Ustura ile tıraş olmak.
(09/01/2016, Saat: 00:53)ayha-al Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O kadar uzun surmez...

Belki
Bugün 2. kez jiletli ustura ile tıraş oldum. Shark marka jilet kullandım. Jileti kırarken kenarları kıvrıldığı için bu sefer takarken biraz uğraştım. Yine özellikle çene bölgesinde zorlandım. Ayrıca favorilerde sorun yaşıyorum. Çünkü oraları göremiyorum. Birkaç video da izledim ama tam olarak açıyı ayarlayamıyorum. Genel olarak ilk tıraşıma göre daha rahattım ancak teknik ve tutuş konusunda çok çalışmam gerek. Öğreneceğim çok şey var. Sabır işi bu. Bugünkü tıraşı sadece 1 kesik ile tamamladım. O da bir anlık dikkatsizlik sonucu oldu. Noktasal kanama yok. Sonuçta geçen haftaki tıraşıma göre daha temiz bir tıraş elde ettim. Tabi yine sinek kaydı bir tıraşı hedeflememiştim. Umarım zamanla o da olacak. Denemelere devam Smile
(09/01/2016, Saat: 16:06)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün 2. kez jiletli ustura ile tıraş oldum. Shark marka jilet kullandım. Jileti kırarken kenarları kıvrıldığı için bu sefer takarken biraz uğraştım. Yine özellikle çene bölgesinde zorlandım. Ayrıca favorilerde sorun yaşıyorum. Çünkü oraları göremiyorum. Birkaç video da izledim ama tam olarak açıyı ayarlayamıyorum. Genel olarak ilk tıraşıma göre daha rahattım ancak teknik ve tutuş konusunda çok çalışmam gerek. Öğreneceğim çok şey var. Sabır işi bu. Bugünkü tıraşı sadece 1 kesik ile tamamladım. O da bir anlık dikkatsizlik sonucu oldu. Noktasal kanama yok. Sonuçta geçen haftaki tıraşıma göre daha temiz bir tıraş elde ettim. Tabi yine sinek kaydı bir tıraşı hedeflememiştim. Umarım zamanla o da olacak. Denemelere devam  Smile

Siz benden daha iyi ilerliyorsunuz 3-4 tıraştan sonra olayı çözersiniz.
(09/01/2016, Saat: 16:32)Mauser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Siz benden daha iyi ilerliyorsunuz 3-4 tıraştan sonra olayı çözersiniz.

İnşallah komşum, teşekkür ederim. Haftada bir denemeyle bakalım ne zaman sonra tekniğim oturacak. Çene ve bıyık bölgesini daha keskin jiletler ile daha kolay halledebilirim belki. Bir de şu favori olayını çözebilsem. Göremiyorum çünkü. Size de kolay gelsin. Kısa sürede alışırsınız umarım.
Ustura ile 3. tıraşımı oldum. Bu sefer Astra yeşil jilet kullandım ve Shark'a göre daha iyi bir performans elde ettim. Jileti kırmak yerine makasla ikiye böldüm, böylece usturaya takmak kolay oldu. Bu kez çene bölgesinde de çok zorlanmadım. Tutuşum ve tekniğim öncekilere göre daha rahat ve iyiydi. Ufak bir kesik dışında herhangi bir kaza yaşamadım. İki perde tıraş sonunda tatminkar bir sonuç elde ettim. Henüz sinek kaydı bir tıraş elde edemiyorum ama giderek alışıyorum bu işe. Keyifli tıraşlar.
(16/01/2016, Saat: 22:07)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ustura ile 3. tıraşımı oldum. Bu sefer Astra yeşil jilet kullandım ve Shark'a göre daha iyi bir performans elde ettim. Jileti kırmak yerine makasla ikiye böldüm, böylece usturaya takmak kolay oldu. Bu kez çene bölgesinde de çok zorlanmadım. Tutuşum ve tekniğim öncekilere göre daha rahat ve iyiydi. Ufak bir kesik dışında herhangi bir kaza yaşamadım. İki perde tıraş sonunda tatminkar bir sonuç elde ettim. Henüz sinek kaydı bir tıraş elde edemiyorum ama giderek alışıyorum bu işe. Keyifli tıraşlar.

Daha iyi tıraş çıkarmanıza sevindim.Bir husus üstünde duracağım ATG kesim yapmadan tıraşın sinekkaydı olması çok zor yapabilen varsa helal olsun.Elde edilecek en iyi sonuç sinekkaydıya yakın birşey olsa gerek bence.Bu forum tıraşı bir hobi olarak gören,zevk ve kalite için yapan,iş güç sahibi kişiler,usturanın keyfini almışsanız en büyük artınız bu olacaktır bence.
Bu gece usturada WS jilet kullandım eğer stoğunuzda varsa WS bir şans verin.Sonuca şaşırabilirsiniz.
(17/01/2016, Saat: 01:12)Mauser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha iyi tıraş çıkarmanıza sevindim.Bir husus üstünde duracağım ATG kesim yapmadan tıraşın sinekkaydı olması çok zor yapabilen varsa helal olsun.Elde edilecek en iyi sonuç sinekkaydıya yakın birşey olsa gerek bence.Bu forum tıraşı bir hobi olarak gören,zevk ve kalite için yapan,iş güç sahibi kişiler,usturanın keyfini almışsanız en büyük artınız bu olacaktır bence.
Bu gece usturada WS jilet kullandım eğer stoğunuzda varsa WS bir şans verin.Sonuca şaşırabilirsiniz.

Teşekkür ederim komşum. Sinek kaydı hususunda bende sizin gibi düşünmeye başlamıştım ama ustura konusunda henüz yeni olduğum için dillendirmemiştim. Usturadan keyif almaya başladım, dediğiniz gibi en büyük artı da bu galiba. Sanırım elimde 5'li WS var. Önerinizi değerlendireceğim. Sonucu buraya yazarım. Teşekkürler Smile
İlerlemenizi görmek çok güzel komşular, sabredince oluyor ustura işi. ATG yapmadan sinek kaydı tıraş yakalamak çok zor, sakal tipine, jilet ve/v e ya usturaya en çok da tecrübeye bağlı. Sinek kaydı yerine tahrişsiz, günü çıkartacak kadar yakın tıraşlar ilk başta temel hedef olmalı. El iyice alışıp doğru ekipmanla wtg+xtg+xtg şeklinde çok yakın tıraş olunabilir.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(17/01/2016, Saat: 23:09)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlerlemenizi görmek çok güzel komşular, sabredince oluyor ustura işi. ATG yapmadan sinek kaydı tıraş yakalamak çok zor, sakal tipine, jilet ve/v e ya usturaya en çok da tecrübeye bağlı. Sinek kaydı yerine tahrişsiz, günü çıkartacak kadar yakın tıraşlar ilk başta temel hedef olmalı. El iyice alışıp doğru ekipmanla wtg+xtg+xtg şeklinde çok yakın tıraş olunabilir.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler komşum. Usturaya merak duymamda siz de dahil "Günün Tıraşına" konulan ustura fotoğrafları da etken olmadı değil Smile
Usturaya alışma kapsamında bugün 4. tıraşımı oldum. Vanta usturam ile Astra yeşil jilet kullandım. İlk kez kesiksiz bir tıraş oldu. Bu çok keyif vericiydi. Sanırım giderek tekniğim oturuyor. İki perde + rötuş sonucunda gayet yakın ve temiz bir sonuç elde ettim Smile Merak etmeyin, böyle her ustura tıraşımdan sonra yazmayacağım, 1-2 tıraş daha yazarım, sonra bırakırım Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 108,228 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,118 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 965 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura BigHillMe 195 209,598 14/03/2023, Saat: 10:15
Son Yorum: inter
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,536 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,520 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,609 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 62,716 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Zaza Ahşap Saplı Ustura shaving nick 22 10,303 04/09/2021, Saat: 11:35
Son Yorum: Eunus
  Jiletli Ustura Alımı Konusunda Tavsiye aminoasid 81 79,803 19/04/2021, Saat: 22:43
Son Yorum: Uzunluomer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: