Sentetik Fırçalardaki Su Tutma Sorunu??
Bildiğimiz üzere domuz ve porsuk fırçaları, kullanmadan bir önce bir süre suda bekletiyoruz. Fırçalarımız suyu hapsediyor ve gayet güzel kaygan parlak köpükler elde ediyoruz. Ancak sentetik fırçalarımız suyu çok kullansak bile tasta çevirirken ya da yüze uygularken kuruyor. Bu sorunu nasıl aşabileceğimi bilemedim. Sulu köpürtsem köpüğun formu bozuluyor fırçayı silkelesem çok kuru oluyor. Sentetikte tecrübeli arkadaşların yorumlarıni bekliyorum. Forumda tam detayli bilgi bulamadığimdan konu açtim.
yuzde kopurtme denediniz mi hocam.
Ben sentetik kullanıyorum,
Sentetiğin farklı bir sürme tekniği var öncelikle onu belirteyim. Domuz fırçası gibi gelişigüzel sürdüğünüzde olan köpüğü de sıyıyıyor. Kılların yönüne doğru tek yönlü hareketlerle süreceksiniz köpüğü. Ancak öyle bir katman oluşturabilirsiniz.
Ben favorilerden başlayarak hemen ensenin yanına, yanaktan başlayarak boyuna, çeneden başlayarak elmacık kemiğine toplam 5-6 adet yukarıdan aşağı hareket yapıyorum. Mükemmel kaplama sağlanıyor.
2. Olarak köpüğün kuruması çok sizin suçunuz değil, ben arko kulanıyorum standart sabun ve krem karışımı, daha hiç kurumadı. Hatta köpüklendikten sonra jilet kurulumunu yaparım ben o halde hiç kurumadı.
Arko'lar hayvansal yağlı sabunlar ve hem gerçekten kaygan hemde zor kuruyan sabunlar.
(29/05/2019, Saat: 02:31)yenikomsu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sorunu nasıl aşabileceğimi bilemedim.

Sorunun cozumu cok basit, yuzunuzdeki kopugu calısırken kuruma hissettiginizde, fırcanın ucunu suya degdirip ıslatın.
Sırf sentetikte degil diger tur fırcalarınızda da uygulayabilirsiniz. Zaten cogu kopuk dolgun olmadı sorunları, fırcalarınızın cok kuru olmasından dolayı oluyor.
(29/05/2019, Saat: 21:10)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sorunun cozumu cok basit, yuzunuzdeki kopugu calısırken kuruma hissettiginizde, fırcanın ucunu suya degdirip ıslatın.
Sırf sentetikte degil diger tur fırcalarınızda da uygulayabilirsiniz. Zaten cogu kopuk dolgun olmadı sorunları, fırcalarınızın cok kuru olmasından dolayı oluyor.

Teşekkür ederim üstadım
ben de yeni sagrada sentetik aldım, uygulamam şu şekilde, fena değil alıştım sayılır.
fırçayı ılık suya atıyorum bardağın içine. çıkarıp silkeleyip kılları hafifçe sıkıyorum. sabun yüklemeden sonra köpük yapma kabıma az su ekleyerek köpük yapıyorum. yüzde uygulama sırasında ise köpük kuru gelirse fırçanın ucunu azcık suya batırıyorum, keyifli traşlar dilerim.
komşum sentetik fırçalar doğal olmadığından zaten su tutmaz ara ara bir kaç damla su takviyesi yapmak gerekir onun dışında suda bekletmek de çok fayda etmez. çünkü çıkarıp silkeleyince suyun çoğu zaten gider fırçadan. burada okudum mu videosu vardı da izledim mi hatırlayamadım fakat en güzeli başlamadan suya tutup ara ara su eklemek . bazı sabunlar da suyu sever unutulmamalı sentetik ile suya aç bir sabun birleşiminde takviye daha da elzem olur
Yaqi'nin tuxedolari oldukça su tutuyor. Silkelemeden yüzde kopurtme yapmaya çalıştığında bıraktığı sudan anlaşılıyor.

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
hocam yuzde denediz mi dedim ama zaten yazmissiniz yuzde kopurtme yaptiginiz anlasiliyor benzer sorunu ben isana sentetikke yasadigimda suyu cok silkelemeden fircayi yukari tutarak yukleme yapiyorum etraf biraz kopuk deryasi oluyo sonrada ikinci perde de iki uc damla su ekleyince sikinti pek olmadi benim cozum sistemi bu oldu bu arada tipsoft sentetik var plisoft dugumden yapilmis onda kuruma cok olmuyo digerine gore...
(01/06/2019, Saat: 19:29)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam yuzde denediz mi dedim ama zaten yazmissiniz yuzde kopurtme yaptiginiz anlasiliyor benzer sorunu ben isana sentetikke yasadigimda suyu  cok silkelemeden fircayi yukari tutarak yukleme yapiyorum etraf biraz kopuk deryasi oluyo sonrada ikinci perde de iki uc damla su ekleyince sikinti pek olmadi benim cozum sistemi bu oldu bu arada tipsoft sentetik var plisoft dugumden yapilmis onda kuruma cok olmuyo digerine gore...

Tesekkur ederim komsum. Bidaha suludan kuru yapacagim. Fircayi silkmeyecegim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Temizel yeni günlük tıraş için basmalı sentetik fırça Eyup 3 1,092 29/11/2023, Saat: 14:08
Son Yorum: Zireæl47
  Sentetik Fırça Tavsiyesi flame2013 254 156,591 28/04/2023, Saat: 03:29
Son Yorum: BAYsubjeckt
  YAQI Berber 30' Tuxedo Sentetik Fırça ekindgn 15 6,199 04/04/2023, Saat: 01:55
Son Yorum: Mecanica
  rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası m y r 49 56,121 14/02/2022, Saat: 19:48
Son Yorum: sfenks
  Frank Shaving G4 Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 162 71,739 01/12/2021, Saat: 19:15
Son Yorum: Oldman
  Sentetik Kıllı Tıraş Fırçaları pars 81 95,575 16/10/2021, Saat: 20:28
Son Yorum: broraso
  The Body Shop Sentetik Fırça FloydianDM 33 38,204 12/07/2021, Saat: 18:11
Son Yorum: Murathan Kurt
  RazoRock Plissoft Sentetik Tıraş Fırçası ( italian FLag ) MetsGo 35 18,800 01/11/2020, Saat: 23:28
Son Yorum: Oldstyle
  Simpson Trafalgar Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 58 19,723 05/10/2020, Saat: 20:07
Son Yorum: batmanforever
  Frank Shaving SYF28-FI33 Sentetik Tıraş Fırçası posicor 19 14,900 04/06/2020, Saat: 17:29
Son Yorum: donniebrasco

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: