Ustura ile tıraş olmak.
Aynen rehavete nedeniyle oluyo bencede
Sedef ustura-permasharp ikilisiyle 3. ustura tıraşımı oldum, şükür kaza bela olmadı şimdilik. Merak ettiğim bir nokta var komşularım. Ustura tıraşı tek perdede yakın tıraş olmak mıdır? Ben 2 perde de ancak ulaşıyorum yine de pek istediğim gibi olmuyor. Usturayı biraz daha dik açıyla mı kullanmak gerekir. İlgilenen komşularımın önerilerine açığım.
(12/05/2020, Saat: 19:29)berberkokusu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sedef ustura-permasharp ikilisiyle 3. ustura tıraşımı oldum, şükür kaza bela olmadı şimdilik. Merak ettiğim bir nokta var komşularım. Ustura tıraşı tek perdede yakın tıraş olmak mıdır? Ben 2 perde de ancak ulaşıyorum yine de pek istediğim gibi olmuyor. Usturayı biraz daha dik açıyla mı kullanmak gerekir. İlgilenen komşularımın önerilerine açığım.

Sıhhatler olsun komşum. Öncelikle aman ha dik açı ile gitmeyin. Bana kalırsa ustura level 1 en az 50 tıraştır. Ben ilk zamanlar tek perde artı bölgesel tıraş oluyordum ki hala öyle sayılır. Çünkü ustura tek perde de işi bitiriyor neredeyse. İkinci perde bana genellikle tahriş olarak geri dönüyor. Berberbeyin videolarını izlemenizi tavsiye ederim.
Tıraş oluyorum, o halde varım.
Teşekkür ederim komşum.Videoları izliyorum ara ara. Bundan sonra emekleye emekleye devam öyleyse. Birkaç ay sonra kendi tecrübelerimi aktaracağım bir başlık açarım inşallah.
yaklaşık 7 aydan beri uatura ile tıraş olan biri olarak forumda gezerken heves edip mühle r41 ve r89 alıyım artık de aletlere geçiyim dedim.zamanında ucuz bi alet almıştım önce şunda bi deneyim dedim.usturada kullan at yaparken(çünkü bende 2. seferde yolma yapıyo) permasharp jilet ile 3 tıraş çıkardım.o kadar rahat tı ki.kıvrımları dönerken dikkat etmek yok tıraş hızlı zaman kaybı yok vs...neyse son kırdığım jilet bitsin diye son bir ustura tıraşı olayım dedim.ustura traş değil başka bişey ve traşdan sonraki his daha erkeksi mi desem premium mu hissiyatı bile farklı kısacası usturaya devam

konuya ortadan dalmış gibi olmuşum.k.bakmayın.berber kokusu komşum bende yeni sayılırım.bende sedef-perma sharp ikilisi kullanıyorum.deneyimim şöyle dik açıdan ziyade ne  kadar yatay açı okadar yakın tıraş verdiğini deneyimledim.berberbeyi bende severek takip ediyorum.ustura kullamayı öğrendim demek için ise kriterim 1 traşta maksimum tek kılcal (nokta gibi) kesik olmalı.bunlar benim görüşlerim her görüşe saygı duyarım
Estağfirullah komşum, ben de aynı ikiliye(sedef-perma sharp) devam ediyorum. Halâ pek temiz tıraş(sinekkaydı) çıkaramadım ama yine de sabırla devam ediyorum.
Elimde DE89 ve Fatip Grande var. Elim, gözüm arada bir onlara kayıyor, kullanıyorum.
Açıkçası usturaya devam etme sebebim bu yetkinliği erken yaşta kazanabilmek. İlerde durumum müsait olursa bir çelik ustura hevesim var. İçimde kalmasın istiyorum. Şimdilik ustura'dan da DE aletlerden de çok memnunum. Tabi ustura tutuş anlamında çok daha klas geliyor bana da. İyice geliştirebilirsem, birkaç aya geniş çaplı bir yazı yazmayı düşünüyorum. Keyifli tıraşlar komşum.
Yaklaşık olarak 3 aydır jiletli ustura ile tıraş oluyorum, tıraş sıklığım az olduğundan kendileri ile iyi anlaşıyorduk, en son ense kıllarımı aynaya bakmadan düzeltmek gibi bir gaflete düştüm ve ufak bir sızlama sonrası usturanın ucundaki deri parçasıyla bakıştım. Şükür baticon vs. hallettim ama muhtemelen hayatım boyunca bu izi taşıyacağım, şu ana kadar yüzüme hiç ciddi kesik atmadığımdan bu işi şakası olmadığını unutmuşum. Aynı şeyi yüzüme de yapabilirdim bi anlık dalgınlıkla, bence haftada iki kerelik 15 dk süren keyif için bu riski almaya lüzum yok. Belki Sedef usturadan daha güvenli çelik veya jiletli usturalar vardır ama benim maeram şimdilik bu kadar.
(24/05/2020, Saat: 22:07)Atlante Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaklaşık olarak 3 aydır jiletli ustura ile tıraş oluyorum, tıraş sıklığım az olduğundan kendileri ile iyi anlaşıyorduk, en son ense kıllarımı aynaya bakmadan düzeltmek gibi bir gaflete düştüm ve ufak bir sızlama sonrası usturanın ucundaki deri parçasıyla bakıştım. Şükür baticon vs. hallettim ama muhtemelen hayatım boyunca bu izi taşıyacağım, şu ana kadar yüzüme hiç ciddi kesik atmadığımdan bu işi şakası olmadığını unutmuşum. Aynı şeyi yüzüme de yapabilirdim bi anlık dalgınlıkla, bence haftada iki kerelik 15 dk süren keyif için bu riski almaya lüzum yok. Belki Sedef usturadan daha güvenli çelik veya jiletli usturalar vardır ama benim maeram şimdilik bu kadar.

Çok geçmiş olsun komşum, üzüldüm durumunuza. Gerçekten hakim olamadığımız noktalara usturayı dokundurmamak lazım. Riskten uzak durmak gerekiyor. İlerde DE makinelere devam edeceğimi düşünüyorum ama çelik ustura hevesi beni bu yoldan pek alıkoyamayacak gibi duruyor. Şu an için sedefle 2-3 günde bir buluşuyoruz.
@Atlante
Farklı konılarda arada soyluyorum gerci ama,bu konuda da bahsini gecirelim shavette dedigimiz Ali bıyıklı tarzı aletler ince ve tehlikeli DE jiletleri kullanıyor arkadaslar. Shavette ile tıras olmayı inanın gunde 50 kisiyi kesen berber dahi kendi uzerinde kullanmaya cekiniyor.

Çelik ustura kalın celik yapısıyla farklıdır. Shavettlerde yasadıgınız korku çekince vs. olaylarını normal celik usturalar ile ustesinden gelebilirsiniz. En kolayı DE aletlerdir ama jileti yuzumde hissedeyim klasik tırası dibine kadar yasayım diyorsanız inanın normal çelik usturalar shavettlerden cok daha rahat ve kolay kullanımlı aletler.
Tişikkirlir Sipirmin.
(12/05/2020, Saat: 19:29)berberkokusu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sedef ustura-permasharp ikilisiyle 3. ustura tıraşımı oldum, şükür kaza bela olmadı şimdilik. Merak ettiğim bir nokta var komşularım. Ustura tıraşı tek perdede yakın tıraş olmak mıdır? Ben 2 perde de ancak ulaşıyorum yine de pek istediğim gibi olmuyor. Usturayı biraz daha dik açıyla mı kullanmak gerekir. İlgilenen komşularımın önerilerine açığım.

Sayın komşum size tavsiyem dik açı vermeden sakin bir şekil de tıraşı icra etmenizdir genelde 1 yada 2 günlük sakal ile ilk perde de istenen verimde düşüklük olur 3 ve 4 günlük sakalda yapılacak işlem daha temiz olur unutmadan çok dik tutarak olursanız yüzünüzün derisini deforme edersiniz zaten şap sürünce yanıyor ise bir şeyler ters gitmiş demektir ilave olarak daha keskin bir jilet kullanabilirsiniz önerim Gilette Silver blue şimdiden sihatler olsun

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 110,258 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,279 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 1,015 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura BigHillMe 195 212,267 14/03/2023, Saat: 10:15
Son Yorum: inter
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,716 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,845 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,656 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 63,097 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Zaza Ahşap Saplı Ustura shaving nick 22 10,519 04/09/2021, Saat: 11:35
Son Yorum: Eunus
  Jiletli Ustura Alımı Konusunda Tavsiye aminoasid 81 80,879 19/04/2021, Saat: 22:43
Son Yorum: Uzunluomer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: