Ustura ile tıraş olmak.
(15/03/2020, Saat: 13:54)gidakontrol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba forumdan aldigim celik ustura ve kayis ile ilk kez bugun tiras olmayi denedim.Daha once hic ustura ile tiras deneyimim yoktu,iki haftadir video vs izleyerek ogrenmeye calistim.Ustura agzi komsumdan hazir geldi,kullanim oncesinde guzelce kayisladim yavas yavas.MDc ile yuzu sabunladim ve tirasa basladim,yuzume faca atmadan yanaklari tiras ettim ama istedigim gibi olmadi,sakallarda yeryer kalmalar oldu.Acikcasi daha fazla bastirip facami cizmekten korktum,yanaklari temizleyip de aletle isi bitirdim.Komsular acaba nasil devam etmeliyim tirasa?usturayi ogrenmeyi gercekten istiyorum,aciyi biraz daha diklestirmem mi gerek ,gozumden kacan baska birseymi var?

Kısaca her tıraş aletinin özelliği farklıdır.

Bu nedenle de Jiletli bir makine ile tıraş olurken ki kullandığınız tıraş tekniğinin aynısını çelik ustura ile tıraş olurken kullanırsanız aynı sonuca varamazsınız.

Örneğin, jiletli makine veya jiletli ustura ile tıraş olurken aleti tutuş ve kullandığınız baskı çelik ustura da bir işe yaramayabilir.

Sonuç olarak üstatların yazışmalarını okumalı ve gerçekçi tıraş videolarını seyrederek kendinize göre en doğru yöntemi geliştirmelisiniz.

Bazı videolarda eğlence, show amaçlı riskli işler yapanlara da itibar etmemelisiniz.

Bazı insanlar tıraş olurken iki elini de rahatlıkla kullanabilir, bazı insanlar da tek el ile tıraş olabilir.

Bu açıdan (Eğer izlemediyseniz) @rewolwer_ ustadın tıraş videosu ile @Lord Sparhawk 'a ait tıraş videosunu izleminizi öneririm.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=11726

https://www.youtube.com/channel/UCAJ_72_...lUmzkPRaMA

E n v i r o n m e n t a l i s t

Bugün sedef ustura-permasharp ikilisiyle ilk tıraşımı oldum. Öncelikle buradaki tavsiyeleri aksatmadan yerine getirdim. @berberbey komşumuza çok teşekkür ediyorum. Videolarının çok faydası oldu. Biraz sulu bir köpük yaptım. Yan, paralel hareketlerden kaçındım, sürekli sabit ve elimi titretmeden yukarı aşağı net hareketler yaptım. Açıyı hiç bozmadım, DE aletlere benzer, belki biraz daha yatık bir açıyla tek perde tıraşımı bitirdim. Tıraşım çok temiz olmayınca, yine sakallarım yönünde bir tur daha düzeltme yaptım.

Sonuç:
Sağ yanağımda ve sol alt boyun kısmımda nokta halinde minik 2 kanama oldu hemen geçti.
Tıraş sonrası limon kolonyası sürdüm, yüzümde çok az yanma oldu.
Usturayla denemelere devam edeceğim, belki de acemi şansı ve anlık bir başarıydı.
@berberkokusu sıhhatler olsun.

Youtube.com/Berberbey
youtube.com/Berberbey
Sıhhatler olsun. Ben de bir iki kere sedef ustura ile deneme yapıp devamını getirememiştim.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
Aman komsum dikkat, benimde ilk ustura trasim sorunsuzdu, 3. Veya 4.de anlik hata ile ve anlik acelecilik ile(1saniyelik) kucuk cizik atmistim, cok kanamamisti ama bikac hafta kabuk oldu. Boyunaltina alismak usturanin bam teli

Mi Note 10 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(03/05/2020, Saat: 16:46)sinekaydı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aman komsum dikkat, benimde ilk ustura trasim sorunsuzdu, 3. Veya 4.de anlik hata ile ve anlik acelecilik ile(1saniyelik) kucuk cizik atmistim, cok kanamamisti ama bikac hafta kabuk oldu. Boyunaltina alismak usturanin bam teli

3.cu de ne hikmet varsa, herkesin basına geliyor demek ki Smile
Tişikkirlir Sipirmin.
(03/05/2020, Saat: 16:46)sinekaydı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aman komsum dikkat, benimde ilk ustura trasim sorunsuzdu, 3. Veya 4.de anlik hata ile ve anlik acelecilik ile(1saniyelik) kucuk cizik atmistim, cok kanamamisti ama bikac hafta kabuk oldu. Boyunaltina alismak usturanin bam teli

Dikkate alacağım üstadım, sinekkaydı tıraş olma amacım yok. Sizin durumunuzdan, ağır ağır ilerlemem gerektiğini anlıyorum.
(03/05/2020, Saat: 17:28)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3.cu de ne hikmet varsa, herkesin basına geliyor demek ki Smile
Smile aynen komsum ilginc durum. Acemi sansi lafi da ilk kez icin bundan demisler galibaSmile

acemi şansı muhabbetinden sonra korkum artmaya başladı. buraları çok kez okudum ama yine de tavsiyesi olan üstatlar, komşular varsa seve seve dinlerim.
Acemi şansı değilde, daha dikkatli davranıldığı için ilk tıraş iyi geçmiştir. Sonraki tıraşların kötü geçmiş olması ise "ben artık oldum" rehavetindendir Blush

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 110,288 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,280 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 1,015 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura BigHillMe 195 212,304 14/03/2023, Saat: 10:15
Son Yorum: inter
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,719 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,852 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,656 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 63,101 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Zaza Ahşap Saplı Ustura shaving nick 22 10,523 04/09/2021, Saat: 11:35
Son Yorum: Eunus
  Jiletli Ustura Alımı Konusunda Tavsiye aminoasid 81 80,898 19/04/2021, Saat: 22:43
Son Yorum: Uzunluomer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: