Merhabalar
Merhaba, arkadaşlar.

İşim gereği günlük traş olmam gerekiyor. Açıkçası pek hoşuma giden bir durum da değil(arada iki güne bir de kurtarıyor) fakat, berberde saç ve sakal traşı olmak da genelde hoşuma gider(ASMR etkisi).
Dedim biraz traşı hobiyle karıştırayım arada art of manliness vs. youtube da traşla ilgili videolara denk gelmiştim wet shave olarak bir heves başladım.

Yıllardır Mach 3 kullanıyordum geç kalacağım zamanlar elimi yüzümü yıkadığım halimle köpüksüz bile idare eder bir traş olabiliyordum. Markette alışveriş yaparken bir anlık gazla dandik markasız bir traş fırçası ve arko çubuk sabun aldım. Ertesi gün internetten Wilkinson Sword Classic(plastik siyah) ve 5 adet jiletli DE makinası aldım.başlangıç olarak kendimi deneme amaçlı ilk traşımda bayağı bir tahriş oldu hatta iş arkadaşlarım at o jileti felan dedi. sonra biraz daha işin ilmini alayım diye farklı yazılar ve videolar takip ettim. 2. traşım daha sıkıntısız geçti ama fırçayı ya ben kullanamıyorum ya da cidden çok dandik köpüğü yüzüme uygularken ben yanlış yapıyorum yuvarlar hareket yaparken yüzüme çok batıyor(bu arada kapaklı cam bir kaba ikinci bir arko çubuk sabun alıp bastım başka bir cam çerez kasesinde ise köpürtüyorum).

Neyse öğrendiklerim dolayısıyla(seni öldürmeyen güçlendirir)
https://www.youtube.com/watch?v=77Qjdh_xLHg
videosundaki gibi fırçayı biraz yumuşatırım diye yapılanları uyguladım.artık ben mi haşin davrandım yoksa yanlış mı uyguladım bilmiyorum 3. traşımdan sonra durularken fırça kısmı sap kısmından ayrıldı.
Traş sonrası ürün kullanmazdım pek ama Arkonun traş sonrası kremi vardı evde onu kullanmaya başladım(son kullanma tarihi var mı bilmiyorum geçmiş olabilir) ama yanmayı bir tık azaltıyor.

Bu işler de derya deniz miş biraz okudukça ne kadar az şey bildiğini tecrübesizliği yüzüne vuruyor adeta forum karşıma google aramalarında çıktı hem zaten az olan traş videoları da hep Geltir i işaret edince burasının bana faydalı olacağını ve bir kaç okuduğum konu itibariyle uslüp olarak da yardımsever ve bilgi paylaşmanın olduğu hoş bir ortam varmış gibi hissettiğimden üye oldum.

Soru:Traş fırçası ile ilgili ucuz ama işe yarar fırça tavsiyeleriniz varsa onu alayım diyorum(bu işin uygun fiyatlı olması benim için önemli) eski fırçamı tekrar suya dayanıklı bir yapıştırıcıyla kullanabilirim gibi ama pek kullanasım yok. bu işe şimdilik hazır Arko traş köpüğü ile traş olmaya çalışacağım bu konudaki önerilerinize açığım(hem hazır köpükle traş hem de traş fırçası tavsiyesi için.

Tüm yardım ve önerilerinize açığım iyi traşlar dilerim herkese.
(08/06/2019, Saat: 17:29)NeroAquila Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, arkadaşlar.

İşim gereği günlük traş olmam gerekiyor. Açıkçası pek hoşuma giden bir durum da değil(arada iki güne bir de kurtarıyor) fakat, berberde saç ve sakal traşı olmak da genelde hoşuma gider(ASMR etkisi).
Dedim biraz traşı hobiyle karıştırayım arada art of manliness vs. youtube da traşla ilgili videolara denk gelmiştim wet shave olarak bir heves başladım.

Yıllardır Mach 3 kullanıyordum geç kalacağım zamanlar elimi yüzümü yıkadığım halimle köpüksüz bile idare eder bir traş olabiliyordum. Markette alışveriş yaparken bir anlık gazla dandik markasız bir traş fırçası ve arko çubuk sabun aldım. Ertesi gün internetten Wilkinson Sword Classic(plastik siyah) ve 5 adet jiletli DE makinası aldım.başlangıç olarak kendimi deneme amaçlı ilk traşımda bayağı bir tahriş oldu hatta iş arkadaşlarım at o jileti felan dedi. sonra biraz daha işin ilmini alayım diye farklı yazılar ve videolar takip ettim. 2. traşım daha sıkıntısız geçti ama fırçayı ya ben kullanamıyorum ya da cidden çok dandik köpüğü yüzüme uygularken ben yanlış yapıyorum yuvarlar hareket yaparken yüzüme çok batıyor(bu arada kapaklı cam bir kaba ikinci bir arko çubuk sabun alıp bastım başka bir cam çerez kasesinde ise köpürtüyorum).

Neyse öğrendiklerim dolayısıyla(seni öldürmeyen güçlendirir)
https://www.youtube.com/watch?v=77Qjdh_xLHg
videosundaki gibi fırçayı biraz yumuşatırım diye yapılanları uyguladım.artık ben mi haşin davrandım yoksa yanlış mı uyguladım bilmiyorum 3. traşımdan sonra durularken fırça kısmı sap kısmından ayrıldı.
Traş sonrası ürün kullanmazdım pek ama Arkonun traş sonrası kremi vardı evde onu kullanmaya başladım(son kullanma tarihi var mı bilmiyorum geçmiş olabilir) ama yanmayı bir tık azaltıyor.

Bu işler de derya deniz miş biraz okudukça ne kadar az şey bildiğini tecrübesizliği yüzüne vuruyor adeta forum karşıma google aramalarında çıktı hem zaten az olan traş videoları da hep Geltir i işaret edince burasının bana faydalı olacağını ve bir kaç okuduğum konu itibariyle uslüp olarak da yardımsever ve bilgi paylaşmanın olduğu hoş bir ortam varmış gibi hissettiğimden üye oldum.

Soru:Traş fırçası ile ilgili ucuz ama işe yarar fırça tavsiyeleriniz varsa onu alayım diyorum(bu işin uygun fiyatlı olması benim için önemli) eski fırçamı tekrar suya dayanıklı bir yapıştırıcıyla kullanabilirim gibi ama pek kullanasım yok. bu işe şimdilik hazır Arko traş köpüğü ile traş olmaya çalışacağım bu konudaki önerilerinize açığım(hem hazır köpükle traş hem de traş fırçası tavsiyesi için.

Tüm yardım ve önerilerinize açığım iyi traşlar dilerim herkese.

Komşum, hoşgeldin.
Günlük tıraş oluyorsan mutlaka bu forumda kalmalı ve tavsiyelere kulak vermen senin yararına olacaktır.
Hazır köpük, 5 bıçaklı vb şeyler ile ilgili bilgiyi burada bulamazsın, kimse kullanmak bile istemez genellikle. Bu sebeple:

1- Arko tıraş sabunu kullanmanı tavsiye ederim en başta.
2-Fırça olarak Lider, Jaguar 783 ve Jaguar 236 ile ilgili fiyat/performans ürünlerini tercih edebilirsin.
3-Haftaya sali günü BİM marketlerinde tıraş ürünleri satılacak, Jaguar 236 ve More For You sabun replikaları satışa çıkacak, en kısa zamanda oradan ulaşabilirsin.
4-cildine uyumlu makine ve tıraş bıçağına zamanla deneyerek karar verebilirsin: örnek: ben Rapira'yı çok severken diğer pek çok komşuma uymaza, Astra favori olabilirken bende facialar yaratır.

Forum kuralları ve geltir.com'u daha fazla keşfedebilmen için foruma sürekli göz atmanı tavsiye ederim.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Hoşgeldiniz.
Hoşgeldiniz. Bol köpüklü, tahrişsiz tıraşlarınız olsun.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(08/06/2019, Saat: 17:41)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, hoşgeldin.
Günlük tıraş oluyorsan mutlaka bu forumda kalmalı ve tavsiyelere kulak vermen senin yararına olacaktır.
Hazır köpük, 5 bıçaklı vb şeyler ile ilgili bilgiyi burada bulamazsın, kimse kullanmak bile istemez genellikle. Bu sebeple:

1- Arko tıraş sabunu kullanmanı tavsiye ederim en başta.
2-Fırça olarak Lider, Jaguar 783 ve Jaguar 236 ile ilgili fiyat/performans ürünlerini tercih edebilirsin.
3-Haftaya sali günü BİM marketlerinde tıraş ürünleri satılacak, Jaguar 236 ve More For You sabun replikaları satışa çıkacak, en kısa zamanda oradan ulaşabilirsin.
4-cildine uyumlu makine ve tıraş bıçağına zamanla deneyerek karar verebilirsin: örnek: ben Rapira'yı çok severken diğer pek çok komşuma uymaza, Astra favori olabilirken bende facialar yaratır.

Forum kuralları ve geltir.com'u daha fazla keşfedebilmen için foruma sürekli göz atmanı tavsiye ederim.

Tavsiyeler için teşekkür ederim. Arko traş sabunu beni bir yıla yakın götürür diyorum zaten kaba bastığım ve fırça şu anda kullanılamaz durumda olduğu için hazır köpükle traş olma tecrübesi olan arkadaşlardan yardım istedim yoksa yıllardır kullandığım ürünler iyi kötü kendi çapımda kullanmaya çalışacağım mecburen.

Omega 10049 alsam mı diye bakarken cevabını gördüm Jaguar 783 de benim için uygun olabilir gibi geldi teşekkür ederim ama öncelikle alabilirsem BİM in ürünlerini de bir test edeyim diyorum baktım yine şansım kötü gitti adam akıllı olarak ya Omega ya Jaguardan birini alırım o zaman.

Traş bıçağı ile ilgili olarak da extrashaving den 5 erli 5 erli bir kaç farklı bıçak almayı ve test etmeyi düşünüyorum.

Bu arada Ankara'da yaşıyorum burada traş ürünlerini gidip alabileceğim ya da sizin kullandığınız uygun fiyatlı ya da kampanyalı başka siteler de varsa onları da bilmek isterim.
Komşum hoşgeldiniz,
Ben de hazır köpük yerine size arko çubuk sabunla başlamanızı tavsiye ederim. Fırça olarak da omega'ya da bakabilirsiniz, semogue'a göre daha ucuzdur. Keyifli tıraşlar dilerim

Galaxy S9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(08/06/2019, Saat: 17:59)NeroAquila Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tavsiyeler için teşekkür ederim. Arko traş sabunu beni bir yıla yakın götürür diyorum zaten kaba bastığım ve fırça şu anda kullanılamaz durumda olduğu için hazır köpükle traş olma tecrübesi olan arkadaşlardan yardım istedim yoksa yıllardır kullandığım ürünler iyi kötü kendi çapımda kullanmaya çalışacağım mecburen.

Omega 10049 alsam mı diye bakarken cevabını gördüm Jaguar 783 de benim için uygun olabilir gibi geldi teşekkür ederim ama öncelikle alabilirsem BİM in ürünlerini de bir test edeyim diyorum baktım yine şansım kötü gitti adam akıllı olarak ya Omega ya Jaguardan birini alırım o zaman.

Traş bıçağı ile ilgili olarak da extrashaving den 5 erli 5 erli bir kaç farklı bıçak almayı ve test etmeyi düşünüyorum.

Bu arada Ankara'da yaşıyorum burada traş ürünlerini gidip alabileceğim ya da sizin kullandığınız uygun fiyatlı ya da kampanyalı başka siteler de varsa onları da bilmek isterim.

Rica ederim.
Bende Ankara'da yaşıyorum ama maalesef ürün çeşitliliği açısından arzu edilen seviyede bir şehir değil. Sıhhıye'de İlkiz sokak vardır ama ürün çeşitliliği yok gibi birşey. Tüm ürünleri en kolay razarous ve extrashaving sitelerinden temin edebilirsiniz. Elbette diğer alışveriş sitelerinde de ürünler mevcut ama bu siteler sadece tıraş üzerine olduğu için daha kolay ulaşabilirsiniz ürünlere.

BİM'den ürün alacaksanız haftaya, Jaguar 236 fırça olacağını tahmin ediyoruz fotoğraflardan. Ufak boyutlu fırçadır, ama süper iş görür. Jaguar 783 orta boydur. Her ikiside sabun düşmanıdır. Her ikisini de bulundurabilirsiniz ve tavsiye ederim.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Hosgeldiniz ankarada REKLAM FİLTRELENMİŞTİR var ulusta orada muhlenin hjm serisi fircalari bulunuyor. Onun disinda ankara bulusmalarina da mutlaka bekleriz Smile
Hoşgeldiniz.Zaten yazmışlar bime gelecek olan fırçadan alabilirsiniz yada yakınınızda varsa birmilyoncu tarzında bir yere gidin lider marka fırça görürsünüz büyük ihtimal yada başak ta olabilir ikiside işinizi görür.Küçük boyutlu bir fırça istiyorsanız bime bakarsınız.

Jaguar 236 bende merak ediyorum ama almam büyük ihtimal.Küçük boyutlu oldugundan kasede köpürtürken elinizin köpük olması çok muhtemel.Duruşu felan güzel olabilir ancak kullanışlılık açısından pek bana gitmeyecek...

Bende ucuz fırça almıştım 7/8 traş sonra o batıcılık azalıyor kıllarda çatallanma başlıyor.Bence yeni fırça alacaksanız ekstra bir işlem yapmayın.

İlla jaguar,omegai,semoque fırça almanıza gerek yok.Beklentinize göre size uyan bütçenize göre fırça alın.Mesela milyoncudan aldıgım 7,5 TL üzerinde marka dahi yazmayan (başak fırçanın ürettigini sanıyorum) fırça ile şuan gayet memnunum.

Delikanlı traş videolarını izleyin.Ayrıca eski fırçanızı yapıştırarak tekrar kullanmayı deneyebilirsiniz.

Elinizde hazır köpük kullan at gibi ürünler varsa çöpe atacak haliniz yok bu ürünleri kullanıp bitirin ondan sonra kaldıgınız yerden klasik traşa devam edebilirsiniz.
Komşum öncelikle hoşgeldiniz, keyifli forumlar dilerim.

Benim fırça ile ilgili olarak tavsiyem direk omega ile başlamanız olur. Jaguardan daha kaliteli kılları olduğunu düşünüyorum. 236 kullandım kılları nispeten batıcı ve sert idi. Seneler içinde tabiki yumuşar ancak kaliteli bir tıraş hissiyatı ile başlamak daim olmanıza faydalı olacağından ben omegayı tavsiye ederim. Jaguar alacaksanız 15-20 lira, omega 30-40 tl. Arada aman aman bir fiyat farkı yok.

Direkt premium bir domuz kılı fırça ile başlamak ve bu konuyu kapatmak istiyorum derseniz aşağıdaki konuları inceleyebilirsiniz.

Domuz Kılı Fırça seçimi
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_f...are_type=t

Favori Domuz Fırçanız!!!
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_f...are_type=t

Jaguar klonunu bimden alıp deneyebilirsiniz tabi, böylece jaguarın tadını almış olursunuz. Ama ben olsam direkt omega ile başlarım.

Tekrar hoşgeldiniz, umarım daim olursunuz. Keyifli ve tahrişsiz tıraşlar dilerim.

———————
Zeyestws...
Nice and clean. Aftershave

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 586 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,600 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 630 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 2,068 26/04/2023, Saat: 00:14