Satın aldığınız ürünlerin içeriğini okur musunuz
Satın aldığınız ürünlerin içeriğini okumanızı tavsiye ederim komşularım kendinizi ve çevremizdeki zararlı kimyasallara karşı dikkatli olmak da fayda var.
sls, formaldehit, sles,parafinium,petrotalium bu içerikli ürünlerden uzak duralım.diş macunlarında sls var. sodyun laura ssülfat kanser yapıcı bir madde. paraben var koruyucu. Ağızınızın içinde aft oluyorsa ben de çok olurdu bağışıklığa yorardım düştü diye.
Diş macununu değiştirince geçeçek göreceksiniz.
Dün yolda yürürken 4-5 yaşlarında bir çocuğun nişasta bazlı şeker katkılı pamuk helvasını nasıl iştahla yediğini görünce üzüldüm ve annesini ikaz etme gereği duymakla birlikte vaz geçtim. Sad((
Laz'ın dediği gibi "hangisi doğru yolda ki"
Bunların yanında @solidas 'ın dikkat etmemiz yolundaki uyarısı da uygulama açısından ayrı bir sorun teşkil ediyor.
Çünkü, etiket üstünde yazılı açıklamalar öylesine küçük yazıyla yazılıyor ki, okuyabilmek için mercek lazım.
Hem okuyabilsek bile neyin ne anlama geldiğini anlamak için de uzman olmak lazım.
Günü geçmiş yiyecek-içecekler.
Zararlı kimyasallarla üretilmiş ve tezgahlarda bekleyen ürünler....
Nereye baksak dökülüyor.
Bunlara vatandaşlar dikkat etmeli ama denetim yapmak için maaş alıp ta bunu gereğince yerine getirmeyenlere ne demeli?

E n v i r o n m e n t a l i s t

@solidas komşum etiket yerine içeriğini okurmusunuz deseydiniz daha mantıklı olur diye düşünüyorum
(24/04/2019, Saat: 12:40)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @solidas  komşum etiket  yerine  içeriğini okurmusunuz deseydiniz daha mantıklı olur diye  düşünüyorum

Düzelttim, komşum.
Selamlar komşum. Konu için teşekkürler. Marketten paketlenmiş yiyecek alırken telefonumda bulunan gıda katkı maddeleri programından E kodun açıklamasına bakıp sağlık açısından öneri vs kontrol ediyorum. Bazen tatlı krizim tuttuğunda hazır şeker çikolatadan böyle vazgeçiriyorum kendimi Smile Zaten belirli marketlerde ürünleri belirleyince sabit alışverişe başlanıyor.
Bunun dışında kozmetik ürünlerinde mümkün mertebe inceleme arıyorum. İnceleme bulamazsam Dr arkadaşlarıma mümkün olmadıysa forumlara bakıyorum. Hem uğraşmaya bişeyler çıkmış oluyor Smile

2laao7t.jpg
(24/04/2019, Saat: 14:18)fatihbyfah Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar komşum. Konu için teşekkürler. Marketten paketlenmiş yiyecek alırken telefonumda bulunan gıda katkı maddeleri programından E kodun açıklamasına bakıp sağlık açısından öneri vs kontrol ediyorum. Bazen tatlı krizim tuttuğunda hazır şeker çikolatadan böyle vazgeçiriyorum kendimi Smile Zaten belirli marketlerde ürünleri belirleyince sabit alışverişe başlanıyor.
Bunun dışında kozmetik ürünlerinde mümkün mertebe inceleme arıyorum. İnceleme bulamazsam Dr arkadaşlarıma mümkün olmadıysa forumlara bakıyorum. Hem uğraşmaya bişeyler çıkmış oluyor Smile
Ben bu konuda bilinçsizlikte zirvedeyim muhtemelen. İçeriğe hiç bakmam desem yeri var.. Utandım resmen yorumu okurken gıda katkı maddesi programı falan.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Caner hocam olumlu düşündüğün için sağol Smile
‘Delimisin nesin ye geç!’ diyen arkadaşlarım da oldu Smile
(24/04/2019, Saat: 14:34)fatihbyfah Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Caner hocam olumlu düşündüğün için sağol Smile
‘Delimisin nesin ye geç!’ diyen arkadaşlarım da oldu Smile
Önemli şeyler aslında abi. Hangi yıla gelmişiz bende hala karadüzen bir yaşam tarzı.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Ben istisnasız okurum , doğal birşeyler bulmak neredeyse imkansız. Uzun bir yasaklar listesiyle aliş veriş çok yıpratıcı oluyor. Ufak bir listeyle yaşamaya çalışıyorum.
Diş macunu konusu dipsiz bir kuyu, klorür ve florür mevzularıda var mesela. Araştırdıkça dahada uyuz olucaksınız garantisini veririm.
(24/04/2019, Saat: 15:51)helliox Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben istisnasız okurum , doğal birşeyler bulmak neredeyse imkansız. Uzun bir yasaklar listesiyle aliş veriş çok yıpratıcı oluyor. Ufak bir listeyle yaşamaya çalışıyorum.
Diş macunu konusu dipsiz bir kuyu, klorür ve florür mevzularıda var mesela. Araştırdıkça dahada uyuz olucaksınız garantisini veririm.

Diş macunlarını seçerken tüpün en altında Yeşil ya da maviyi seçmeye özen gösterin, tüplerde 4 tip renk bulunuyor:
Yeşil: Doğal
Mavi: Doğal ve ilaçlı
Kırmızı: Doğal ve kimyasal karışımlı;
Siyah: Kimyasal karışımlı.

Bizzat denedim, bazıları bu renklerin bir önemi olmadığını söylüyor.
Ancak her nedense Ersag, Agarta, Eyüp Sabri Tuncer gibi piyasada bulunan organik diş macunlarının altında da yeşil renk oluyor.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Spor Yapıyor musunuz? Niko 107 37,035 14/07/2022, Saat: 00:32
Son Yorum: fikocan
  Çanta kullanıyor musunuz? Lord Sparhawk 40 38,613 06/02/2021, Saat: 02:15
Son Yorum: fenolftaleyn
Exclamation Sigaranın radyoaktif olduğunu biliyor musunuz? Lord Sparhawk 4 4,796 29/07/2018, Saat: 23:58
Son Yorum: umutatakul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: