Selamlar ve saygılar...
Hoş geldiniz, keyifli tıraşlar dilerim.
Geleneksel tıraşta 1 yılı doldurmam sebebi ile neler değişti, neler öğrenildi, neler yapıldı kısaca sizlerle paylaşmak istedim komşular;

İlk mesajımı okudum az önce ve o zaman forum ile tanışma sonrası alırken heyecan yaşadığım ''tamam başlıyorum artık'' dediğim Nivea Krem alışverişinde yaşadığım heyacanımı tekrar anımsadım diyebilirim.

Muhle R89 ile videolar izleyince ''şundan bir tane alsam yeter'' diyordum ancak tabiki işin aslı öyle olmadığı forumdaki bir çok kişi gibi benim tarafımdan da anlaşıldı. İlk mesajda bahsi geçen Muhle R89, Yaqi Sagrada Familia'yı aldım ve kullandım bir süre ancak zehir kana işlemişti, sürekli forumu okumalar, video izlemeler, fikir alışverişleri sayesinde yeni arayışlar içinde buldum kendimi. Eski yazıları okudukça ülke olarak fakirleşmemizi de gördüm ürün fiyatlarındaki artış ile birlikte.

Gelelim geçen bir yılda yaşadıklarımdan aklımda kalanlara...

Öncelikle ilk aklıma gelen forumu ilk okumalarımda karşılaştığım pahalı gelen bir sabun olan Saponificio Varesino sabunun kullandıktan sonra aslında ekonomik olduğunu anlamıştım, en azından kendi adıma. Tıraşta, tıraş sonrasında ve uzun ömürlü oluşuyla bunu söyleyebilirim.

Nispeten daha ucuz ürünlerden olan Proraso krem ve sabunlardan, Wilkinson kremlerden almıştım. Ülkede bir daha buluruz bulamayız, fiyatlar da uygunken almıştım. Hey gidi hey, İmpa'daki son TOBS kase kremlerden birini de almıştım o zamanlarda.

Forumu ilk okuduğum zamanlarda Tabac ayrı bir popülerdi o dönem, kokusunu çok merak etmiştim ya seviliyordu ya hiç sevilmiyordu. Bu sebeple aşırı merak uyandırmıştı. Sipariş geldiğinde ilk açtığım paket Tabac'ın paketi olmuştu o heyecan ve merak ile. İyiki almışım dediğim kokusuyla çok sevdirdi kendisini. Tabi bir de Cella efsanesi vardı kokusu radikal olan, onun kokusunu pek sevemesem de kışın arada bir şans vermek hoşuma gidiyor diyebilirim.

Zamanla forumdaki abilerimden hediyeler olsun, deneme paketleri olsun sayelerinde ufkumuz genişledi sağolsunlar.

Geçen 1 yıl içinde Ankara ekibinin geleneksel buluşmalarından birine de katılım sağladım ve bu süreçte kaliteli insanlarla yüz yüze tanışma fırsatını yakaladım.

Günler, aylar geçtikte Sabun-Krem cephesinde kendimi sabun cephesinde görmeye başladım ve kremler ile büyük ölçüde vedalaştım diyebilirim.

Yeni ürünler eklendikçe dolaba ilk mesajda hayalimde olan ürünlerle de vedalaşmak gerekti. Fırça açısından uzun sürmese de R89 açısından daha uzun sürdü.

Günlük tıraş olmadım bu geçen 1 senenin çok büyük bir çoğunlunda ve bu sebeple zamanla envatere eklenen R41 ile daha iyi anlaştım R89'a göre. O dişlerini hissetmek çok keyif veriyordu gerçekten.

Geçen süreçte tabi tıraş tekniğinin oturması ile yaşanılan tahrişler de azaldı haliyle ve tıraştan alınan tat da kat be kat arttı.

SV'den Cella'ya, MDC'den Palmolive'e, kadar kendimce bir çok ürün denedim ve iyi ürünler cidden tıraş keyfini arttırarak neredeyse bağımlılık yapıyor. O zaman işte kaliteli ürünler size pahalı gelmemeye başlıyor. Evet bir SV, MDC pahalı gibi gelse de geleneksel tıraşa yeni başlayanlar için, gerçekten fiyatını hakkını veren ürünler.

Kısaca toparlamam gerekirse; forumda birebir danıştığım, yazılarını okuduğum ve yazdıklarından aydınlandığım bir çok komşuma çok teşekkür ediyorum ve saygılar sunuyorum. Galiba her hobide olduğu gibi bu hobide de ''şunu de alıyım tamamdır dahasına gerek yok'' diye bir durum yok. Zamanla beklentiler ve arayışlar değiştiği için eldeki ürünler de bir bakıyorsunuz komple değişmiş. İnsanoğlu zaten değişim ile hayata tutunabiliyor belki de, en basitinden giyim-kuşam zevki bile değişip eski fotoğraflara baktığımızda ''bunu nasıl giymişim'' diyoruz.

İçinde bulunduğumuz yılda halen yaşanmakta olan pandemi sürecinde evde daha çok vakit geçirilmesiyle günlük tıraşa dönüş sağladım diyebilirim e tabi biraz da elde biriken ürünleri kullanma merakını es geçmeyelim.

Okuduğunuz için çok teşekkür ederim, umarım sıkıcı olmamıştır. Hem kendime bir not olsun hem de sizlerle paylaşmak istediğimden bu uzun yazıyı yazmak istedim. Tekrar herkese çok teşekkür eder, keyifli tıraşlar ve sağlıklı günler dilerim.
Keyifle okudum,elinize sağlık.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bende keyifle okudum komşum.
Kartallar yüksekten uçar
çok keyifli okudum. ben de başlayalı 1.5 ay oldu. Sizin yaşadıklarınızı yaşıyorum. Yaz olmasına rağmen proraso sandal ve tabac ın kokusunu merak ediyorum. Bir taraftan da yazın alsam zaten kullanamayacağım ne gerek var diyorum. Kafalar karışık birazSmile
Emeğinize sağlık, güzel bir yazı olmuş.
Biz teşekkür ederiz hocam, tıraş serüveninizi bizlere aktardığınız için..
Ustura
Nereden nereye değil mi sevgili Taylan kardeşim. Daha nice yıldönümlerine..

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kahvenin yanına keyifle gitti tıraş keyfin katlanarak artsın Taylan komşum .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 728 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Selamlar merttyy_ 4 1,178 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica
  Herkese Selamlar kad huai 4 1,352 14/04/2023, Saat: 13:39
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Selamlar Wastelander 4 2,127 06/08/2022, Saat: 12:43
Son Yorum: finwe
  Selamlar Geltir! dramahlas 10 3,198 22/05/2022, Saat: 11:11
Son Yorum: dramahlas