Vintage Makinelerin Restorasyonu, Bakımı ve Ayarlarının Yapılması
(16/05/2019, Saat: 20:56)habaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Rigbie komşumdan aldığım flying eagle tıraş aletinin plastik sapı kazaya kurban gidip erimiş. Bugün ona ahşap bir sap yaptım. İlk yaptığım sap biraz şişman kalıp kutusuna sığmayınca biraz zayıflatmak zorunda kaldım.

Tombul hali gozume daha guzel geldi ustadim elinize saglik
(16/05/2019, Saat: 22:08)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tombul hali gozume daha guzel geldi ustadim elinize saglik

Benim de Sad
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
@habaz
Ahşap nefis duruyor, Alaska evleri gibi..

E n v i r o n m e n t a l i s t

Antika kelebek tipi makinalarda sık yaşanan sorunlardan biri de kapağın birinin diğerinden daha geç kapanması veya açılması. Bu arızanın genelde nedeni iki kapağın uçlarının takılı olduğu "end cap" denen sonlandırma plakasının "base plate" yani jiletin altındaki alt plakaya tam paralel olmaması. Çözümü ise oldukça kolay, ufak bir kargaburun ile sonlandırma plakasının geç açılan kapak tarafındaki kısmını hafifçe yukarıya doğru bükmek yeterli.
Benim iki alette var benzer problem,
1) Gillette Aristocrat Open Comb, iki kapak arasinda problemden ziyade, sag sol kisimlari ayni anda kapanmiyor,
Foto eklemem lazim, foto ile anlatim daha kolay olur.
2) #15 kapaklari kapandigi zaman esitlenmiyor.
Resimlerle paylasacagim, yardimci olursan cok sevinirim.
(20/05/2019, Saat: 23:44)habaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Antika kelebek tipi makinalarda sık yaşanan sorunlardan biri de kapağın birinin diğerinden daha geç kapanması veya açılması. Bu arızanın genelde nedeni iki kapağın uçlarının takılı olduğu "end cap" denen sonlandırma plakasının "base plate" yani jiletin altındaki alt plakaya tam paralel olmaması. Çözümü ise oldukça kolay, ufak bir kargaburun ile sonlandırma plakasının geç açılan kapak tarafındaki kısmını hafifçe yukarıya doğru bükmek yeterli.

Bunu ben de kapanmayan tarafı tezgaha basarak azaltmistim. Razor emperium da tamir videosu vardı. Üstadımın dediği gibi pense kargaburun vs ile dengelenebiliyor
(20/05/2019, Saat: 23:52)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim iki alette var benzer problem,
1) Gillette Aristocrat Open Comb, iki kapak arasinda problemden ziyade, sag sol kisimlari ayni anda kapanmiyor,
Foto eklemem lazim, foto ile anlatim daha kolay olur.
2) #15 kapaklari kapandigi zaman esitlenmiyor.
Resimlerle paylasacagim, yardimci olursan cok sevinirim.

Tabii ki, elimden geldiğince.
(16/05/2019, Saat: 20:56)habaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Rigbie komşumdan aldığım flying eagle tıraş aletinin plastik sapı kazaya kurban gidip erimiş. Bugün ona ahşap bir sap yaptım. İlk yaptığım sap biraz şişman kalıp kutusuna sığmayınca biraz zayıflatmak zorunda kaldım.

hukd9i.jpg

2lmp2tu.jpg

kcibeh.jpg

komsum,flying eagle tiras aletini mukemmel yapmissiniz agzim acik kaldi.Sizin gibi bu aletlerin degerini bilen birine gittigi icin icim cok rahat.Keyifli tiraslar dilerim.
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
Uzun bir arayıştan sonra kavuştuğum Gillette New serisi kısa ve uzun tarak tıraş aletlerim en beğendiklerim listesinde ilk ikiye yerleşti. Yüz yıllık yaşları gereği kaplamaları biraz yıpranmıştı. Orjinal kaplamaları altın olduğu için nikel kaplatmak içime sinmedi, altın kaplattım. Biraz maliyetli oldu ama güzel oldu. Kaplama yapan arkadaş aynı zamanda akımsız nikel kaplama da yapıyormuş. Şöyle sağlıklı, böyle dayanıklı derken beni ikna etti, bir super speed bir de tech fat handle 'ı deneme amaçlı akımsız nikel ile kaplattım.

308cryd.jpg

2rhws5d.jpg
super olmuslar, yapanin eline saglik.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Eski fırça restorasyonu kral arthur 26 13,067 31/10/2019, Saat: 21:59
Son Yorum: Sh@dow
  bir dizi ustura restorasyonu videosu Hasan Ali 2 4,455 17/10/2013, Saat: 01:37
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: