Ustura ile tıraş olmak.
(08/02/2016, Saat: 14:43)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ms_1907 komşum sonucu tebrik ederim takipteyim, çok çabuk geliştirdiniz kendinizi..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkür ederim komşum. Birçok konuda olduğu gibi, teknik ve el alışkanlığı ile ilgili. Hani ilk başta yapamazsınız, ümitsizliğe kapılırsınız, olmayacakmış gibi olur ya, sonrasında da alışınca pratik kazanırsınız, hızlanırsınız, aynı onun gibi.
@ms_1907

Kardesim su feather artist club lardan dusunmuyormusun. Ucunu yumusattilar onun, normal shavette lerden daha kolay aciyi oturtmak ve daha kolaymis.
Benim cok ilgimi cekiyor kullanan komsularimizda var, onlarda oneri yapsalar shavette lerle aralarindaki fark kullanim kolayligi vs gibi, ben sahsen cok merak ediyorum
(08/02/2016, Saat: 15:45)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ms_1907

Kardesim su feather artist club lardan dusunmuyormusun. Ucunu yumusattilar onun, normal shavette lerden daha kolay aciyi oturtmak ve daha kolaymis.
Benim cok ilgimi cekiyor kullanan komsularimizda var, onlarda oneri yapsalar shavette lerle aralarindaki fark kullanim kolayligi vs gibi, ben sahsen cok merak ediyorum

Valla işin açıkçası ben ilk usturaya merak saldığımda btoprak hocam feather önermişti. Ancak, ben alışamam, yapamam belki diye fazla masraf yapmak istemedim, ama baştan olumsuz etkilenmemek için de ortalama bir ürün almak istedim. Şu an kullandığım Vanta sürgülü usturayı tercih etmemin sebebi jiletin kenarları için korumalı olmasıydı. Güzel de bir ürün, yurt dışında olumlu yorumlar okudum hakkında. Sözün kısası komşum, ustura işi alıştıkça keyif haline dönüşüyor. Bahsettiğin usturalar dikkatimi çekiyor, bende çok merak ediyorum. Sonuçta kaliteli ürünler, şekli şemali de yerinde, yakışıklı Smile Dediğin gibi kullanan arkadaşlar bizi bilgilendirirse neden olmasın, ben de düşünebilirim.
@dikdik_s

Şimdi sen hatırlatınca bir daha göz attım Feather'lara. Fiyatları görünce insan bir ürperiyor be kardeşim Huh Zamanında da bu yüzden vazgeçmiştim zaten. Bu arada daha önce jiletlerine hiç bakmamıştım. Onlarda pahalıymış Sad
(08/02/2016, Saat: 17:33)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dikdik_s

Şimdi sen hatırlatınca bir daha göz attım Feather'lara. Fiyatları görünce insan bir ürperiyor be kardeşim Huh Zamanında da bu yüzden vazgeçmiştim zaten. Bu arada daha önce jiletlerine hiç bakmamıştım. Onlarda pahalıymış Sad

ebay'de bir japon satıcı biraz daha uygun fiyatlara satıyordu. Yanlış hatırlamıyorsam kamisori tipi 60 dolar civarı bir rakamdı. Japonyadan direk japon fiyatı, düşünürsenizbir de öyle bakın isterseniz.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(08/02/2016, Saat: 17:49)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ebay'de bir japon satıcı biraz daha uygun fiyatlara satıyordu. Yanlış hatırlamıyorsam kamisori tipi 60 dolar civarı bir rakamdı. Japonyadan direk japon fiyatı, düşünürsenizbir de öyle bakın isterseniz.

Teşekkürler komşum, az önce inceledim. Kamisori Style Razor (Similar to Feather Artist Club and CJB, Kai) ürünü var, hatta fiyatı söylediğinizden daha uygun. Yalnız şu dikkatimi çekti. Feather Artist Club'ların fiyatı da ebay'de bazı yerlere göre neredeyse yarı yarıya. dikdik_s kardeşimin dikkatine...
Evet dostlar,

Ben baya baktım zamanında, benim ilgimi ceken katlanır degilde sabit siyah saplı olan ss modeli, su an en uygun amazon da 60Usd veya ebay satıcılarında 65-70usd aralıgında bulunuyor. Tıras sitelerinde genellikle anlamadıgım sekilde 120usd larda geziyor.
Neyse ben bu aralar bulasmak istemiyorum, son donemde saglam DE alet cesidi yaptım biraz onların zevkini cıkarmak istiyorum. Sen hali hazırda bulasmıssın ms_1907 kardesim, o yuzden ozellikle senin icin soyledim. Zira feather ın ss leri ucu hafif kıvrımlı yuze oturuyor. Shavette lerdeki yuze dalma olayının baya onune gecilmis. Hani kulagına karsuyu kacırayim dedim.
(08/02/2016, Saat: 19:52)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet dostlar,

Ben baya baktım zamanında, benim ilgimi ceken katlanır degilde sabit siyah saplı olan ss modeli, su an en uygun amazon da 60Usd veya ebay satıcılarında 65-70usd aralıgında bulunuyor. Tıras sitelerinde genellikle anlamadıgım sekilde 120usd larda geziyor.
Neyse ben bu aralar bulasmak istemiyorum, son donemde saglam DE alet cesidi yaptım biraz onların zevkini cıkarmak istiyorum. Sen hali hazırda bulasmıssın ms_1907 kardesim, o yuzden ozellikle senin icin soyledim. Zira feather ın ss leri ucu hafif kıvrımlı yuze oturuyor. Shavette lerdeki yuze dalma olayının baya onune gecilmis. Hani kulagına karsuyu kacırayim dedim.

Eyvallah kardeşim. Meyve bıçağı gibi olan model bence de ilginç. Yalnız bu fiyat farkını ben de anlamadım. Bir de jiletleri farklı, bu biraz düşündürüyor açıkçası.
Abi sanırsam 15 li jilet 16-19usd gibi aralıkta 3 cesidi var. Ama en cok kullanılan pro guard ve pro su. Birde super i var o biraz asmis birseymis, dunyanın en keskin jileti diyorlar, o yuzden o şimdilik bizi bozar. Fakat jiletler DE jiletler gibi degilde SE jiletler gibi, herbir jiletle 6-15 arası tıraş olunuyormus anladıgım kadarıyla. Yani fazlasıyla 20 dolarlık jilet 1 seneye yakın gider. Korkulacak birsey yok aslında ama iste,
neyse ben almam vs. diyorum ama yakın zamanda meraktan bir tane solerim gibime geliyor. Zira gercek ustura olayına hic girmek istemiyorum, en son feather da kalırım ben. Strop vs. isleri ile ben ugrasamam abi.
Fertler ss ile kendinizi kesmeniz çok çabalamanız gerekiyor. Pro bıçak bile ss de çok yumuşak kalıyor jilet yüzünüze değmiyor hissi oluyor. Bemde 2 tane dx koşamam bir tane ss komisori vat günlük te dx kullanıyorum acemilik atmak için ss güsel olur ebay de ucuz satılanlat refurbished veya kullanılmış

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 108,217 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,116 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 964 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura BigHillMe 195 209,573 14/03/2023, Saat: 10:15
Son Yorum: inter
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,533 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,514 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,608 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 62,711 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Zaza Ahşap Saplı Ustura shaving nick 22 10,300 04/09/2021, Saat: 11:35
Son Yorum: Eunus
  Jiletli Ustura Alımı Konusunda Tavsiye aminoasid 81 79,790 19/04/2021, Saat: 22:43
Son Yorum: Uzunluomer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: