Asimetrik traş aleti
Değerli komşular ve üstad komşular. Bir şeyi merak ettim. Bir süredir farklı tıraş aletlerinin yapısına bakıyorum. Ayarlı aletler de, diğer aletler de jiletin açısı ve açıklığıyla belirleniyor. Bir ay kadar önce bir Qshave sipariş etmiştim. Alet geldi, gayet düzgün her şeyi. Jileti taktığınızda da düz duruyor. Ancak şöyle bir fark var bir kenardaki açıklık diğerine göre daha fazla. Yani bir tarafı daha yumuşakken, diğer tarafı daha agresif olabilir. Hiç ayar değiştirmeden kullandığınız tarafı değiştirerek aynı jileti farklı seviyelerde kullanmak mümkün. Acaba hiç bu prensiple çalışan bir tıraş aleti var mı? Bilerek asimetrik yapılmış, bir taraftaki açısı diğer tarafa göre daha fazla olan. Slant gibi değil ama, düz olarak? Böyle bir şey olabilir mi?
Merhaba,
Yuma denediniz mi?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
(24/05/2019, Saat: 13:40)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Yuma denediniz mi?

Harikasın üstad Smile Smile Smile Smile

Komşum qshave hatalı muhtemelen dediğiniz olay yuma da da çok iyi görülür . Asimetrik değil ama bi tarafı open comb bi tarafı da kapalı tarak başlıklar aletler var
(24/05/2019, Saat: 14:35)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Harikasın üstad Smile Smile Smile Smile

Komşum qshave hatalı muhtemelen dediğiniz olay yuma da da çok iyi görülür .  Asimetrik değil ama bi tarafı open comb  bi tarafı da kapalı tarak başlıklar aletler var

Teşekkürler komşular. Fakat ben ciddi bir şey sordum. Forumda yeniyim ama Qshave'in hatalı olduğunu anlayacak kadar çok konu okudum. Sadece böyle bir şey var mı diye sormuştum. Yanıtını alamadım ama yine de esprileriniz için teşekkür ederim. Not Yuma'yı da Orak'ı da denedim...
Bu arada Yuma sanki kasten asimetrik yapılmış gibi geliyor bana
https://www.badgerandblade.com/forum/thr...ps.532243/ Burada modifikasyonla ilgili ilginç bir tartışma var, detaylarında var.
(24/05/2019, Saat: 15:16)cerdinc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler komşular. Fakat ben ciddi bir şey sordum. Forumda yeniyim ama Qshave'in hatalı olduğunu anlayacak kadar çok konu okudum. Sadece böyle bir şey var mı diye sormuştum. Yanıtını alamadım ama yine de esprileriniz için teşekkür ederim. Not Yuma'yı da Orak'ı da denedim...

Komşum sizinle eğlenmedik yanlış anlama komşumuz nokta atış yorum yapınca iltifat ettim kendisine hepsi bu. Gayet açıklayıcı ve yol gösterici bir cevap verdim. Tekrar okuyun.
(24/05/2019, Saat: 15:16)cerdinc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler komşular. Fakat ben ciddi bir şey sordum. Forumda yeniyim ama Qshave'in hatalı olduğunu anlayacak kadar çok konu okudum. Sadece böyle bir şey var mı diye sormuştum. Yanıtını alamadım ama yine de esprileriniz için teşekkür ederim. Not Yuma'yı da Orak'ı da denedim...

Yuma'nın son derece asimetrik olduğunu düşünüyorum. Gerek görüntü gerek kesim hissi olarak..
Espri gibi düşünmenize sebep olan nedir bilmiyorum ama piyasada en rahat bulunan asimetrik ürün yuma'dır kesinlikle.

Jilet acıklıgı taraflar arası fark olan alet var, ama simdi ornek cıkaramadım.

Aynı sekilde mesela ikon gibi markalarda tek taraf kapalı tarak tek taraf acık tarak seklinde dediginiz tarz asimetrik makinalar mevcut. İkon x3 unde 2 tarafındaki tarak deseni farklıdır, tırasa bir etkisi yok o ayrı.
(24/05/2019, Saat: 17:32)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jilet acıklıgı taraflar arası fark olan alet var, ama simdi ornek cıkaramadım.

Aynı sekilde mesela ikon gibi markalarda tek taraf kapalı tarak tek taraf acık tarak seklinde dediginiz tarz asimetrik makinalar mevcut. İkon x3 unde 2 tarafındaki tarak yapısı farklıdır, tırasa bir etkisi yok o ayrı.

Basta Wolfman'lerde "Dual comb" jilet acikligini taraflar arasi istediginiz gibi secebiliyorsunuz.
https://wolfmanrazors.com/collections/co...0175319141

Ikon SBS aletin 4 tarafi da farkli
t0spsk.jpg

Asil Gibbs #16 var:
+ kisim daha agresif
16.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ara sıra traş için tavsiye ostrich 12 2,909 01/06/2022, Saat: 22:08
Son Yorum: mertcanartan
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 95,565 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,702 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 5,924 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack
  Rex Envoy Çelik Tıraş Aleti MetsGo 60 23,131 01/05/2021, Saat: 22:29
Son Yorum: Dorukbey
  Günlük Tıraş Aleti Tavsiye mimaradam 40 62,981 01/04/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: Trashman
  SNMIRN Ayarlanabilen Tıraş Aleti krub 26 10,265 15/10/2020, Saat: 02:19
Son Yorum: CK89
  Ming Shi Shaver 2000s Futur Klonu Ayarlı Tıraş Aleti recklesstr 276 180,934 17/12/2019, Saat: 11:40
Son Yorum: Jaguar Paw
  Gillette NEW Type Tıraş Aleti MetsGo 12 6,281 18/08/2019, Saat: 19:49
Son Yorum: Sh@dow
  Flying Eagle tiras aleti / Shanghai China Rigbie 14 8,187 06/08/2019, Saat: 22:15
Son Yorum: erfa

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: