Çok Kolay Köpüren Sabunlar
Her Perde sonrasında Fırçayı sıcak su kasesine koyarak, her perde öncesinde sabun yükleyip köpürterek sıcak sıcak traş olmak büyük keyif.
Ama malumunuz çoğu sabunu köpürtmek nispeten uzun zaman alabiliyor. Yani Her sabun müsait değil her perde için tekrar köpürtme yapmaya.

Çok kolay köpürtme için en iyisi Tabac benim kullandıklarım arasında.
Proraso ve Arko da fena sayılmaz. Ama kaliteli olmasına rağmen köpürme açısından yavaş olan pekçok sabun var.

Tabac gibi Çok Kolay Köpüren sabun önerileriniz nelerdir komşular?
Palmolive çok kolay köpürüyor denediklerim arasında haslingerden de denediklerimden iyi köpük aldım. Razorock serisinde güzel kremalar elde ettiğimi hatırlıyorum. Düşününce benim denediklerim genelde çabuk ve iyi köpürüyor sanırım. İnce tabaka olanlar genelde sabun fiyatı olarak daha yüksek fiyatlılarda denk geldi hep bana.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Arkadaşlar hiçbir sabunu köpürtmöek zor değildir hem de hiç. Tek yapacağınız fırçayı baştan iyi yükselemek. Kıl bir sabun mu? Daha sulu bir fırçayı +10-15 saniye daha uzun süre sabunla besleyin, yeterli.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Doğru anladıysam, her perde sonrasında fırçayı sıcak suya koyup, yeniden sabun yükleyip, yeniden köpürtmeye başlıyorsunuz. Kolay köpüren sabun aramayın. Fırçanızı iyice yükleyin. 2-3 perdelik köpüğünüz olacaktır.
Fırçanızın ne olduğu da önemli bu konuda. Eğer yeni alınan bir domuz ve küçük düğümlü ise ikinci perdeye köpük kalmayabilir. Break in sürecini atlatmanız lazım.

Ama siz her perde yeniden sabun yüklemek isterseniz o sizin tercihiniz
(04/05/2019, Saat: 18:46)Gentleman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Doğru anladıysam, her perde sonrasında fırçayı sıcak suya koyup, yeniden sabun yükleyip, yeniden köpürtmeye başlıyorsunuz. Kolay köpüren sabun aramayın. Fırçanızı iyice yükleyin.  2-3 perdelik köpüğünüz olacaktır.

Perde traşı süresi boyunca, biz traşı yaparken fırçanın da sıcak su tasında sımsıcak olmasını sağlamak komşum. Perde bitince tekrar yükleyip-köpürtüp sımsıcak fırçayı yüzümüze uygulayıp yine aynı şekilde hemen sıcak su tasına geri koymak(Hatta Kettle dan sıcak su ilave etmek kaseye). Yoksa iyi yükleme yapınca zaten 3 perde rahat götürüyor, fakat burda her perde de sımsıcak fırçayı yüzde kullanmak için soruyorum, yaşanılan keyif şahane oluyorSmile
(04/05/2019, Saat: 20:55)sinekaydı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Perde traşı süresi boyunca, biz traşı yaparken fırçanın da sıcak su tasında sımsıcak olmasını sağlamak komşum. Perde bitince tekrar yükleyip-köpürtüp sımsıcak fırçayı yüzümüze uygulayıp yine aynı şekilde hemen sıcak su tasına geri koymak(Hatta Kettle dan sıcak su ilave etmek kaseye). Yoksa iyi yükleme yapınca zaten 3 perde rahat götürüyor, fakat burda her perde de sımsıcak fırçayı yüzde kullanmak için soruyorum, yaşanılan keyif şahane oluyorSmile
Çok aşırı sıcak su koymanız fırçanızın ömrünü azaltacaktır komşum.
Hocam sicak kopuk icin scuttle kullanabilirsiniz
(04/05/2019, Saat: 21:14)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam sicak kopuk icin scuttle kullanabilirsiniz

Yazmak icin girmistim Smile
(04/05/2019, Saat: 21:00)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok aşırı sıcak su koymanız fırçanızın ömrünü azaltacaktır komşum.

Kettle'dan sadece İlave ediyorum komşum, doğru diyosun tamamen kettle ın aşırı sıcak suyu fırçaya zarar verir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Pahalı Sabunlar ? TrasNicinSarT 4 4,042 22/05/2017, Saat: 00:01
Son Yorum: posicor
  Sabunlar icin tahta kaseler totan35 44 37,865 13/02/2015, Saat: 00:05
Son Yorum: kethuda57
  Çubuk sabunlar üzerine Lord Sparhawk 14 23,180 01/11/2012, Saat: 20:26
Son Yorum: Wilkinson

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: