Türkiyenin ilk Geleneksel Tıraş Severler buluşmasını gerçekleştirdik.
Wink 
Bugün ulysse6, papazerigi ve ben Türkiyenin ilk Geleneksel Tıraş Severler buluşmasını aynı zamanda ilk Ankara buluşmasını gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Güzel bir mesire yerinde çay muhabbeti eşliğinde birbirimizin tıraş setlerini inceledik. Jilet değişimi yaptık. ulysse6 ve papazerigi arkadaşım sayamayacağım kadar çok jilet getirmişler. (ilk defa o kadar çeşit jileti bir arada görüyorum) Bende ise 2 tane feather jilet ve 2 tane kan taşı vardı. Smile Sağolsunlar bana çok miktarda jilet verdiler. Ayriyeten papazerigi de Çorumdan hakiki taze Çorum leblebisi getirmiş kendilerine buradan tekrar teşekkür ediyorum.
Daha sonra kentpark Rossmanna gittik ve ulysse6 ile ben birer tane Rossmann Cerrus porsuk kılı fırça aldık. Almayan arkadaşlara duyurulur fırçanın fiyatı 17,90TL den 12,90TL ye düşmüş Standlı bir porsuk kılı fırça için gayet güzel bir fiyat. Fırçayla ilgili deneyimlerimi 1-2 gün içinde ayrı bir başlıkta paylaşacam. Rossmandan bir tane de Nivea sensetive after shave balsam aldım 19TL
Benim cellayı basacak bir kap arayışındaydık oradan cepaya geçtik. Cepa carrefour dan papazerigi önerisini üzerine paşabahçenin kapaklı cam kabını aldık. Çok güzel sabun basacak ideal boyda 200 gr cella sabun sığmaz sanıyordum. Eve gelince bastım tamaı rahat sığdı. Carrefourdan çıkmadan birde arko tıraş kremi aldım. Sonra biraz daha cepanın içinde turladık. Farklı mağazalarda farklı ürünler gördük. Bir mağazada old spice tıraş kremi vardı. 20TL dedi satıcı fiyatı yüksek geldiği için almadan çıktık. Başka bir mağazada çok güzel erkek bakım ürünleri vardı. ulysse6 ordan tıraş kremi ve parfüm aldı. Yalnız tıraş kremi çok kalite bir krem ama adını hatırlayamadım. En son çıkarken papazerigi önerisi üzerine douglas mağazasına girdik. İçerde 200TL den başlayıp 324TL ye kadar çıkan porsuk kılı fırçalar vardı. Biraz inceledik kedinin ciğere baktığı gibi baktık içimiz gitti. Standlar falan harikaydı. Fırçaları yüzümüze falan sürdük. Smile Fakat Douglas markasını ilk kez duyuyorduk ve yurtdışında daha ucuz olduğu kanısına vardık. Günü bu şekilde tamaladık ve ayrıldık. Böylece Türkiyede bir ilki gerçekleştirmiş olduk. Şimdilik aklıma gelenler bunlar çok gezdik epey yorulduk. Smile Kadın olsaymışız Parise gidermişiz. Smile

Bundan sonra daha kalabalık ve daha organize etkinlikler yapmamız dileğiyle
Köpüğünüz bol, jiletiniz keskin olsun.
Tıraş ekipmanlarımı aşağıdaki linkten görebilirsiniz.
http://geltir.com/thread-402.html
efendim bu da bizim için bir onur oldu Smile
arkadaşlar buluşmamızdan bir resim daha.

spa0313.jpg
benim irem, ulysse6 nın samur ve ilkerxxx in banat
ayrıca bugün rossmannı da gördük. kıyaslama yapmam gerekirse knot genişliği bana iremden daha dar geldi. ayrıca kendi aramızda yaptığımız yorumlara bakarak hakikaten irem fırçamın kaliteli köpük yaptığını belirtmeliyim.

ilker rossmannın köpük performansı nasıl? ayrıca koku olayı ne oldu?
Saygılar
Dostlar Rossmann Cerrus porsuk kılı fırçadan bende temin ettim.2 günlük kullanıma göre bence EJ marka best badger fırçamla kıyaslanamaz bile ancak sonuçta diğer domuz fırçalardan bariz üstün bir fırça ve fiyatı çok uygun.(cerrus 12.5 tl-ej 120 tl)
halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
olmaya devlet cihanda iki perde tıraş gibi
hocam ilker bey bir koku sorunu yaşamıştı bugünkü telefondaki görüşmemizde gerçi kendisi detayını burada aktarır ama ben ondan önce sorayım. sizin Rossmann fırçada böyle bir sorun oldu mu?
Saygılarımla
(09/10/2011, Saat: 01:30)YURDASAL1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostlar Rossmann Cerrus porsuk kılı fırçadan bende temin ettim.2 günlük kullanıma göre bence EJ marka best badger fırçamla kıyaslanamaz bile ancak sonuçta diğer domuz fırçalardan bariz üstün bir fırça ve fiyatı çok uygun.(cerrus 12.5 tl-ej 120 tl)
(09/10/2011, Saat: 01:53)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam ilker bey bir koku sorunu yaşamıştı bugünkü telefondaki görüşmemizde gerçi kendisi detayını burada aktarır ama ben ondan önce sorayım. sizin Rossmann fırçada böyle bir sorun oldu mu?
Saygılarımla
(09/10/2011, Saat: 01:30)YURDASAL1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostlar Rossmann Cerrus porsuk kılı fırçadan bende temin ettim.2 günlük kullanıma göre bence EJ marka best badger fırçamla kıyaslanamaz bile ancak sonuçta diğer domuz fırçalardan bariz üstün bir fırça ve fiyatı çok uygun.(cerrus 12.5 tl-ej 120 tl)
Dostum hastalardan soğuk algınlığı veya diğer deyimle nezle kaptığım için koku varsada ben farketmedim.Bence fiyatını hakediyor.Dikkatimi çeken şeyse kılların dökülmesi,bugün 2. kez tıraş oldum makinenin ağzında oldukça fazla çok ince kıl parçaları birikti.EJ fırçada ilk 2-3 kullanımdan sonra dökülme durmuştu ve ondada bu kadar inceve kısa porsuk kılı yok.Ustalar ne der bilmiyorum ama bu fırça pure badger denen tip galiba.Huh

halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
olmaya devlet cihanda iki perde tıraş gibi
wallahi bendekinin (irem) uçları kesik gibi. çpok büyük ihtimalle pure. Ama köpürtme filan süper
(09/10/2011, Saat: 02:04)YURDASAL1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostum hastalardan soğuk algınlığı veya diğer deyimle nezle kaptığım için koku varsada ben farketmedim.Bence fiyatını hakediyor.Dikkatimi çeken şeyse kılların dökülmesi,bugün 2. kez tıraş oldum makinenin ağzında oldukça fazla çok ince kıl parçaları birikti.EJ fırçada ilk 2-3 kullanımdan sonra dökülme durmuştu ve ondada bu kadar inceve kısa porsuk kılı yok.Ustalar ne der bilmiyorum ama bu fırça pure badger denen tip galiba.Huh

Normalde paketi açıp koklayınca koku yok gibi duruyor ama ben evde sıcak suda biraz bekleteyim dedim. Çok pis bir koku ortaya çıktı. Suyun rengide kahveringi gibi oldu. Sonra pirille yıkadım duruladım. Arko tıraş kremiyle iyice köpürttüm ve dün 5 den bu yana o şekilde bekledi. 1 saat önce köpüğünü duruladım. Güzelce yıkadım. Tekrar kokladım. Koku falan kalmamış ama henüz kullanmadım performansına bişey diyemem
Köpüğünüz bol, jiletiniz keskin olsun.
Tıraş ekipmanlarımı aşağıdaki linkten görebilirsiniz.
http://geltir.com/thread-402.html
Demek ki fircadan fircaya fark ediyor. Ben aldigimda cok fazla bir koku duymamistim. Ancak aldigimda hic kullanmadan sicak suyun icinde tiras kremi ile kopuk yaptim ve bir gun beklettim. Ertesi gun tiras oldugumda hic koku yoktu. Zaten fiyati uygundu, simdi 12 TL'ye dustuyse daha da uygun olmus. Her turlu su ana kadar kullandigim fircalardan cok daha iyi. Ama elbette bir EJ yada FS kadar olamaz. Yeni fircam henuz gelmedigi icin bir karsilastirma da yapamiyorum.
tebrikler birgun umarım zazahana bir sefer düzenleyebiliriz 30 40 kişilik kalabalığı oraların hiç görmediğinden eminim Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo YENİ BİR TIRAŞ FIRÇASI İSTERÜZ!! izterd 9 2,415 29/02/2024, Saat: 17:49
Son Yorum: exselans
  Sorunsuz Tiraş temali canli yayin dikdik_s 2 1,728 12/06/2022, Saat: 15:46
Son Yorum: new38
  20.04.2022" Adana Geleneksel Islak Tıraşseverler Buluşması Bakımlı Erkek 1 1,645 21/04/2022, Saat: 10:23
Son Yorum: donniebrasco
  Adana Geleneksel Islak Tıraşseverler Buluşması 15.01.2022 Bakımlı Erkek 6 3,015 03/02/2022, Saat: 15:53
Son Yorum: crsm
  Adana Geleneksel Islak Tıraşseverler Buluşması 20.11.2022 Bakımlı Erkek 6 2,799 21/11/2021, Saat: 21:10
Son Yorum: Soner
  beyfendi.org TERRE tıraş sabunu hediye ediyor. sohayli 0 1,810 16/09/2021, Saat: 14:49
Son Yorum: sohayli
  TIRAŞ ALETİ KUTUSU ETKİNLİĞİ sohayli 0 1,581 01/05/2021, Saat: 16:48
Son Yorum: sohayli
Star 7. Geleneksel Geltir Yılbaşı Hediye Organizasyonu (2020-2021) onurcakmak 61 19,572 01/01/2021, Saat: 20:27
Son Yorum: forevermore07
  Ankara Geleneksel Geltir Buluşması Vol.03-2020 ekindgn 10 5,655 26/06/2020, Saat: 15:59
Son Yorum: Efrasyab
  Geltir Faena 2017 LE Tıraş Sabunu, Balm ve Losyon / Katılım Konusu ckeskin 134 70,492 09/06/2020, Saat: 12:08
Son Yorum: Perseus

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: