VERTICE Euromax Platinum Jilet
r89 ile çok beğendiğim hatta bayıldığım bu jileti fatip grande ile 3 günlük sakal üzerinde o kadar beğenmedim. Tahriş kesik vs yaşatmadı ama çekiştirmesi ve keyif vermeyen tıraş hissi nedeniyle bir daha fatip ile bu jileti kullanacağımı sanmam. Ama dediğim gibi r89 ile iyi ikili oluyor bende.
———————————————
Aptallık En Büyük Günahtır !..
Konunun ilk sayfasındaki yorumunda fotoğraflarını eklediğim mavi beyaz kutular ile şuan satışta olan siyah kutulular arasında farklar var . Mavi kutulular daha konforlu . Ama ürün hiç bir yerde yok .
Ben Dubai de fuarda firmanın kendi standından hediye almıştım , bu sene tekrar gitme ihtimalim var , rasgelirsem aynısından bir kaç kartela mutlaka alırım , ve aradaki farkıda sorarım .
Vertice Dubai merkezli bir firma ve hint asıllılar, Hindistan’da fason üretiyorlar .
Genel olarak hint Pakistan Mısır jiletleri bence iyidir .
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
(11/03/2020, Saat: 18:25)forevermore07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: r89 ile çok beğendiğim hatta bayıldığım bu jileti fatip grande ile 3 günlük sakal üzerinde o kadar beğenmedim. Tahriş kesik vs  yaşatmadı ama çekiştirmesi ve keyif vermeyen tıraş hissi nedeniyle bir daha fatip ile bu jileti kullanacağımı sanmam. Ama dediğim gibi r89 ile iyi ikili oluyor bende.

Komşum, bu jileti o kadar da kötülemeyelim. Örneğin 10 sene önce tıraş olduğun aynı jileti, şimdi kullan, tıraş bilginin ve pratiğinin gelişmesine bağlı olarak çok daha rahat tıraş olursun.
Ben jiletleri değerlendirirken ortalama üzerinden değerlendiriyorum.
Yok, tıraş aleti ve sabunu gibi diğer faktörleri göz önünde bulundurursak işin içinden çıkamayız.
Degerlendirmelerimiz sakız gibi uzar Komşum, öyle değil mi?
Yani ustalaştıkça eskisinden çok daha iyi tıraş olursun.
Başka bir örnek; 10 sene önce okuduğun bir kitabı şimdi oku. Bilginin artmasına bağlı olarak olaylara çok daha geniş bir açıdan bakacaksın...
(11/03/2020, Saat: 23:48)MerkurFutur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, bu jileti o kadar da kötülemeyelim. Örneğin 10 sene önce tıraş olduğun aynı jileti, şimdi kullan, tıraş bilginin ve pratiğinin gelişmesine bağlı olarak çok daha rahat tıraş olursun.
Ben jiletleri değerlendirirken ortalama üzerinden değerlendiriyorum.
Yok, tıraş aleti ve sabunu gibi diğer faktörleri göz önünde bulundurursak işin içinden çıkamayız.
Degerlendirmelerimiz sakız gibi uzar Komşum, öyle değil mi?
Yani ustalaştıkça eskisinden çok daha iyi tıraş olursun.
Başka bir örnek; 10 sene önce okuduğun bir kitabı şimdi oku. Bilginin artmasına bağlı olarak olaylara çok daha geniş bir açıdan bakacaksın...

Değerli komşum teşekkür ederim... Aslında kötülemedim sadece bir aletle çok beğenmişken diğeri ile beğenmediğimi belirttim... Çekiştirme olayı göreceli olmayan bir durum bence. Bir jilet bazı aletlerin tutuş açısı nedeniyle çekiştirirken bazılarında resmen akabiliyor ( aynı tıraş öncesi hazırlığı ve aynı sakal uzunluğu olacak şekilde)

Bu jileti dediğim gibi r89 ile çok beğenirken yağ gibi kayarken fatip ile çok beğenmedim. Sakalları daha çok çekiştirdi ve keyif vermedi. Bu yüzden agresif bir alette istediğim verimi vermediğini düşündüm. Ama sizin hatırınıza bir tanesini bir sene kadar sonra tekrar deneyeceğim aynı kombinasyon ile Smile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
———————————————
Aptallık En Büyük Günahtır !..
(16/03/2020, Saat: 14:34)forevermore07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli komşum teşekkür ederim... Aslında kötülemedim sadece bir aletle çok beğenmişken diğeri ile beğenmediğimi belirttim... Çekiştirme olayı göreceli olmayan bir durum bence. Bir jilet bazı aletlerin tutuş açısı nedeniyle çekiştirirken bazılarında resmen akabiliyor ( aynı tıraş öncesi hazırlığı ve aynı sakal uzunluğu olacak şekilde)

Bu jileti dediğim gibi r89 ile çok beğenirken yağ gibi kayarken fatip ile çok beğenmedim. Sakalları daha çok çekiştirdi ve keyif vermedi. Bu yüzden agresif bir alette istediğim verimi vermediğini düşündüm. Ama sizin hatırınıza bir tanesini bir sene kadar sonra tekrar deneyeceğim aynı kombinasyon ile Smile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Komşum çekiştirmenin sebebini söyleyim. Muhle R89 bildiğin gibi (genellikle konforlu tıraşa uygun) kapalı tarak bir başlığa sahip iken Fatip Grande açık tarak, dolayısıyla agresif bir alet.
Her jilet, açık taraklı alete uygun olacak diye bir kaide yok.
VERTICE Euromax Platinum ince kalınlıkta bir jilet olduğu için kesen kenarları açık taraklı aletlerde çok sallanıyor. (Açık taraklı aletlerde jiletin iki kenarı daha fazla dışarıda oluyor).
Jiletin kalınlığı burada önemli bir faktör.
Not: Sanırım bu jiletin fazla keskin olmadığını da belirtmiştim.
Bu jiletin şu an piyasada bulunan siyah kutulu versiyonunu kullanan var mı?
(01/04/2020, Saat: 15:22)byalın Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu jiletin şu an piyasada bulunan siyah kutulu versiyonunu kullanan var mı?

Ben varım buyrun.
Tıraş oluyorum, o halde varım.
(01/04/2020, Saat: 15:23)lim10 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben varım buyrun.
Konfor ve keskinlik bakımından nasıl? Fiyatıda uygun stok yapamaya değer mi sizce?
(01/04/2020, Saat: 16:14)byalın Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konfor ve keskinlik bakımından nasıl? Fiyatıda uygun stok yapamaya değer mi sizce?

Şimdi gidin 100 tane alın desem olmaz. Kısacası denemeniz gerekir. Ama bende bıraktığı izlenimi aktarayım. Belki bir fikriniz oluşur. İlk olarak DE 89 ile kullandım. 2 günlük sakalım vardı. Direkt akmıyor ama takılmıyor da. Tıraş sonrası hissiyat sanki o gun tıraş olmamışım kadar rahat. İkinci olarak rimei ile kullandım. Bu sefer 5 günlük sakal vardı. Bir miktar takıldı ( çene ve bıyıkta ) , ancak tıraş sonrası yine çok iyiydi. Üçüncü olarak Ali Bıyıklı ustura ile denedim. Sakal 3 veya 4 günlüktü. Usturadaki hissiyat derby premium gibiydi. Yine tıraş sonrası iyiydi. Diğer ekipmanlar cella sabun ve omega fırçaydı bu arada. Sakal yapıma gelirsek sert değil ama sık. Ben de bir ay önce almıştım. Hatta ustura tıraşını bu sabah oldum. Kendi kullandığım jiletler açısından konfor sıralaması kabaca şöyle olur; Sarı Gillette, Yeşil Astra, Derby Usta ( baskısız olan ), Perma Sharp, Mavi Astra, Gillette Platinum, Vertice Euromax, Derby Premium, Zaza (kırmızı olan), Zaza (siyah olan), Derby Extra ve Derby Usta (baskılı olan) ...Umarım belli bir fikir verebilmişimdir.
Tıraş oluyorum, o halde varım.
(01/04/2020, Saat: 16:56)lim10 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şimdi gidin 100 tane alın desem olmaz. Kısacası denemeniz gerekir. Ama bende bıraktığı izlenimi aktarayım. Belki bir fikriniz oluşur. İlk olarak DE 89 ile kullandım. 2 günlük sakalım vardı. Direkt akmıyor ama takılmıyor da. Tıraş sonrası hissiyat sanki o gun tıraş olmamışım kadar rahat. İkinci olarak rimei ile kullandım. Bu sefer 5 günlük sakal vardı. Bir miktar takıldı ( çene ve bıyıkta ) , ancak tıraş sonrası yine çok iyiydi. Üçüncü olarak Ali Bıyıklı ustura ile denedim. Sakal 3 veya 4 günlüktü. Usturadaki hissiyat derby premium gibiydi. Yine tıraş sonrası iyiydi. Diğer ekipmanlar cella sabun ve omega fırçaydı bu arada. Sakal yapıma gelirsek sert değil ama sık. Ben de bir ay önce almıştım. Hatta ustura tıraşını bu sabah oldum. Kendi kullandığım jiletler açısından konfor sıralaması kabaca şöyle olur; Sarı Gillette, Yeşil Astra, Derby Usta ( baskısız olan ), Perma Sharp, Mavi Astra, Gillette Platinum, Vertice Euromax, Derby Premium, Zaza (kırmızı olan), Zaza (siyah olan), Derby Extra ve Derby Usta (baskılı olan) ...Umarım belli bir fikir verebilmişimdir.

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,289 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Gillette platinum esevetnov 88 60,624 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,703 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 155,703 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,191 24/07/2023, Saat: 23:38