Gillette Skin Guard
Doğrusu fikir ilginç ve 5 bıçaklılara göre başarılı olma ihtimali yüksek ama sırf denemek için 2 başlığa - tahmini- 50 lira vermem.

Tıraş jeli de mevcut ürünlerine nazaran daha iyi görünmekle birlikte sabuna ve fırçaya asla alternatif olamaz.

Gillette arge'ye ve reklama en çok para harcayan firma olabilir ama bu paraları bizim faydamıza harcadığını düşünmek en hafif haliyle saflık olur. Tek dertleri - doğal olarak- daha fazla mal satmak.

Türkiye'de henüz pek duyulmadı ama "zero waste" olayı gelişmiş ülkelerde hız kazanıyor.(geri dönüştürme de yeterli değil direkt sıfır atık) Firmalar önümüzdeki on yıl içinde minimum atık çıkaran ürünler üretmeye zorlanacak. Asıl o zaman bu kartuş, hazır jel ve köpüklerin azalarak bitişini izleyeceğiz.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!
(28/04/2019, Saat: 18:21)akndg Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence harika bir paylaşım !  Amacımız hiç unutmamak gerek  Önemli olan tahrişsiz Hızlı ve kesiksiz bir tıraştır.  Zira kamuda çalıştığım için Her gün sabah traş oluyorum, Tıraş olurken Tahriş olduğu zaman bütün gün yüzümde yanma hissi ve ısı yükselmesi hissediyorum, bu olmasın bana yeter, bunun için cildi yumuşatmak, fırça ile tıraşa hazır etmek temel faktör. Tıraştan sonra ise kaliteli losuon / balsamlanolay tamamdır.
Kimse 3 liralık yumanın son kalite giletten fusion proglide dan iyi olduğunu da iddia etmesin.

Komşum 3 liralık Yuma Gillette fusiondan daha iyi tıraş yapar. Gilette blue 2 yada sensör exel de fusiondan daha iyi tıraş yapar. Fusion g
illette nın en kötü aletidir.
Deden gibi tıraş ol.
(28/04/2019, Saat: 18:15)Poerio Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette in en iyi tıraş aleti Blue II dır. Bundan sonrakilerde sırasıyla  Blue 3 , mach 3, fusion, tıraş kalitesi hep düşmüştür. Fusion tam bir fiyaskodur ve Wilkinson quatro ya tepki olarak piyasaya sürülmüştür. Acelece. Bu yeni ürünü bende merak ettim , batık sorununu halletmiş mi bakalım?!

bence sıralamanız yanlış. ben sırasıyla açıklayayım en iyiden başlayarak

günlük tıraş olan birisi için blue 2 nin oynar başlıklı modeli

2 3 günde bir traş olan birisi için mach 3 turbo

başlıkla uğraşmam kullan at istiyorum yada seyahatte kullanıcam diyen birisi için ise blue 3 bence.

fusion yani 5 bıçaklı seride 2 şey başarılıydı 1 arkadaki bıyık düzeltme bıçağı 2 sağa sola da haraket eden top tasarımı. şuan o tasarıma bu 2 bıçaklıyı getirmişler. ve günlük tıraşta bence şuan en iyisi

(28/04/2019, Saat: 18:27)ziyak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Doğrusu fikir ilginç ve 5 bıçaklılara göre başarılı olma ihtimali yüksek ama sırf denemek için 2 başlığa - tahmini- 50 lira vermem.

Tıraş jeli de mevcut ürünlerine nazaran daha iyi görünmekle birlikte sabuna ve fırçaya asla alternatif olamaz.

Gillette arge'ye ve reklama en çok para harcayan firma olabilir ama bu paraları bizim faydamıza harcadığını düşünmek en hafif haliyle saflık olur. Tek dertleri - doğal olarak- daha fazla mal satmak.

Türkiye'de henüz pek duyulmadı ama "zero waste" olayı gelişmiş ülkelerde hız kazanıyor.(geri dönüştürme de yeterli değil direkt sıfır atık) Firmalar önümüzdeki on yıl içinde minimum atık çıkaran ürünler üretmeye zorlanacak. Asıl o zaman bu kartuş, hazır jel ve köpüklerin azalarak bitişini izleyeceğiz.

jel ve köpüklerin ilk çıkış amacı seyahatlerde kullanmaktı. at çantana sık yüzüne kullan şeklinde. sonra insanlar pratik diye talep gösterince bu sektör patladı gitti tabi buna ilk öncülüğü tıraş kremleri etmişti. doğal jel ve köpükler var mı var ama onları seyahat dışı tercih etmem. evde halen fırça sabun kullanan birisiyim. seyahate de sabunu kaseni vs götürürsün diyebilirsin ama yer ve ağırlıkla uğraşmak işkence oluyor. tek kullanımlık alet basit bir köpükle 15 20 tıraşı sağlayabiliyorum. tabi tahrişi de kaliteli balzam ile yok etmeye çabalıyorum.

(28/04/2019, Saat: 18:27)ziyak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Doğrusu fikir ilginç ve 5 bıçaklılara göre başarılı olma ihtimali yüksek ama sırf denemek için 2 başlığa - tahmini- 50 lira vermem.

acaba hangi firma daha fazla mal satmak yada kar elde etmek için uğraşmıyor olabilir ki, sarı çizmeli mehmet ağa bile bakkalında daha çok satış olsun diye aburcuburları öne sağlıklı şeyleri arkaya dizerken firmaların daha fazla mal satmaya çabalamasından bahsetmek bence çok saçma bir şey. ben videolarla adamların teknolojisinden bahsettim. yok bu firma hayrına veriyor yada kar almıyor reklam yapmıyor diyorsanız oda sizin tercihiniz olacaktır.

geri dönüşüm ise bazen çok abartılıyor ve ben zorunlu olunacağına asla inanmıyorum.
(28/04/2019, Saat: 18:39)hakan88 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: jel ve köpüklerin ilk çıkış amacı seyahatlerde kullanmaktı. at çantana sık yüzüne kullan şeklinde. sonra insanlar pratik diye talep gösterince bu sektör patladı gitti tabi buna ilk öncülüğü tıraş kremleri etmişti. doğal jel ve köpükler var mı var ama onları seyahat dışı tercih etmem. evde halen fırça sabun kullanan birisiyim. seyahate de sabunu kaseni vs götürürsün diyebilirsin ama yer ve ağırlıkla uğraşmak işkence oluyor. tek kullanımlık alet basit bir köpükle 15 20 tıraşı sağlayabiliyorum. tabi tahrişi de kaliteli balzam ile yok etmeye çabalıyorum.
Seyahat için stick sabun tavsiye ederim. Yüzünü ıslat sür sonra ister elle ister fırça ile köpürt, kullan. Hem seyahat boy köpüklerden az yer kaplıyor hem de banyo sabunu olarak da kullanılabilir.

(28/04/2019, Saat: 18:33)hakan88 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bence sıralamanız yanlış. ben sırasıyla açıklayayım en iyiden başlayarak

günlük tıraş olan birisi için blue 2 nin oynar başlıklı modeli

2 3 günde bir traş olan birisi için mach 3 turbo

başlıkla uğraşmam kullan at istiyorum yada seyahatte kullanıcam diyen birisi için ise blue 3 bence.

fusion yani 5 bıçaklı seride 2 şey başarılıydı 1 arkadaki bıyık düzeltme bıçağı 2 sağa sola da haraket eden top tasarımı. şuan o tasarıma bu 2 bıçaklıyı getirmişler. ve günlük tıraşta bence şuan en iyisi

Komşum 1. İyi bir tıraş bıçağının favori düzeltme ek bıçağına ihtiyacı olmaz. 2. Fusion un o top sayesinde yüzdeki kıvrımlara uyum sağladığı söyleniyor reklamlarda. Ama yüzde kıvrımlar yok sadece tek kıvrım var. Bir kulakta başlayıp öbür kulakta biten. Ama paylaşımın çok güzel. Bıçak denemeye değer.
Deden gibi tıraş ol.
Geltirde MWF sabunun ustune birmiktar parada verseniz MWF sabunu ama kokusundan ama köpük olusturma zamanindan vs ..kullanmiyacak insanlar var , en kaliteli sabunlari kullanipda hala arko performansini yakaliyamadim diyen insanlarda mevcut.
3 tl lik Yumadanda Progres den daha iyi sonuc alanlar mevcut . 3 tl lik cakma Yumanin bi geleneksel trasci icin bu Gillete nin hangi modelini getirirseniz getirin memnun olmiyacagi asikar . Cünkü dogru teknik ve tecrube ile 3 tl lik Yuma benimde sahsi kanaatim kullan atlara oranla daha iyi performans gösterdigi yönunde olur . Fakat ...
Geleneksel Trasa zaman ayiramayacak veya dogru teknigi bulmanis tecrube kazanmamis birisi icin 3 tl lik Yumada 1500 tl lik Rockwel de bi fiyaskodur .
Ben ise kullan atlara acil durumlar acele etmem gereken durumlar icin el altinda bulunduruyorum .
(28/04/2019, Saat: 18:44)hakan88 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: acaba hangi firma daha fazla mal satmak yada kar elde etmek için uğraşmıyor olabilir ki, sarı çizmeli mehmet ağa bile bakkalında daha çok satış olsun diye aburcuburları öne sağlıklı şeyleri arkaya dizerken firmaların daha fazla mal satmaya çabalamasından bahsetmek bence çok saçma bir şey. ben videolarla adamların teknolojisinden bahsettim. yok bu firma hayrına veriyor yada kar almıyor reklam yapmıyor diyorsanız oda sizin tercihiniz olacaktır.

geri dönüşüm ise bazen çok abartılıyor ve ben zorunlu olunacağına asla inanmıyorum.

Mal satma kar etme konusunda aynı şeyleri söylüyoruz. Benim buna ek olarak dediğim yeni ürün geliştirirken bizi düşünüyorlarsa bile bunu en sonda yapacakları ama tabi kötü bir ürün sürdükten sonra ne kadar reklam yapsanız da ikinciyi aldıramazsın.

Geri dönüşümün zorunlu olacağına inanmama gibi bir durum olamaz çünkü hali hazırda Avrupa birliğinde zorunlu.

Benim dediğim ise sıfır atık ve çok farklı bir durum ve yeni yeni hız kazanıyor bir on yıla daha ihtiyacı var.

Çok güzel bir paylaşım olmus, elinize sağlık. Ama pek ilgimi çekmedi... Kullan at kartuslu bir alet olusu, plastik bir dizayn ve eskiye benzeyen işlevi ile geleneksel tirasin verdiği keyfin yerine/yanina dusunebilecegimi sanmıyorum.

Ama kartuşlu aletlerden başka bir alet kullanamayan ve tahriş yaşayanlar için güzel bir alternatif olacağı düşüncesindeyim.

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Smile a little be
(28/04/2019, Saat: 17:34)hakan88 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hijyenden bahsedenler olmuş bir ürünü birden fazla yüzüme sürmem diyenler, lakin tek jileti 10 20 sefer kullandığını burda iddia edenler vardı. O hijyenikte bu neden hijyensiz olsun ki. Sonuçta onu da temizleyip kaldırıyorsunuz bunu da.

Peki hijyenden bahsedenler ile 10 20 sefer aynı jileti kullandığını iddia edenler aynı kişiler değilse? Smile

Mild alet sevdiğini söyleyenler olmuş ama R41 kullananlar da var forumda demek gibi birşey bu hocam..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Bu kafa tıraşı için çok ideal olurmuş..Kafa tıraşı için tam aradığım alet...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette eski jiletli traş makinası burakergun 4 3,176 09/08/2019, Saat: 16:19
Son Yorum: kral arthur
  Sakal modası Gillette'i 8 milyar dolar zarar ettirdi mustbe 3 3,068 09/08/2019, Saat: 15:54
Son Yorum: kral arthur
  GİLLETTE TECH kafaya benzer TTO makine var mıdır? mustbe 2 3,006 10/07/2019, Saat: 20:43
Son Yorum: mustbe
  Gillette Türkiye'nin YouTube anketi JohnLocke 15 6,079 02/07/2019, Saat: 13:07
Son Yorum: korgunv
  Tıraş Makineleri ve Gillette SumNauta 6 5,620 26/03/2017, Saat: 00:46
Son Yorum: Tahir
  1905 - 1985 arası Gillette Hi11eT 0 4,316 28/06/2012, Saat: 02:27
Son Yorum: Hi11eT
  Jilete adını veren mucit 'King Camp Gillette' esevetnov 5 8,744 10/02/2012, Saat: 19:05
Son Yorum: linguist

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: