Artık Sıkıldım Tersten Dalacağım Sakala. Önerileriniz
(14/06/2012, Saat: 19:07)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mancho üstada ithafen bu filmi seyredeceğiz

http://www.imdb.com/title/tt0469494/

Ben oynamıyorum Tongue
yüz nakli, oem parça ve film önerisi mükemmel olmuş. gerçekten gülümsetici şakalar. Big Grin

tersten değil de 90 derece açı ile kesişler daha başarılı bence...

Saygılar
(14/06/2012, Saat: 20:00)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yüz nakli, oem parça ve film önerisi mükemmel olmuş. gerçekten gülümsetici şakalar. Big Grin

tersten değil de 90 derece açı ile kesişler daha başarılı bence...

Saygılar

ne gülümsemesi o kadar performansa basit bir gülümseme mi??? kardeşim emeğe saygı gülmek bedava Big Grin
hocam sadece gülümseyebiliyorum. hanımla aynı odadaydım ilk okuduğumda. ondan sonra "neye gülüyorsun" diyor. geltirde bi arkadaş bir şey yazmış diyince de "hala geltirdemisin, hani ders çalışacaktın sen" diye laf yapıyor. sadece gülümseyebiliyorum Smile
(14/06/2012, Saat: 20:03)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ne gülümsemesi o kadar performansa basit bir gülümseme mi??? kardeşim emeğe saygı gülmek bedava Big Grin
Tersten almadan bir tıraş düşünemiyorum açıkçası.

Geçen gün bir gün ara verdim ondan önce sanırım 20 küsür gündür hergün 3 perde son perde ters olmak üzere tıraş oldum.

Bundan birkaç ay önce 2. gün yüzüm parçalanırdı aynı tıraşa devam etsem.( tahriş kızarıklık vb).

Üzerine gidipte sabırla birazda acı çekerek belki, eninde sonuda tersten alacak el tekniğini herkes kazanır bence.
mesele teknikte değil, tıraş sonrası oluşabilecek batık riskinde... bir de öyle çok sineklerin slalom yaptığı bir tıraşa ihtiyaç duymuyorum Big Grin
(15/06/2012, Saat: 00:17)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mesele teknikte değil, tıraş sonrası oluşabilecek batık riskinde... bir de öyle çok sineklerin slalom yaptığı bir tıraşa ihtiyaç duymuyorum Big Grin

keskin ve az kullanılmış ( 2 yada 3 sefer ) jilet, teni gerdirmeden ve aleti bastırmadan zamanla alışıyor insan,ben açık tenliyim açık tenlilere sinek kaydı gitmez sakallar deriyle aynı mesafede yada altında olunca haki renk görünümü yapıyor,açık tenli kişide hafif sakal da güzel duruyor,sinek kaydı olmayı tercih etmem ama bu sayede hergün tıraş keyfi yaşarım,tersden alınca gün aşırı tıraş olmam gerekir
saygılar
(15/06/2012, Saat: 00:17)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mesele teknikte değil, tıraş sonrası oluşabilecek batık riskinde... bir de öyle çok sineklerin slalom yaptığı bir tıraşa ihtiyaç duymuyorum Big Grin

Ciltte ekstrem bir durum yoksa batık vs falan olmaması gerek aslında.Yani dermatolog değilim ama teknikte bitiyor gibi iş.Bende en azından öyle oldu.Tabi ürün seçimide önemli.

Bundan birkaç ay önce benim yüzüm dünyanın en hassas yüzüydü sakallarım en sert derim en yumuşak deriydi.Herşeyin sensitivei çare olabilirdi Big Grin Sonra öğrendikki yüzüm hassas falan değilmiş tamamen pazarlama stratejilerinin krubanı olup binbir para saçtığımız işe yaramaz ürünlermiş sebep.
1. perde yukardan aşağıya, 2. perde yanlamasına 3. perde tersten ve hatta çaprazdan almadan tıraş olmaz Big Grin Bende başlarda sivilce sorunuyla çok uğraşıyordum. Hatta öyle bir duruma gelmişti ki, tıraş olmak benim için kıl dönmesi ve sivilce demekti. Hatta geçen sene aspirinli karışımlar bile öneriyordu arkadaşlar bu forumda bana. Ertesi gün küçük sivilceler yüzümde istisnasız beliriyordu. Şu anda böyle bir sorunum kalmadı. Bundan üstüne üstüne giderek yüzü alıştırmak gerektiği sonucu çıkıyor.
Mancho hocam
Ayarli makinaniz var mi?
Yoksa sayet ,bende ilk ters tirasimi ej89 ile olmustum sikinti yasamamistim.Jilet tercihinizi daha ust seviyeye cikartmanizi tavsiye ederim. Once cikis yonu sonra cikis yonunun sagi veya solu yonunde son perdede ise sifir basinc ile. Benim tersten sorunsuz tiras olabildigim üç jilet var sadece, Feather, Perma ve Siyah 7 o clock, geri kalanlar hep kanli batikli sonuclandi, sabin kremden ziyade aftetshave tercihinizi alkolsuz yapmanizi tavsiye ederim, ilk ters tirasta alkollu urun pek hos olmuyorSmile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tersten almadan bir seferde sinekkaydi tras nasil olunur? TARKAN 19 31,153 29/12/2014, Saat: 18:18
Son Yorum: mavi
  Tersten sakallari almanin cilde zararlari TARKAN 4 7,469 02/11/2013, Saat: 21:19
Son Yorum: crombacker

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: