Su tasarrufu?
Herkese merhabalar öncelikle. Tıraş olurken makinede kalan sabun artıntılarını ve kesilen kılları nasıl çıkarıyorsunuz? Ben kaba su doldurup sallamayı denedim ama olmuyor sabun kalıntıları yapışıyor makineye. Youtubeden Videolar izliyorum adamlar 2-3 kere suyun içinde sallayıp devam ediyorlar. Geleneksel tıraşta su tüketimim fazla bunu nasıl önlüyorsunuz?
@pele69 Dedelerimiz geçmiş zamanlarda bu sorunları yaşamışlar. Çözümü basit tıraş aletlerinin tarağı çıkartılarak kullanımı . Sık suya tutma durumu yok rahat bir şekilde tıraşlarını olup enson su kabında daldırıp çıkardıkdan sonra jiletli şekilde raflarına koyarlarmış bu yöntemi deneyebilirsin komşum
iyi günler
Ben musluğu aç kapat yapıyorum. Sıcak su olduğu zaman makinede ve jilette hiç sabun kalmıyor. Sentetik fırça ise soğuk su ile daha kolay temizleniyor.

(06/06/2019, Saat: 11:14)KamilAY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @pele69 Dedelerimiz geçmiş zamanlarda  bu sorunları yaşamışlar. Çözümü basit  tıraş aletlerinin tarağı çıkartılarak kullanımı . Sık suya tutma durumu yok rahat bir şekilde  tıraşlarını olup enson  su kabında  daldırıp çıkardıkdan sonra jiletli şekilde raflarına koyarlarmış bu yöntemi deneyebilirsin komşum
iyi günler

Jiletlerin makinede bırakılması ve de özellikle alt tablanin çıkarılması çok önerilmez. Sağlık ve güvenlik açısından
(06/06/2019, Saat: 09:56)Pele69 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhabalar öncelikle. Tıraş olurken makinede kalan sabun artıntılarını ve kesilen kılları nasıl çıkarıyorsunuz? Ben kaba su doldurup sallamayı denedim ama olmuyor sabun kalıntıları yapışıyor makineye. Youtubeden Videolar izliyorum adamlar 2-3 kere suyun içinde sallayıp devam ediyorlar. Geleneksel tıraşta su tüketimim fazla bunu nasıl önlüyorsunuz?

Köpüğü çok yoğun yapmayın.
Alt tablayla alakası yok. Sedef usturada da ayni sorunu yaşıyorum çünküSmileusturayı salladıkça Sudan çıkarırken geri yapışıyorSmile suyu aç kapat yapmak dışında çare yok sanırım.
Aynı sorun bende de var dı ama gözlemim şu şekilde oldu ;
İçinde hayvansal yağ barındıran sabun ve kremler de oluyor bu olay. En iyi yöntem biraz tazyikli su ile durulama oldu. Tıraşınız bittikten sonra musluktan sıcak su gelecek şekilde ayarladıktan sonra 1 saniye kadar tutmak
Dünya bomboş olmuş her taraf ıssız,
Her nereye baksam gönül ışıksız...
Neşet Ertaş...
Ustura kullanıyorsanız berberlerin yöntemini deneyin, usturadaki köpüğü kağıt havluya kuru bir şekilde yatay güvenli bir şekilde kendinize doğru çekin köpük ve kıllar kağıt havluda kalacaktır, ıslak mendil ve ıslak kağıt havluda bu işi görebilir.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Köpüğünüz fazla kalın ve kıvamlı yapıyorsunuz başka bir açıklaması yok. Köpük kıvamı arttıkça yapışkanlaşır, iyi bir tıraş için o kadar kalın ve kıvamlı köpük gerekmiyor, hele ustura tıraşlarında dasha ince akışkan bir köpük olması daha tercih edilesidir.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(06/06/2019, Saat: 15:46)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Köpüğünüz fazla kalın ve kıvamlı yapıyorsunuz başka bir açıklaması yok. Köpük kıvamı arttıkça yapışkanlaşır, iyi bir tıraş için o kadar kalın ve kıvamlı köpük gerekmiyor, hele ustura tıraşlarında dasha ince akışkan bir köpük olması daha tercih edilesidir.

Teşekkürler üstad sulu yapayım biraz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Eski bir dis fırcası ile tıras sonrası makinanızı sıcak su altında fırcalayın, hicbir sabun birikintisi kalmaz dostlar.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: