Su tasarrufu?
Şimdilik ucuz yontemi deneyebiliriz.

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ne zamandır aklımdaydı ki başlık açılmış öncesinde.

25LT belgeselinin linkini buraya ekleyelim ki komşular kolaylıkla ulaşabilsin.

https://www.youtube.com/watch?v=w4pPjndoxKc&t=195s

Karbon ayak izi, su ayak izi gibi konularda biraz bilgi sahibi olunca insan dehşete düşüyor gerçekten. Ben olabildiği kadar buna uymaya başladığımı fark ediyorum son zamanlarda; çünkü insan rahatsız oluyor yaptığı hareketlerden. Belki büyük şehirlerde bunun pek farkına varamıyoruz ama küçük yerlerde durum çok daha net. Su çekiliyor; yaşadığım yerde su 2.5 mt daha dibe çekildi artık, kuyu için daha derine inmeniz gerekiyor, bu son iki senenin sonucu sadece...

Tıraş ise sanırım su tasarrufu konusunda bizim için çok güzel bir pratik, hem de her gün yapabileceğimiz bir pratik. Yaklaşık hesaplamama göre  2 – 2,5 LT arasında su harcıyorum tıraşta, ki bunu daha da azaltabileceğimi fark ettim. Sıcak suyla uzun süre masaj yapmaktansa elimle köpüğü iyice yedirerek ve cildi ovarak masaj yapabilirim diye düşünüyorum ki her denememde daha konforlu geçti tıraşlarım sakal yumuşadığı için.

Geleneksel tıraş keyfine sahip tüm komşularımın bilinç sahibi ve duyarlı pek çok konuda; forumdaki üslup ve yazışmalar zaten durumu ortaya koyuyor. Sanırım bunu daha da yükseğe çıkartmak için bu hobi çok iyi bir fırsat.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Ya bu konu benim çok zayıf olduğum, zaman zaman kendimden hayıflandığım bir konu. Ben de özellikle 25 LT belgeselini izledikten sonra daha dikkatli olmaya çalışıyorum. Bizim sitede merkezi sistemden sıcak su geliyor diye her sabah sıcak su gelene kadar bir miktar suyu boşa akıtıyorum aslında. Bir kaç seferdir soğuk tıraşla deneme yapıyorum. Sonuç umduğumdan iyi böyle devam ederim bir süre ama sefa pzvnkliğinden vaz geçemez sıcak suya dönerim yine.
Gülmesini bilmeyen dükkan açmasın Tıraş aleti
@ferat bu arada su tasarrufu konusu cevreci bir dusunceyle degilde ekonomik sebeplerle uzerinde duşunmemiz gerekli bir konu olcak heralde ilerleyen zamanlarda malumunuz enflasyon..
Hadi hayirlisi.

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: