünür bilemiyoruz. Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Forum İçi Sample Pack Paylaşımı gakturk 8 5,093 18/04/2019, Saat: 22:44
Son Yorum: 3RD1
  Geo.F.Trumpers sample pack Delidumrul 2 4,700 13/04/2013, Saat: 18:27
Son Yorum: Delidumrul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: