Gillette Skin Guard
Komşum ıslak tıraş her daim devam eder onda sorun yok ben yeniliklere açık biriyim müsait bir zamanda denemek isterim. Buradaki büyük çoğunluk aynı sebepten araştırarak bulmuş ve geleneksel tıraş olmaya başlamış. Yani gözü kara ve yeniliğe açık olduğumuzun kanıtı Smile
(02/09/2019, Saat: 21:49)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ıslak tıraş her daim devam eder onda sorun yok ben yeniliklere açık biriyim müsait bir zamanda denemek isterim. Buradaki büyük çoğunluk aynı sebepten araştırarak bulmuş ve geleneksel tıraş olmaya başlamış. Yani gözü kara ve yeniliğe açık olduğumuzun kanıtı Smile

Smile tabiki komşum yeni ürünler denenmeli sizle hem fikirim ben zaten kendi adıma söyledim kimseyle alakalı değildi. Ben yeni geçtim bu tarafa denemelerim ancak gelenekselde oluyor zaman kalmıyor bir tadına varayım gelenekselinSmile
Sahsen yeniliklere acik biriyim ancak bir daha kartuslu makine kullanacagimi hic sanmiyorum, yillarca o kadar cilt problemi yasattilar ki, bu urunun de ticari hedeflerle piyasaya surulmus bir para tuzagi oldugunu dusunuyorum
Valla ben de batıklardan yeni yeni kurtulmaya başlıyorum. Yüzlerce liralık mach3 fusion kartuşlarını dağıttıktan sonra uğraşamam tekrar kartuşla falan. Big Grin
Ben kirli sakal kullanan birisiyim ve bu sebeple sakalımı ayda 1 keserim. Bazen yeri gelir işim gereği veya bir davete etkinliğe katılmam gerekiyordur sakalımı günlük keserim yani şunu bunu yaparım diye bir rutinim asla yoktur.

Ben dedelerimizin kullandığı jiletli modellerden 2 bıçaklılara 3 bıçaklılara 5 bıçaklılara hatta tıraş makinelerine kadar hepsini kullandım ve memnun kalmadım hiç birisinden. Benim cildim hassas bir cilttir ama tersten tıraş olmadıkça ne tahriş ne kızarıklık nede batık gibi sorunlar oluşmuyor. Sadece güneşte güneşin yaktığını fark ediyorum. Bunun içinde tıraş olduğumda güneş koruması içeren balzam sürmekteyim. Kirli sakalı nasıl kesiyorsun derseniz onu da anlatayım. Sakalı yumuşatmak önemli diye herkes bas bas bağırır köpükler sabunlar fırçalar sıcak su soğuk su çeşit çeşit teknik vardır ama uzun sakalı ben yumuşatma yöntemi asla bulamadım bu sebeple önce makine ile 3 günlük gibi uzunluğa kısaltıp sonra sabun fırça sıcak su ile yumuşatıp peşine tıraşımı oluyorum. Sinek kaydı bir tıraşa ise 2 perde şeklinde ulaşıyorum. Cildimi kazımamak içinde sabun köpüğü yoksa oraya jilet değdirmiyorum. Çok basit bir yöntem oldu bu benim için.

Gillette skin guard ürününe gelirsek te, ben yeni ürünlere açık birisiyim. Yeni ürünleri denemeden konuşanlardan asla olmam. Bu yüzden ön yargılarım yoktur. firma bence denemeler yaparak yeni ürünler çıkarmak yerine en iyiye ulaşmaya çabalayan bir firma. 5 bıçaklı örneğinden sonra rakipler hiç bir arge çalışması vs yapmadan 6 ve 7 bıçaklı ürünler çıkarmışlardı ve başka bir rakipte biz 20 bıçaklı ürettik diye dalga geçmişti. eğer 5 bıçak istedikleri gibi olsaydı rakipler çok büyük darbeler yiyeceklerdi bence.

sevdiğim özellik sklin guard da aradaki tarak ile cilt yüzeyini hiç almayıp sadece kıl aldığını söylemesi oldu. cildi sorunlu kişiler veya sakalı düz değilde kıvırcık çıkanlar için bence süper özellik tabi alıp denenmeli. bu arada cildim kaymak gibi pürüzsüz demeyin mikroskopik kameralarla bakınca bu benim cildim olamaz diyor herkes.

gillette firmasında sevdiğim özellikler ise sala sola aşağı yukarı oynar başlık ve jiletlerin baskı altında geriye esneyerek kesme yapmaması. bunları daha önce görsellerle başka postlarda anlatmıştım. klasik jiletli ürünlerde ise çoğu insanın sabit olması ötürü sorun yaşadığını herkes bilir. bu yüzden bazı firmalar oynar başlıklı yaprak jilet takılan modeller yapsalar da tutmadığı için üretimleri sonlandırdılar. halen üreten var mı açıkçası bilmiyorum. insanlar için bir diğer sorunda makine ve jileti her yerde bulamamak. hadi aldı diyelim makineyi jilette sorun yaşıyorlar çünkü artık satışları yavaş yavaş yok oluyor. sonra jiletin kalitesi devreye giriyor. jilette firması ise tüm modellerinde aynı jileti kullanıyor sadece kayganlaştırıcı bantları farklı oluyor. birisi soğutma özellikli diğeri kremli vs gibi. firma şimdilerde ise ısıtıcılı bir model deniyor yakında ne çıkarır bilmiyorum ama ben yaptığı arge çalışmalarını fazlasıyla beğeniyorum.

bu arada firmada en çok sevdiğim ve kullandığım ürün olan gilette body ürünü kaldırılmış. en çok ona üzüldüm çünkü koltuk altı ve kasık bölgesinde en ama en başarılı bulduğum üründü. 2 yada tek bıçaklı derby banyo gibi ürünler ise kullanılmayacak kadar kötü seviyedeler.
Gillette Venüs renk değiştirerek Gillette body olarak karşımıza çıkmıştı, body ürününden memnun olanlar Venüsün ilk çıkan modelinden devam edebilirler.
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com
(06/09/2019, Saat: 14:08)impaticaret Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette Venüs renk değiştirerek Gillette body olarak karşımıza çıkmıştı, body ürününden memnun olanlar Venüsün ilk çıkan modelinden devam edebilirler.

bende öyle sanıyordum ama elime başlığı alıp markete gittiğimde arada fark olduğunu gözlemledim. kadınlar için uygun ama erkekler için alt ve üstteki kısımlar ekstra fazlaydı. hatta anneme 4 lü olanını aldığımda da kıyaslamıştım
Sosyal medyada çok görürüz, bi dk kanka bişi deniycem diye Smile gillette mach üç ile milenyum kuşağını iyi yakaladı fusionla köşe oldu deney bitti. adını var eden sistemi duyurdu bence.
Ben meraktan aldim ama ahim sahim bir fark gormedim diger kartuslu gillettelerden. Belki uzun vadede farki anlasilir.

Zaten geleneksel trasin yeri baska benim icin sirf denemeye kullandim skin guardi..ama reklamlarindaki vaadleri bence karsilamiyor
Konuyla ilgili olarak şunları söyleyebilirim ki:
3-5-7 kac bıçaklı olursa olsun bunlar para tuzağından başka birşey değil. Kartuslu alet kullananlara sonuna kadar saygı duyarim. Hatta bana katılmayabilirsiniz ama fırça sabun kullanip kartuslu kullanan da makbuldür benim için. Gel görki bir nesil DE aletlerle tıraş oldu. Belki 50 yıldır tıraş olan emekli asker tanıdıklarım var. Adamlarin yüzlerinde zerre bozulma yok. Geleneksel tıraşın uyum sağlayamayacağı cilt ya da sakal tipi yoktur benim için. aancak uygun ekipmani bulamayanlar vardir...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette eski jiletli traş makinası burakergun 4 3,180 09/08/2019, Saat: 16:19
Son Yorum: kral arthur
  Sakal modası Gillette'i 8 milyar dolar zarar ettirdi mustbe 3 3,070 09/08/2019, Saat: 15:54
Son Yorum: kral arthur
  GİLLETTE TECH kafaya benzer TTO makine var mıdır? mustbe 2 3,007 10/07/2019, Saat: 20:43
Son Yorum: mustbe
  Gillette Türkiye'nin YouTube anketi JohnLocke 15 6,083 02/07/2019, Saat: 13:07
Son Yorum: korgunv
  Tıraş Makineleri ve Gillette SumNauta 6 5,620 26/03/2017, Saat: 00:46
Son Yorum: Tahir
  1905 - 1985 arası Gillette Hi11eT 0 4,316 28/06/2012, Saat: 02:27
Son Yorum: Hi11eT
  Jilete adını veren mucit 'King Camp Gillette' esevetnov 5 8,744 10/02/2012, Saat: 19:05
Son Yorum: linguist

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: