Kısa sap veya uzun sapın ne gibi avantajı/dezavantajı var?
Kısa veya uzun sap takmak makineyi nasıl etkiler? ayrıca sapın ağır veya hafif olmasının kesime bir etkisi oluyor mu?
Agirlik, denge noktasi ve manevra acilari farklidir. Benim elim kucuk degil kisa sap Makine sevmiyrum mesala .
Kısa saplarda manevra kabiliyeti daha yüksektir, uzun sapta elini (bileğini) daha fazla kaldırma, çevirme ihtiyacı duyarsın.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(04/05/2019, Saat: 18:57)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kısa saplarda manevra kabiliyeti daha yüksektir, uzun sapta elini (bileğini) daha fazla kaldırma, çevirme ihtiyacı duyarsın.
Yüksektir kelimesinden sonraki virgül dahil hepsine katılıyorum. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Aleti el (avuç içi) ile tutmuyoruz komşular. Parmaklarımız ile tutup yüzümüzde manevra yaptırıyoruz. Ben Muhle serilerinin ideal uzunlukta olduğunu düşünüyorum. Keza Merkur 1904 kullandığım en kısa sap olmasına rağmen çok keyifli tıraşlar veriyor. Birde ağırlık konusu var. Bence fazla ağır aletler eli ve bileği gereksiz yoruyor. Misal Yaqi Black Marble fırça ile köpük yaparken ağırlığının rahatsız ettiğini hissediyorum.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Benim icin uzun sapla kisa sapin en buyuk farki serce parmagi kullanimi.
Uzun sapta serce parmagi yardimiyla, manevra kabiliyeti inanilmaz artiyor.

Ama uzun sap agirligi fazla ise, butun avantajini kaybediyor.
Agir tiras aletinin en buyuk zarari kontrolunun zor olmasi, ne kadar etkili olsalarda.
(04/05/2019, Saat: 14:54)oguzhandroid Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kısa veya uzun sap takmak makineyi nasıl etkiler? ayrıca sapın ağır veya hafif olmasının kesime bir etkisi oluyor mu?

Komşum 1. Soruda sanırım bir sapı başka makineye takmayı sormuşsun; genelde iyi sonuç vermez çünkü ağırlık merkezi değişir. İmalatçılar aletin ağırlık merkezini ayarlarlar. Sapın uzunluğunu değiştirerek yada içini boşaltarak. 2. Sorunun cevabı ise; aletin toplam ağırlığına bakılır sadece sapa değil. Bir alet 60-65 gramdan sonra balanslı tıraşlar vermeye başlar. Çok ağır olması da iyi değildir çünkü bu sefer elin balansı kaybolmaya başlar.
Deden gibi tıraş ol.
(04/05/2019, Saat: 16:34)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Agirlik, denge noktasi ve manevra acilari farklidir. Benim elim kucuk degil kisa sap Makine sevmiyrum mesala .

(04/05/2019, Saat: 21:48)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim icin uzun sapla kisa sapin en buyuk farki serce parmagi kullanimi.
Uzun sapta serce parmagi yardimiyla, manevra kabiliyeti inanilmaz artiyor.

Ama uzun sap agirligi fazla ise, butun avantajini kaybediyor.
Agir tiras aletinin en buyuk zarari kontrolunun zor olmasi, ne kadar etkili olsalarda.

El boyutunu izah ettigin icin tesekkur ederim ustadim
(04/05/2019, Saat: 22:04)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: El boyutunu izah ettigin icin tesekkur ederim ustadim

Hemen izah ediyim. Smile Smile
Erkek eldiveninde large giyiyorum. Tek olcu birimi bu geliyor aklima.
(04/05/2019, Saat: 23:12)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hemen izah ediyim.  Smile Smile
Erkek eldiveninde large giyiyorum. Tek olcu birimi bu geliyor aklima.

Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin benim icin ideal sap de89 gibi 9 10 cm makineler

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Sabunları veya Kremlerinin Kokularının Referans Alındığı Parfüm veya Kolonyalar 3RD1 28 9,717 19/12/2019, Saat: 23:43
Son Yorum: dikdik_s
  uzun sakalın makineyi tıkaması dm01 7 3,077 30/10/2019, Saat: 19:06
Son Yorum: Lord Sparhawk
  jiletin uzun süre kullanılması için ne yapmalı? Mıknatıs vs. fidelio1969 32 39,679 13/02/2018, Saat: 16:20
Son Yorum: Razorlazer
  Uzun sakallardaki ilk tıraş .. Naci Erdem 5 7,724 12/01/2015, Saat: 16:04
Son Yorum: ts9funk
  Şu şekil saç traşına verilen isim veya nasıl tarif ederim OldSchool 11 40,895 09/06/2014, Saat: 22:08
Son Yorum: zakharion
  Uzun sap için tavsiye Viyaduk 9 13,192 25/04/2014, Saat: 01:49
Son Yorum: tipsol

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: