Ustura ile tıraş olmak.
Deneyimlerinizi ve surecte karsilastiklarinizi keyifle okuyoruz ayrica yeni baslayan arkadaslara isik tutacaktir yazdiklariniz.lutfen devam edin yazmaya @ms_1907

(24/01/2016, Saat: 18:30)ozgun41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Deneyimlerinizi ve surecte karsilastiklarinizi keyifle okuyoruz ayrica yeni baslayan arkadaslara isik tutacaktir yazdiklariniz.lutfen devam edin yazmaya @ms_1907
Verdiğiniz destek ve motivasyon için teşekkür ederim.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(24/01/2016, Saat: 19:01)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Verdiğiniz destek ve motivasyon için teşekkür ederim.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence de devam edin komşum, takipteyiz Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk
(24/01/2016, Saat: 23:55)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence de devam edin komşum, takipteyiz Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkür ederim komşum Smile
Ben de bugün Ali Bıyıklı ustura ve Derby jilet ikilisiyle ilk yarım yamalak denemenin ardından neredeyse tam bir tıraş yaşadım. Tecrübesizliklerim sağolsun, yüzümde kısmi hassasiyetler oluştu ve sakalı düzgün kesemedim. Beklediğimi bulamadım usturada, en azından sakalı güzel almasını beklerdim. Aslında daha kaliteli jiletle de deneme yapmam lazım.
(25/01/2016, Saat: 00:47)arandur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de bugün Ali Bıyıklı ustura ve Derby jilet ikilisiyle ilk yarım yamalak denemenin ardından neredeyse tam bir tıraş yaşadım. Tecrübesizliklerim sağolsun, yüzümde kısmi hassasiyetler oluştu ve sakalı düzgün kesemedim. Beklediğimi bulamadım usturada, en azından sakalı güzel almasını beklerdim. Aslında daha kaliteli jiletle de deneme yapmam lazım.

OOoooooo kulübe hoşgeldiniz Blush

Sizinki yine iyiymiş ben ilk denememde tıraşı tamamlıyamamıştım,DE aletle devam etmiştim.Sonrasındada 3-4 tıraş yüzümü kesme trendine yakalandım.Ali bıyıklı neredeyse ağırlıksız olduğu için kullanımı biraz değişiktir,alışmanız zaman alacaktır.
Bende bluebeards revenge ustura var,bu usturada derby jiletle çok iyi tıraşlar çıkarabiliyorum hatta fatip grande ile olduğum tıraşlar hikaye kalıyor yanında.Kullandığım ekipman ise aşırı kaliteli şeyler değil.Cella sabun,banat perfect domuz kılı fırça.
Bence vazgeçmeyin,olay kullanılan jilet v.s değil.İş teknikte bitiyor.Teknik derken tutuş şekli,açısı,yüzü gerdirme çekli,baskı kontrolü vs.Bence jilet tıraş kalitesinin toplamda %20-25 lik kısmını oluşturuyor usturada.DE alete %50-55 lik kısım jilette bitiyor.

Tahminim 3-4 tıraşta ortalama işler çıkarırsınız,2 aya kadar kaliteli tıraşlar oluşur.
(24/01/2016, Saat: 17:12)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Usturaya alışma kapsamında bugün 4. tıraşımı oldum. Vanta usturam ile Astra yeşil jilet kullandım. İlk kez kesiksiz bir tıraş oldu. Bu çok keyif vericiydi. Sanırım giderek tekniğim oturuyor. İki perde + rötuş sonucunda gayet yakın ve temiz bir sonuç elde ettim  Smile  Merak etmeyin, böyle her ustura tıraşımdan sonra yazmayacağım, 1-2 tıraş daha yazarım, sonra bırakırım  Big Grin

ms_1907 komşum sizi okudukça ustura olayına girmeye karar vericem yakında Smile
(25/01/2016, Saat: 01:06)hamdib Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ms_1907 komşum sizi okudukça ustura olayına girmeye karar vericem yakında Smile

İşin gerçeği bu kadar okunduğumu, takip edildiğimi bilmiyordum. Bu çok hoşuma gitti tabi Smile
İlk başlarda ümizsizliğe kapılıyorsunuz ama teknik ilerledikçe ve tecrübe arttıkça güzel tıraşların çıktığını görüp usturanın keyfine varmaya başlıyorsunuz. Bu nedenle, hiç düşünmeyin komşum, girin bence Ustura
(25/01/2016, Saat: 00:47)arandur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de bugün Ali Bıyıklı ustura ve Derby jilet ikilisiyle ilk yarım yamalak denemenin ardından neredeyse tam bir tıraş yaşadım. Tecrübesizliklerim sağolsun, yüzümde kısmi hassasiyetler oluştu ve sakalı düzgün kesemedim. Beklediğimi bulamadım usturada, en azından sakalı güzel almasını beklerdim. Aslında daha kaliteli jiletle de deneme yapmam lazım.

(25/01/2016, Saat: 01:04)Mauser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: OOoooooo kulübe hoşgeldiniz Blush

Sizinki yine iyiymiş ben ilk denememde tıraşı tamamlıyamamıştım,DE aletle devam etmiştim.Sonrasındada 3-4 tıraş yüzümü kesme trendine yakalandım.Ali bıyıklı neredeyse ağırlıksız olduğu için kullanımı biraz değişiktir,alışmanız zaman alacaktır.
Bende bluebeards revenge ustura var,bu usturada derby jiletle çok iyi tıraşlar çıkarabiliyorum hatta fatip grande ile olduğum tıraşlar hikaye kalıyor yanında.Kullandığım ekipman ise aşırı kaliteli şeyler değil.Cella sabun,banat perfect domuz kılı fırça.
Bence vazgeçmeyin,olay kullanılan jilet v.s değil.İş teknikte bitiyor.Teknik derken tutuş şekli,açısı,yüzü gerdirme çekli,baskı kontrolü vs.Bence jilet tıraş kalitesinin toplamda %20-25 lik kısmını oluşturuyor usturada.DE alete %50-55 lik kısım jilette bitiyor.

Tahminim 3-4 tıraşta ortalama işler çıkarırsınız,2 aya kadar kaliteli tıraşlar oluşur.

Mauser komşumun söylediklerine ek olarak;
İlk ustura tıraşımda bende ümitsizliğe kapılmıştım. Hatta şunu belirteyim, şimdiye kadar 4 kez ustura kullandım. Hepsinde de ilk perdede hep aynı duyguyu yaşadım. Çünkü her nedense ilk perdelerde doğru düzgün sakallarımı kesemedim. DE aletlerde ilk perdede işin çoğu biterken usturada tam tersi, işin çoğu 2.perde ve rötuşa kalıyor. (Bu hususu kendim için söylüyorum, genelde bu böyle midir bilmiyorum) Üstelik benim sakallarım gür ve yoğun da değil. Normalde ne usturaya ne de agresif bir alete ihtiyacım var. Bana EJ DE89 fazlasıyla yetiyor. Neyse uzatmayayım, ikinci perdelerde ve sonrasında rötuşlarda güzel sonuç almaya başladım, özellikle de tekniğim ilerledikçe. Bu birazda sabır işi. Bence de bırakmayın. Yalnız, ilk zamanlarda keskin jiletler tavsiye etmem, çünkü yanlış açı girerseniz sıkıntı olabilir. Keyifli tıraşlar.
Benim sakallarım da gür ya da yoğun değil ama tıraşta 2. perde kullanmak istemiyorum. Bir de bu Ali Bıyıklı'ya jilet takmak tam işkence.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 108,228 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,118 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 965 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura BigHillMe 195 209,596 14/03/2023, Saat: 10:15
Son Yorum: inter
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,536 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,520 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,609 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 62,716 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Zaza Ahşap Saplı Ustura shaving nick 22 10,303 04/09/2021, Saat: 11:35
Son Yorum: Eunus
  Jiletli Ustura Alımı Konusunda Tavsiye aminoasid 81 79,802 19/04/2021, Saat: 22:43
Son Yorum: Uzunluomer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: